Ako na to a rýchle tipy

Ako: Vyčistite cievky chladničky


Chladnička je pravdepodobne najdôležitejším hlavným spotrebičom v kuchyni a často je tiež najdrahšia. Pretože od svojej chladničky prirodzene chcete dosiahnuť najlepší výkon, prečo nepredlžovať jej životnosť a zvyšovať jej účinnosť pravidelným čistením cievok kondenzátora?

Tieto cievky sa nachádzajú v spodnej časti chladničky alebo za ňou, v závislosti od veku a značky jednotky, sú naplnené chladivom, ktoré ochladzuje vzduch vo vnútri. Cievky kondenzátora sú exponované, nie v uzavretom obale, a preto sú náchylné na hromadenie prachu. Špinavé cievky nútia chladničku tvrdšie pracovať pri udržiavaní chladného jedla, čo vedie k vyšším nákladom na energiu a zníženiu životnosti drahého spotrebiča.

Našťastie čistenie kondenzátorových cievok chladničky je pre domácich majstrov jednoduchou úlohou. Dajte ho do kalendára na dokončenie aspoň raz ročne, alebo dvakrát ročne, ak máte domáce zvieratá, ktoré sa prelejú. Pokračujte v čítaní, aby ste zistili, ako čistiť cievky chladničky - a aké ľahké je pomôcť udržať chladničku v chode na svojom vrchole.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Maska proti prachu
- Svietidlo
- Vákuum s úzkym hrdlom na hadicu
- Kefa kondenzátora špirály

KROK 1

Odpojte jednotku (prvé pravidlo každej údržby, údržby alebo opravy zariadenia). To môže vyžadovať vytiahnutie chladničky zo steny, ak sa za ňou nachádza zásuvka. Nerobte si starosti s kazením: Proces čistenia cievok je rýchly (15 minút alebo menej) a dvere zostanú zatvorené, takže vaše studené jedlá zostanú.

KROK 2

Vyhľadajte cievky kondenzátora na spodnej časti chladničky pred, za mriežkou na nohách, ktorá zaskočí. Ak vaša chladnička nemá špičkový gril, nájdete kondenzátorové cievky umiestnené na zadnej strane chladničky. Kondenzátorové cievky sú kovové rúrky, navinuté do mriežky v tvare U. Ak sú cievky chladničky vzadu, musíte chladničku vytiahnuť úplne zo steny, aby ste ich vyčistili.

KROK 3

Noste prachovú masku. (Väčšina prachu / zvyškov sa vysaje, ale niektoré sa bezpochyby stanú vzduchom.) Použitie baterky, aby ste videli cievky, ak sú umiestnené pod chladničkou, vysajte prach a trosky po vnútornej strane špičky grilu alebo zo zadnej strany chladničky.

KROK 4

Prach odstráňte špirálovou kondenzátorovou kefou, ktorú nájdete asi 10 dolárov v obchodoch pre domácich majstrov. Vďaka svojej dĺžke približne 27 palcov a krátkym štetinám v hornej tretine umožňuje jeho valcovitá konštrukcia jednoduché prekĺznutie medzi priestormi v mriežke cievok. Pracujte tam a späť, aby ste odstránili prach, a skúste jemne točiť, aby ste sa dostali do rohov a úzkych miest. Počas čistenia udržujte vákuum v chode. Ak čistíte špirály umiestnené na zadnej strane chladničky, jednou rukou držte úzky koniec dýzy v blízkosti kefy a druhou kefou. Ak čistíte špirály na spodnej časti chladničky, je ľahšie striedať kefovanie a potom vysávať prach.

KROK 5

Vysajte všetok unikajúci prach, ktorý sa mohol dostať na podlahu. Vymeňte špičkový gril (mal by sa ľahko zachytiť) av prípade potreby tlačiť chladničku späť na svoje miesto. Pripojte napájací kábel chladničky späť a môžete ísť!