Ako na to a rýchle tipy

Ako: Zbavte sa squashových chýb


Ak ste hrdí na pestovanie vlastnej tekvice - alebo uhoriek, tekvice a iných tekvicov - možno budete oboznámení s touto zvláštnou zákernou záhradou. Drobné, ploché a hnedasto sfarbené červenohlavé chyby sa zakorenia na spodnej strane listov alebo blízko koruny rastliny, kde položia zhluky oválnych, medených hnedých vajec. Ich vzhľad, veľkosť polovice palca, dokonca aj nepríjemný zápach, ktorý sa vyvíja, keď ich kvíli, ich veľa majiteľov domov zamieňa za smradlavé chrobáky - ale títo škodcovia sú ich vlastnou zlou entitou. Squashové chyby vstrekujú toxíny do rastlín a nasávajú vlhkosť z listov, čo spôsobuje ich vädnutie, sčernenie, vysychanie a krehkosť.

Ak na svojich tekviciach objavíte chyby tekvíc alebo ich vajíčok, konajte rýchlo, aby ste zabránili úplnému zamoreniu. Zrelé chyby môžu byť ťažké zabiť, ale majitelia domov môžu s trochou usilovnosti chrániť svoje cenené tekvice a pikantné tekvice pred poškodením. Tu je návod, ako sa zbaviť squashových bugov a zabrániť im, aby v budúcnosti poškodili vašu úrodu.

KROK 1: ODSTRÁNENIE

Ak zistíte, squash chyby vašej záhrade, postupujte podľa jednej z týchto troch metód, ako sa ich zbaviť.

Zoškrabte vajíčka. Pamätajte si: Squashové chyby kladú vajíčka do zhlukov na spodnú stranu listov a na korunu rastlín, takže buďte na pozore. Ak ich všimnete, zoškrabte ich pomocou noža na maslo a zlikvidujte ich do koša. Vajíčka z rozmačkaných bugov sa vyliahnu každých 10 dní, takže musíte každý týždeň kontrolovať, či rastliny neobsahujú nové šarže. V opačnom prípade môžete namiesto toho objaviť vo vašej záhrade novú generáciu deštruktívnych jednotiek.

Vyberte a rýchlo posúvajte chyby dospelých. Ak na svojich rastlinách nájdete hrsť squashových chýb, jednoducho ich odoberte rukavicou a vhadzujte ich do nádoby s mydlovou vodou. Škodcovia sa chytia a utopia, čím sa zabezpečí, že vaša úroda zostane nepoškodená počas celej sezóny. Tento postup opakujte každých pár dní, až kým sa neodstránia všetky chyby týkajúce sa squashov.

Nastaviť nočné pasce. Squash chyby majú tendenciu zhromažďovať sa na spodnej strane guľatiny alebo drevených dosiek v noci, takže nastavte nejakú návnadu, aby ste ich všetky chytili naraz. Večer vložte do záhrady šindeľ alebo dosku a ráno pod ňou skontrolujte, či sa v nej nenachádzajú squashové chyby. Ak ste prilákali nejaké chyby, okamžite umiestnite dosku alebo pásový opar na tvrdý povrch a šliapnite naň, rozbíjajte chyby pod ním. Budete to musieť robiť každý deň, až kým na svojich rastlinách neuvidíte žiadne ďalšie chyby.

KROK 2: PREVENCIA

Po vykonaní vyššie uvedených metód, ako sa zbaviť squashových chýb, môžu majitelia domov prijať niekoľko opatrení, aby sa zabránilo ich návratu. Pokračujte v čítaní tromi spôsobmi, ako odradiť tekvicu z tekvice, tekvice a iných tekvíc.

Položte riadky na rastliny. Hmyz držte ďalej od rastlín tým, že ich skoro na jar zakryjete plávajúcim krycím materiálom pre riadky (k dispozícii v škôlke) alebo ľahkou krajinářskou tkaninou (k dispozícii v obchodoch pre domácich majstrov). Okraje látky zaistite špinou, tehlami, skalami alebo inými ťažkými predmetmi. Ak pracujete s vyššími rastlinami, položte kryty riadkov na obruče (dostupné v obchode pestovateľa alebo v obchode s vylepšením domácnosti), ktoré sú od seba vzdialené tri až päť stôp. Točené vlákna riadkov zakrývajú vodu, vzduch a svetlo, ale kontroluje, že squashové chyby nemôžu preniknúť na povrch. Nechajte prikryť asi mesiac a odkrývajte rastliny, keď začnú kvitnúť.

Druhy tekvica odolné voči rastlinám. Niektoré druhy orechového masla typu squash, kráľovský žaluď a skoré leto krívačky majú tendenciu odolávať chrobákom. Ak má vaša záhrada históriu zamorenia, držte sa týchto odrôd tekvice.

Nechajte svoju záhradu nehostinnú pre prezimovanie. Squashové chyby sa môžu prezliecť v mnohých oblastiach vašej krajiny, napríklad do vínnej révy a mulča. Zabráňte škodcom v hľadaní úkrytu tak, že pre nich vaša záhrada bude nehostinná. Na konci sezóny vymažte všetky tekvice, buď ich spálite alebo ich zlikvidujte v záhradných taškách vyzdvihnutých vašou obcou. Taktiež sa vyhnite položeniu kompostu alebo slamy okolo základne rastlín.