Trávnik a záhrada

Vaša kôlňa, vaša cesta: 5 prekvapivých spôsobov, ako prispôsobiť stavbu vašej záhrady


Prečo sa uspokojiť so základným prístreškom, keď ho dokážete oklamať, aby to bolo omnoho viac? S trochou fantázie môžete získať vynaliezavé možnosti ukladania, pridať výrazné architektonické prvky a dať svojej kôlni prémiový vzhľad, vďaka ktorému budú vaši susedia zelené so závisťou. Kľúčom je naplánovať štruktúru tak, aby vyhovovala vašim potrebám, a postaviť ju pomocou kvalitných materiálov, ako sú výrobky z dreva vyrobené pomocou technológie LP® Outdoor Building Solutions®, namiesto jednoduchého vyzdvihnutia plastovej škrupiny budovy a jej pádu do záhrady. Potom, aby ste si boli istí, že chcete dosiahnuť výsledky, pustite sa do plánu prispôsobenia, aby sa vaša búda skutočne stala vašou. Nevieš, kde začať? Čítajte ďalej pre päť inteligentných, ale niekedy prehliadaných možností.

1. Vysvetlite nadbytočný priestor.
Strecha z Gambrelu - štýl, ktorý siaha až po stodoly skorých holandských osadníkov v amerických kolóniách - vďaka svojim dvojito skloneným stranám poskytuje veľa priestoru nad hlavou. Môžete nechať oblasť otvorenú, napríklad pridaním strešného okna alebo okien, ktoré prinesú prirodzené svetlo do haly, ktorá slúži ako umelecké štúdio, remeselnícka miestnosť alebo dreváreň. Alebo, ak je vaším cieľom maximalizovať ukladací priestor, pridajte podkrovné dosky a vytvorte ekvivalent podkrovia.

2. Trvajte na materiáloch, ktoré sú rovnako pekné ako tie, ktoré sú pracovité.
Povedzte „prístrešok“ a niektorí ľudia si myslia „chatrč“. Nevideli inšpiráciu v galérii LP Outdoor Building Solutions! Projekty postavené s technológiou LP SmartSide® Trim a Lap Siding majú vzhľad originálneho remeselného spracovania, s hladkým povrchom alebo cedrovou textúrou a nápadnými štýlmi pre úplne vlastný vzhľad. Medzitým steny vyrobené z panelov LP SmartSide® s technológiou SmartFinish®, trvanlivé prekrytie bez uzlov a dutín, ktoré sa často vyskytujú v preglejke, vylepšujú vnútro prístrešku tak, aby zodpovedali jeho profesionálnemu exteriéru. Produkty LP ošetrené systémom SmartGuard® tiež chránia pred hnilobou a termitmi.

3. Prispôsobte úložisko.
Police, zásuvky a ďalšie komponenty na ukladanie by sa mali osobitne zaoberať účelom vášho prístrešku. Potrebujete závesné stojany na bicykle a športové vybavenie? Regály s vysokým stropom, ktoré bránia sezónnym dekoráciám v ceste? Zvislé priehradky na uloženie dlhých záhradných nástrojov, ako je hrable a motyka? Nástenné závesné puzdro, vďaka ktorému je náradie ľahko dostupné? Čo takhle sklopný pracovný stôl alebo lavica s roletovými skrinkami? Zabezpečením toho, že všetko má miesto, sa uvoľní dostatočný priestor, aby ste sa mohli pohybovať.

4. Zvážte kupolu.
Od talianskeho „malého pohára“, ktorý sa datuje od renesancie, je kupola ozdobným doplnkom strechy, ktorý sa skladá z podstavca, žalúziových bočných strán a čiapky s poveternostnými podmienkami alebo bez nich. Kupola, ktorá je k dispozícii v rôznych tvaroch (často štvorcových alebo osemhranných), vytvára atraktívne ohnisko, ale má aj funkčné výhody. Napríklad prieduchy umožňujú prívod vzduchu do haly a napomáhajú ventilácii. Kopule môžu mať tiež okná, ktoré umožňujú prenikanie extra prirodzeného svetla potrebného na prácu v hale alebo na lokalizáciu uložených nástrojov.

5. Predĺžte halu o pergolu.
Pergola je otvorená vonkajšia strieška, ktorá môže zväčšiť využiteľný priestor na jednej strane vašej kôlne. Pergola môže vytvoriť čiastočný tieň pre posedenie alebo jedálenský priestor alebo môže slúžiť ako rámec pre šnúrovanie vínnej révy, špirály alebo iného lístia. Navyše s množstvom rôznych pergolových štýlov, z ktorých si môžete vybrať, môžete nechať úplne otvorené, vzpriamené mreže pozdĺž bokov alebo ich zakrývať látkou, aby ste priestor mohli ľubovoľne otvárať alebo uzatvárať.

Tečú vaše kreatívne šťavy? Navštívte stránku LPShed.com, kde nájdete ďalšie nápady, tipy a rady týkajúce sa navrhovania vašej haly.

Tento obsah vám bol doručený spoločnosťou LP. Jeho fakty a názory sú názory a názory.