Trávnik a záhrada

Rádio: 4 krajinárske projekty, ktoré vám vrátia peniaze


Skutočná údržba vašej krajiny nemusí byť nevyhnutne lacná. Našťastie existuje veľa chytrých spôsobov, ako ušetriť peniaze.

Počúvaj O PROJEKTOCH ÚSPORY ŠÍRENIA PENIAZE alebo prečítať nižšie:

1. Kompostujte svoj odpad To vám ušetrí od nutnosti kupovať hnojivo. Kompostovanie vás môže dokonca ušetriť na odvoze odpadu. Koniec koncov, ak váš kraj poplatky za vyzdvihnutie pomocou vrecka, potom všetko, čo vyhodíte do kompostu, nie do bežného koša, sa nepriamo dostane k vášmu spodnému riadku.

2. Strategicky zasadiť stromy Miesto opadavých stromov na východnej, západnej a severozápadnej strane vášho domova na podporu tieňa a zníženie potreby letného AC. Medzitým na severnej strane zasadte vždyzelené stromy, ktoré v zime slúžia ako nárazník proti chladnému vetru.

3. Zostavte mreže Umiestnené cez slnečné okná a osadené lezeckými, kvitnúcimi viničmi, poskytujú mreže po celé leto stmavnutý tieň, čo pomáha udržiavať interiér domu chladnejším, než by bolo inak. V zime listy viniča stekajú preč, aby bolo možné získať solárne teplo.

4. Použite veľa kompostu Tým sa zníži potreba zavlažovania, čo vám ušetrí peniaze aj čas. Ale mulč stojí peniaze, však? Nie vždy. Skontrolujte, či vaše mesto rozdáva pozlátené zvyšky padlých stromov. Ak nie, vytvorte si svoj vlastný mulčovací špendlík, je to také ľahké ako spustiť kosačku na trávu cez hromadu listov.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknite tu na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!