Podlahy a schody

5 dôvodov, prečo priniesť tehlové podlahy do interiéru


Tehla, tvrdo pracujúce hlinené bloky, ktoré sú základom pre toľko štruktúr, sa stávajú trendovou alternatívou podlahovej krytiny pre interiéry s vysokou prevádzkou s napojením na exteriér. Mysli na foyer, kuchyňu, práčovňu a bahenné priestory, ktoré požadujú vizuálny dopad, ktorý potlačuje špinu. Ak uvažujete o novej podlahe v takomto priestore, prečítajte si ďalej a zistite, prečo je nové plemeno tehly cenovo dostupnou možnosťou ľahkej starostlivosti. Potom si prečítajte niekoľko tipov na zachovanie prírodnej krásy tehál.

1. Je to výhodné!
Zatiaľ čo pevné alebo duté tehly sa bežne používajú na exteriéroch, vnútorné tehlové podlahy sa zvyčajne skladajú z tehlových dlaždíc alebo obkladačiek: plochý, 1-¼ ”- 1-¾” -hustý ílový materiál alebo zachránený tehlový materiál namontovaný buď priamo na podlahu alebo na podkladová vrstva nad podlahou ako cementová doska. Tieto ľahké dlaždice alebo dlaždice sa pohybujú od 3 do 10 dolárov na štvorcový stopu, v rovnakom balíku ako keramická dlaždica (2 až 5,5 dolárov na štvorcový stopa) a za nižšiu počiatočnú cenu ako prírodný kameň (5 až 10 dolárov na štvorcový stopa). Rozpočet navyše 3 až 5 dolárov na štvorcový stopu pre profesionálnu inštaláciu - menej ako to, čo môžete očakávať, že zaplatíte za profesionálne dlaždice (4 až 8 dolárov na štvorcový stopa) alebo inštaláciu kamennej podlahy (6 až 10 dolárov na štvorcový stopa). Rozpočet-si uvedomiť, DIYers, majte na pamäti, že úloha zvyčajne zahŕňa vyrovnanie podkladu, montáž podkladu, použitie malty, a potom sa položí jednotlivé dlaždice.

2. Je udržateľne inteligentný.
Majitelia domov šetrní k životnému prostrediu sú priťahovaní do tehlových dlaždíc a tehlových dlaždíc, pretože ich suroviny - hlina, bridlica a kaolín - sú prírodné a znovu použiteľné. Na rozdiel od vinylových podláh vyrobených zo syntetického polyvinylchloridu alebo z kamenných podláh, čo je neobnoviteľný zdroj, ktorý si vyžaduje veľké množstvo energie na dobývanie. Rekultivované dlaždice alebo dlaždice, ktoré boli zachránené zo starých budov, dodávajú zúfalý vzhľad s historickým významom a zároveň znižujú environmentálny odpad. A čo viac, na rozdiel od niektorých tradičných vinylových alebo laminátových podláh, ktoré emitujú vysoké hladiny prchavých organických zlúčenín, prchavé tehly neobsahujú znečisťujúce látky a alergény, plus pre členov rodiny náchylných na alergie.

3. Ponúka flexibilitu pri návrhu
Tehlové dlaždice alebo dlaždice môžu byť položené v mnohých tradičných alebo na mieru zostavených konfiguráciách. Tí, ktorí majú klasickú estetiku, sa môžu rozhodnúť pre „rovné položenie“, v ktorom sa tehly vzájomne spájajú v konvenčnom rastrovom vzore. „Bežná väzba“ vytvára jednoduchý ofsetový motív, zatiaľ čo vzor tkaného koša alebo rybieho kosti dodáva vašim tehlovým podlahám viac ozdobený efekt. Ak chcete niečo modernejšie, zvážte tvar v tvare písmena V. Môžete tiež spárovať tehlu s drevom pre efekt diamantovej vložky alebo dokonca vytvoriť vlastný vzor. Tehlové dlaždice a dlaždice môžu byť tiež natreté pre modernejší, menej časovo opotrebovaný vzhľad.

4. Je to prakticky protišmykové.
Aj keď sú mokré, tehlové podlahy majú prirodzenú drsnú a drsnú textúru, ktorá ponúka väčšiu priľnavosť ako vinylové, laminátové, dlaždice a netvarované kamenné podlahy. Tehla samozrejme stratí túto protišmykovú kvalitu s použitím lesklých ochranných povrchových náterov, preto zvážte ponechanie tehlových podláh nedokončených alebo použite protišmykovú penetračnú vrstvu na betónové dlaždice (ktorá sa potápa a chráni pod povrchom), ako je LastiSeal. Penetračný tmel na tehly a betón.

5. Je to naozaj robustné.
Žiaruvzdorná, odolná voči vyblednutiu a hnilobe nemôže byť porazená kvôli trvanlivosti. Trvá desaťročia bez strachu z poškodenia spôsobeného silnou pešou premávkou, vystavením slnečnému žiareniu, kolísaním počasia alebo domácimi požiarmi. Tým sa oddeľujú tehlové podlahy od koberca, ktorý je ľahko rozstrapkaný alebo znečistený, alebo laminátových podláh, ktoré sa môžu vlhkosťou zdeformovať a po poškodení sa spravidla vyžaduje ich výmena. V zriedkavých prípadoch, keď tehla praskne, modulárna povaha dlaždíc a dlaždíc uľahčuje ich odstránenie a výmenu.


Údržba tehlovej podlahy

Ak sa rozhodnete pre tehlové podlahy pre svoj domov, zachovajte si jeho krásu a predĺžte ich životnosť pomocou týchto tipov na starostlivosť o podlahu.

• Raz týždenne vysajte prachovou kefou alebo zametajte kefou na prach z metly alebo mikrovlákna, aby ste odstránili ľahký prach a nečistoty.

• Mazivo a špinu štvrťročne vyraďte spracovaním mokrého mopu z mikrovlákna namočeného v roztoku jednej šálky octu a galónu teplej vody na tri až tri stopy po častiach. Pred vyschnutím roztoku urobte druhý prechod mokrou časťou pomocou suchého mopu z mikrovlákna, aby ste zachytili uvoľnený špina a zabránili bielym škvrnám.

• Odstraňte škvrny v malte alebo škárovacej hmote okolo tehlových dlaždíc alebo dlaždíc opracovaním čističa kyseliny fosforečnej (zriedeného vodou podľa pokynov výrobcu) do švov tehlových podlah pomocou kefy. Toto ošetrenie vykonávajte tak často, ako sa objavia škvrny, ale vždy noste ochranné rukavice.

• Ak ste tehlové podlahy utesnili, znovu ich uzavrite v intervaloch odporúčaných výrobcom (v priemere od jedného do troch rokov). Najprv vysajte podlahu a potom odstráňte starý tmel pomocou komerčného odstraňovača tehál. Čerstvý tehlový tmel znovu nasaďte na celú podlahu (dlaždice a švy) penovou kefou. Majte na pamäti, že pretože penetračné tmely netvoria film na tehle, zachovávajú si prirodzený vzhľad a textúru tehly lepšie ako povrchové tmely.