Skladovanie

Všetko, čo potrebujete vedieť o Cedar Closets


Lesná aróma cédrového dreva, ktorá je cenená za odpudzovanie svetrov vyžmýkajúcich sveter, nájde nových priaznivcov v ekologicky zdatných majiteľoch domov, ktorí hľadajú prírodné alternatívy k toxickým pesticídom a páchnucim molám. Ak chcete doma zriadiť cédrové skrinky alebo vôňa cédrového dreva privádza späť detské spomienky na skrinku vašej babičky, čítajte ďalej. Dáme vám vedieť, čo pre vás môže céder (a nemôže) urobiť, a poskytneme potrebné inštalačné tipy pre domácich majstrov.

Aromatické aktíva
Možno viete, že céder sa často vyskytuje v špičkovej konštrukcii vonkajšej paluby a plotov, kde sa oceňuje jej schopnosť odolávať škodám spôsobeným vlhkosťou a termitmi. Nainštalované vo vnútri, odpudzuje hmyz, naštartuje! Silne vonné oleje v aromatickom červenom cédre (Juniperus virginiana) sa pomaly vyparuje z dreva, pričom vyžaruje vôňu, ktorá vysiela hmyz blížiaci sa v opačnom smere. Ak sa aromatický céder použije na ohraničenie uzavretého priestoru, napríklad skrinky alebo cédrového hrudníka, vôňa môže vyplniť a chrániť celý priestor pred nežiaducimi škodcami.

Pár úvah
Oblečenie uložené v cédrových skriniach môže mať mierny zápach z céder, ktorý zvyčajne po niekoľkých hodinách po vybratí zo skrinky zmizne. V priebehu času aromatický céder stráca arómu, ale dá sa obnoviť brúsením hornej vrstvy dreva. V závislosti od pôvodnej sily vône v dreve (ktorá sa líši), sa toto musí urobiť každé tri až sedem rokov, aby sa obnovila aróma odpudzujúca hmyz.

Kým väčšina nájde vôňu cédrového potešenia, niektorí si pred inštaláciou cédrového obloženia do skrine nezabudnite užiť. Aj keď sú pomerne zriedkavé, niektorí ľudia sú citliví na oleje emitované červeným cédrom a pri priamom kontakte môžu trpieť podráždením pokožky. Japonská štúdia dokonca zistila koreláciu medzi aromatickým červeným cédrom a zvýšeným rizikom astmy u pracovníkov, ktorí boli často v kontakte s drevom. Ak máte obavy, porozprávajte sa so svojím lekárom skôr, ako budete pokračovať s plánmi na inštaláciu cédrových skriniek vo vašej domácnosti.


Materiálové záležitosti
Dosky skriniek Cedar, ako sú tie, ktoré sú k dispozícii od Home Depot, pokrývajú priestor na stenu približne 15 štvorcových stôp za približne 30 dolárov. Dosky sa dodávajú so zostavou pero a drážka, čo znamená, že strany dosiek sa spoja, aby skryli nechty použité na pripevnenie dosiek. Na zarovnanie interiéru štandardného 4-ft. o 8 stôp. skriňa s 8-ft. strop, budete potrebovať približne 12 krabíc cedrových skriniek (nezabudnite odpočítať dvere od svojich čísel) - to je asi 360 dolárov. K tomu pridajte náklady na ďalšiu podlahovú dosku, rohové a interiérové ​​obloženie dverí - ktoré by mohli bežať o ďalších 25 až 30 dolárov - a celkové náklady na projekt sa pohybujú tesne pod 400 dolárov. Dosky skriniek sú vyfrézované z vysoko aromatického červeného cédru a sú najspoľahlivejším spôsobom, ako zabezpečiť dobrú vôňu odpudzujúcu chyby.

Lacnejšou alternatívou je zarovnanie skrinky s preglejkou z aromatického cédrového dreva s hrúbkou ¼ palca, ktorá na list 4X8 beží asi 33 dolárov. Môžete nastaviť rovnaké 4-ft. o 8 stôp. skriňa s preglejkou z cédrového dreva za menej ako 200 dolárov. S dodatočnými nákladmi na orezávanie je celkový projekt približne 230 dolárov. Pri nákupe preglejky z cédrového dreva sa uistite, že je označený ako „aromatický“. Niektoré druhy céder, napríklad biely céder, nemajú malú až žiadnu viditeľnú vôňu. Preglejka Cedar bude mať miernejšiu vôňu ako masívna doska z cédrového plášťa a vzhľad je rustikálnejší, pretože listy musia byť pri inštalácii lícované.


Tipy pre domácich majstrov pre najlepšie výsledky
Inštalácia obloženia cédrového plášťa je projekt zvlášť vhodný pre domácich majstrov, pretože cedrové dosky alebo preglejkové panely sa pripevňujú k vnútornej strane existujúcej skrine a nie sú potrebné žiadne pokročilé rámovacie alebo stolárske zručnosti. Budete však musieť byť schopní presne a presne odmerať a odrezať panely alebo dosky a byť pohodlní pri používaní kladiva a klincov alebo pneumatického klinčeka (na inštaláciu dosiek na pero a drážku). Počas procesu inštalácie vám môžu pomôcť nasledujúce tipy:

• Najlepším spôsobom, ako nainštalovať cédrové dosky, je horizontálne, takže ich môžete pripevniť na zvislé kolíky na stene, ktoré ležia pod sadrokartónom. Sádrokartónu nie je potrebné odstraňovať, dosky sa inštalujú priamo nad ňu.

• Pop-kriedové čiary na sadrokartónovej doske nad každým klincom, ktoré slúžia ako pomôcka pri vkladaní klincov. Vyhľadávač cvočkov vám pomôže lokalizovať cvočky.

• Pneumatický klincový klinček vybavený 5 klincami je rýchlejší a efektívnejší ako pri použití kladiva a klincov pri inštalácii dosiek na perá a drážky, ale ak chcete, môžete použiť kladivo. Môžete si prenajať klincový klinec v obchode s prenájmom stavebných materiálov za približne 25 dolárov za deň.

• Ak inštalujete cédrové panely 4X8, pritlačte panely pevne k stropu a až potom ich pribijete (so štandardnými panelovacími klincami) k nástenným kolíkom. Týmto spôsobom budete mať pekný tesný šev na strope a akúkoľvek medzeru v spodnej časti možno pokryť základným lemom.

• Céder po inštalácii prebrúste, aby sa osviežil jeho povrch a vynesla jeho aróma odpudzujúca hmyz.

• Céder nezatvárajte! Aplikácia akéhokoľvek typu tmelu alebo vrchného náteru zablokuje aróma, ktorá v prvom rade prelomí účel inštalácie cédrových skriniek.


Pozri si video: Our Miss Brooks: Head of the Board Faculty Cheer Leader Taking the Rap for Mr. Boynton (Jún 2021).