Hlavné systémy

500 000 starších domov nemôže byť zlých: získajte zníženie na vysokorýchlostnom HVAC


Preč sú dni, keď tí, ktorí majú to šťastie, že žijú v starostlivo zachovanom historickom dome, musia zaseknúť klimatizačné jednotky okna do starostlivo obnovených krídel alebo pridať ohrievače priestoru, aby sa udržali pri extrémnych teplotách pohodlne. Dnešní majitelia domov majú lepšie možnosti, najmä špičkový systém vykurovania, vetrania a klimatizácie (HVAC), ktorý za posledných 30 rokov získal trakciu po celom svete: vysokorýchlostný vzduch. Vedúci predstaviteľ odvetvia Systém Unico pomohol upgradovať viac ako pol milióna domov - z chaty prezidenta Lincolna vo Washingtone, D.C., na 200-ročnú rezidenciu v Upstate v New Yorku - na lepšie a menej rušivé pohodlie.

Aj keď tento vysoko efektívny systém vykurovania a chladenia môže byť prínosom pre domácnosti všetkých štýlov, veľkostí a vekových skupín, je obzvlášť vhodný na orientáciu v najčastejších výzvach v starších, architektonicky citlivých domoch, kde tradičné systémy zaostávajú. Medzi hlavné výzvy systému patrí jeho neinvazívny proces inštalácie, takmer neviditeľnosť a energetická účinnosť. Či už ste sa práve presťahovali do horného dielca so šarmom, ktorý dúfate zachovať, alebo ste sa konečne rozhodli vybaviť svoj historický domov moderným pohodlím, čítajte ďalej z troch hlavných dôvodov vysokorýchlostný HVAC vyhráva ako najlepšia voľba pre pohodlie.

NÍZKA INTRUSÍVNA INŠTALÁCIA
Na rozdiel od konvenčných prostriedkov na dosiahnutie komfortu celého domu je možné vysokorýchlostnú HVAC inštalovať bez roztrhnutia existujúcej architektúry vďaka jedinečnej konštrukcii systému. Vidíte, vysokorýchlostný vzduchotechnický systém koncentruje a tlačí upravený vzduch tam, kde je to potrebné, prostredníctvom distribučnej siete tenkých hadičiek. V skutočnosti mini potrubia zo systému Unico merajú priemer iba dva alebo dva a pol palca, čo je iba priemer zlomok veľkosti bežných potrubí. Vďaka malej veľkosti a flexibilnému dizajnu sa zmestia takmer kdekoľvek, vrátane mnohých miest, ktoré by bez renovácie nemohli prijať objemné potrubia. Tam, kde boli majitelia domov nútení dekonštruovať a prestavať steny, stropy a podhľady - a dokonca sa vzdať podlahového priestoru - flexibilné prívodné hadičky sa teraz môžu ľahko zipsom cez existujúce nosníky, trámy a dutiny.

Odhodlanie Unico systému myslieť menšie sa vzťahuje aj na jeho manažérov leteckej dopravy. Pokročilá technológia spoločnosti poskytuje rovnakú úroveň vykurovania a chladenia ako konvenčný systém, ale používa jednotku, ktorá má tretinu veľkosti. Tieto vysoko efektívne kompaktné jednotky vyžadujú o niečo viac než len otvor, ktorý je niekoľko stôp vysoký alebo široký, aby sa mohli posúvať do skriniek, podkroví, stropov, priestorov pre plazenie alebo suterénov - a tieto menšie časti sa premietajú do menších inštalačných potrieb. Zatiaľ čo majiteľ domu môže oceniť skutočnosť, že menšia renovácia znamená menej bolesti hlavy, pre tých, ktorí majú v úmysle zachovať pôvodnú architektúru staršieho príbytku, majú úžitok najviac.

NULOVÉ ROZDELENIA Z PÔVODNÉHO NÁVRHU
Systém Unico sa pýši prívodnými otvormi, ktoré rovnako ako jeho malé potrubia a vzduchové manipulátory nenarušia estetiku staršieho domu. Vývody, ktoré emitujú prúdy vysokorýchlostného vzduchu, môžu byť umiestnené v najmenej viditeľných oblastiach miestnosti a sú k dispozícii v dvoch odlišných štýloch: okrúhle otvory s priemerom päť palcov alebo štrbinové obdĺžniky s rozmermi pol palca po osem palca , Oba štýly sa dodávajú v mnohých materiáloch a farbách, vrátane dreva, chrómu, mosadze a čiernobieleho plastu. Môžu byť dokonca natreté alebo farbené tak, aby zodpovedali akejkoľvek stene alebo podlahe. Pre majiteľov domov, ktorí tvrdo pracovali na nájdení systému, ktorý neohrozí charakter architektúry domu, sa tieto podrobnosti počítajú.

Či už sú vývody umiestnené na strope nad úrovňou očí, pozdĺž podlahových dosiek alebo priamo na podlahe, tichá prevádzka vysokorýchlostného vzduchu pomôže zaistiť, aby zostali diskrétne. Napájacia hadica Unico je tiež navrhnutá s nylonovým vnútorným jadrom a ďalšou izoláciou, ktorá absorbuje zvuk, zatiaľ čo izolácia uzavretá v okolí izolácie zvuku tlmí hluk pri zdroji akcie. Tieto tvrdo pracujúce prvky spolu vytvárajú neviditeľný, takmer tichý komfort, ktorý je obzvlášť cenný v domácnostiach, kde je kľúčom zachovanie dobovej atmosféry.

DOSTUPNÝ KOMFORT
Ak dôjde k závažným narušujúcim renováciám, ako sú pre väčšinu majiteľov domov, ktorí sa snažia zachovať pôvodný charakter budovy, ponecháva niekoľko možností, ako sa vysporiadať s dusivým teplom alebo chladným chladom staršieho domu. Umiestnenie klimatizačných jednotiek okien a ohrievačov priestoru v celom dome môže priniesť určité odplaty, ale často za cenu značnej spotreby energie, obmedzených výhľadov a narušeného dizajnu interiéru. Navyše sa ich úsilie nemusí dostať k cestujúcim sediacim v rohu najvzdialenejším od jednotiek! Našťastie vysokorýchlostné HVAC od spoločnosti Unico System môžu poskytovať viac pohodlia po celý rok s vynikajúcou účinnosťou, ako je možné dosiahnuť dočasnými riešeniami - lepšie dokonca ako systémy, ktoré by vyžadovali invazívnu inštaláciu.

Rovnaký dizajn mini-kanálov, ktorý umožňuje systému ísť kamkoľvek a pracovať prakticky pod radarom, tiež ponúka zvýšenú energetickú účinnosť. Izolované mini potrubia Unico minimalizujú straty vzduchu, ktoré sa vyskytujú medzi manažérom vzduchu a miestnosťou - cesta, ktorá pri konvenčných potrubných rozvodoch môže viesť až k 25% strate vzduchu. Izolácia systému Unico obmedzuje stratu energie na vykurovanie alebo chladenie menej ako 5 percent, Okrem toho majú mini potrubia Unico o tretinu menšiu plochu povrchu ako konvenčné potrubia, takže tiež strácajú oveľa menej tepla cez svoje steny. Okrem toho, manipulátor vzduchu Unico System ťahá aj svoju energeticky efektívnu váhu: Jeho pôsobivé chladiace špirály odstraňujú až o 30 percent viac vlhkosti ako konvenčné systémy, čo sa premieta do pohodlnejšieho prostredia, dokonca aj pri vyššom nastavení termostatu. Keď sa rozhodnú pre systém Unico a jeho energeticky šetrný dizajn, majitelia historických domov si môžu byť istí, že najlepší výber pre ich starý dom je tiež najlepší pre ich peňaženky.

Tento článok vám priniesol Unico. Jeho fakty a názory sú názory a názory.