Interiérový dizajn

Ako na to: Usporiadať nábytok


Všetko je možné v prázdnej miestnosti. Môžete ho naplniť tradičným dreveným nábytkom, alebo si môžete uprednostniť náhradný moderný estetický prípravok tým, že sa budete držať náležitostí každodenného života. Medzi týmito extrémami sa tiahne takmer nekonečné spektrum možností, ktorých počet a rozmanitosť môže byť pre priemerného majiteľa domu zastrašujúci. Pre profesionálov, ako je Robin Long Mayer, je však málo vecí inšpiratívnejších ako prázdne plátno.

Vo svojej práci pre Country Living a New York Spaces - a ako riaditeľka Robin Mayer Design-Mayer sa naučila, ako zariadiť nábytok spôsobmi, ktoré maximalizujú nielen vizuálny dopad, ale aj pohodlie. Aj keď veľa záleží na detailoch samotnej miestnosti, Mayer tvrdí, že v každom prípade dodržiavanie súboru jednoduchých princípov dizajnu môže pomôcť každému, v každom prípade, určiť najlepšie možné usporiadanie.


VEĽKÝ OBRAZ

Bez ohľadu na účel miestnosti, ktorú navrhujete, určité pravidlá platia takmer vždy. Existujú výnimky, keď má zmysel pravidlá porušovať, alebo keď okolnosti neumožňujú ich dodržiavať. Mnohí majitelia domov však stále len dobre poznajú osvedčené postupy - a majú ich na pamäti - pomáha zistiť, kde začať.


Nájdite svoj kontaktný bod
Ak je v miestnosti ohnisko - napríklad krb, alebo nábytok orientovaný na arkierové okno, ktorý zdôrazňuje a upozorňuje na príslušnú funkciu. „Dajte čo najlepší krok vpred“ nie je len dobrá rada pre spoznávanie nových ľudí; to platí rovnako dobre pre dizajn interiéru! Pamätajte, že ideálne je, aby ohnisko bolo okamžite viditeľné pre každého, kto vstúpi do miestnosti.


Udržujte čistú cestu
Dobre navrhnutá izba vás pozýva a keď vstúpite, nebráni vám v ceste žiadnym prekážkam. Takže majte na pamäti počet a množstvo kusov, ktoré pridávate. Používajte iba to, čo potrebujete pre pohodlie, skladovanie a nástroje. Všetko ostatné? Nájsť iné miesto pre to, či už v inej miestnosti alebo na smetisku. Je to také jednoduché ako toto: Ak sa nemôžete voľne pohybovať po miestnosti, nikdy nebudete spokojní s jej usporiadaním.


Vyhnite sa obvodu
Umiestnenie nábytku pozdĺž stien má tendenciu vytvárať stagnujúci, až neživý vzhľad. Väčšina izieb však nie je dostatočne veľká na to, aby vyhovovala iným usporiadaniam. Našťastie je tu kompromis: Postavte najväčšie kusy nábytku po obvode a menšie plávajúce predmety plujte bližšie k stredu podlahy. (Predstavte si pohovku objímajúcu stenu spárovanú s pármi voľne plávajúcich kresiel.) Výsledok? Pocit rovnováhy.


Vymazať neporiadok
Nedovoľte, aby neporiadok kompromitoval vašu víziu dizajnu. Postavte sa proti nemu hneď na začiatku tým, že určíte miesta na zhromažďovanie zbierok, pamiatok na pamiatky a rodinné fotografie. Odolajte pokušeniu zakrývať každú plochu veci. Namiesto toho plánujte potlačiť prípadné neporiadky na stole alebo na policiach v stenovej jednotke - kdekoľvek vaše veci môžu vyniknúť vizuálne bez toho, aby vám bránili.


Opatrne zmerajte
O usporiadaní nábytku nie je nič abstraktné. Môže sa vám páčiť myšlienka určitého kusu nábytku, ale ak sa do priestoru nehodí dobre, potom nepatrí. Pred nákupom alebo dopravením čohokoľvek je preto rozumné vykonať merania. Pochopte rozmery miestnosti, s ktorými musíte pracovať, ako aj vzťah medzi väčším priestorom a veľkosťou jednotlivých kusov nábytku, ktoré zvažujete.


IZBA POD IZBA

Univerzálne použiteľné poradenstvo určite pomôže vlastníkom domu vyhnúť sa niektorým z najväčších nástrah v usporiadaní nábytku. Keďže však existujú rôzne miestnosti na rôzne účely, spoločnosť Mayer odporúča zohľadniť ďalšiu úroveň najlepších postupov pre jednotlivé miestnosti. Správny recept na vysoko úžitkovú utilitárnu oblasť pravdepodobne nebude uspieť v súkromnom priestore venovanom pohodliu. Musíte nechať kontext diktovať váš prístup.


Podporte konverzáciu
V obývačka, Cieľom je zahrnúť aspoň jedno miesto na sedenie s dostatočnou miestnosťou pre najmenej tri osoby. Postavte gauč a dve stoličky blízko ohniska miestnosti, alebo namiesto toho radšej kombinujte dve milostné kreslá, ktoré sú oproti sebe.


Dynamika jedálne
V jedáleň, položte stôl a stoličky do stredu miestnosti a ak to priestor dovolí, vyhľadajte pozdĺž steny bočnicu, skrinku alebo konzolu (alebo dokonca komodu), aby ste si mohli uložiť bielizeň a príbory. Nie je potrebné znovu objavovať koleso.


Spálne Základy
Ak máte to šťastie, aby ste si mohli vychutnať nádherný výhľad spálne, Posteľ umiestnite tak, aby ste videli z okna, dokonca aj keď ležíte. Zahrňte nočné stolíky na oboch stranách postele av ideálnom prípade aspoň jeden komoda alebo armoire na uskladnenie oblečenia.


Kuchyňa Kismet
Buďte úprimní o tom, ako pravdepodobne budete používať kuchyňa. Ak máte radi varenie a zábavu, investujte do ostrova, najlepšie do vstavaného priestoru pre barové stoličky, a zvážte banket. Ak len zriedka varíte a pobavíte, ale často pracujete z domu, zvážte pridelenie dostupného priestoru stolu. Neponáhľajte sa: zhodnoťte svoje zvyky, ale predovšetkým svoje bolesti.