Dvere a okná

Ako na to: Zvukotesné dvere


Zatvorené dvere síce vykonávajú slušnú prácu, keď tlmia hluk mimo miestnosti, trhliny medzi dverami a ich krytom alebo prahom však poskytujú dostatok priestoru na filtrovanie zvuku. Úplné ticho si vyžaduje zmiešanie a zhodu niekoľkých stratégií, aby sa tieto medzery primerane utesnia. Napríklad, ak inštalujete poveternostné podmienky, ale nemáte pohodlný prah, stále budete počuť niektorí hluk. Zabezpečte však všetky oblasti a povrchy uvedené v tejto príručke, aby ste zaistili zvukovú izoláciu dverí. Určite získate maximálnu úroveň zvukovej izolácie.

Zistite, aké sú vaše požiadavky na priestor - či už je dosť tiché na to, aby ste zaspali alebo úplne ticho pre nahrávacie štúdio v suteréne - a začnite pracovať s jednou z týchto troch metód.

METÓDA 1: Tesnenie dverí…

Použitie pružinových pásov

Vytvorte lepšie tesnenie dverí a zabráňte prenikaniu hluku cez praskliny inštaláciou nového pruhu z pružinového bronzu. Tento typ poveternostných podmienok plní rovnakú úlohu ako priemerný poveternostný povlak z vinylu alebo peny, ale dokáže to lepšie a dlhšie až 30 rokov. Obzvlášť ideálny je pri dverách smerujúcich von, ktoré musia byť dostatočne spoľahlivé na to, aby utesnili vodu a chyby.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Miera pásky
- Marker
- Odolnosť proti poveternostným vplyvom na jar
- Cínové výstrižky
- Awl (voliteľné)
- Kladivo
- Nechty

KROK 1
Po odstránení akýchkoľvek predchádzajúcich pásov proti poveternostným vplyvom zmerajte šírku zárubne a dĺžku zárubne (zvislé časti zárubne, z ktorých jedna je zavesená na dverách). Rozviňte kovový poveternostný pás a pomocou značky identifikujte svoje rezy na základe prijatých rozmerov. Potom odrežte pružinový kovový pásik pomocou cínových úchytiek na primeranú dĺžku.

Ak vaše pružinové kovové pásiky proti poveternostným vplyvom neobsahujú vopred dierované otvory, bodajte po kovovej hrane každých 1-1 / 4 palce, aby ste vedeli, kam umiestniť nechty. Pokiaľ ide o hornú časť, možno ju budete chcieť predrezať aj manuálne: Umiestnite špičku šrotu na každú značku a poklepte koncom kladiva.

KROK 2
Prvú časť poveternostného pruhu zaveste pozdĺž zárubne, z ktorej sa dvere zavesia, aby sa materiál takmer dotkol prahu. Na orezávanie kovov použite cínové výstrižky, ktoré môžu brániť fungovaniu pántov.

KROK 3
Ak vaše kovové poveternostné pruhy s vopred dierovanými otvormi mierne vtiahnite klinec do prvého otvoru (hore) a posledného (dole) pruhu, ani úplne dovnútra. Vizuálne skontrolujte, či sa prúžok javí ako rovno a podľa potreby ho upravte.

Pracujete so sťahovaním počasia bez akýchkoľvek dier? Jednoducho pridajte klince cez prvý a posledný bod.

KROK 4
Poklepte na klinček uprostred prúžku na počasie. Potom pokračujte v pridávaní klincov pozdĺž pruhu v pravidelných intervaloch.

KROK 5
Zopakujte kroky 2 až 4 pre druhý prúžok.

KROK 6
Akonáhle sú všetky nechty na svojom mieste a ste spokojní s polohovaním pri poveternostných podmienkach, dokončite proces vhadzovania klincov alebo skrutiek do prúžkov. Hlavu upevňovacieho prvku udržujte v jednej rovine s prúžkom. Inými slovami, neudierajte ani do nej nevnášajte kov, pretože to môže kov poškodiť.

KROK 7
Nakoniec vložte horný pás podľa krokov 2 až 4.

Alebo pomocou gumového povrazu

Rovnako ako kovové pásiky proti poveternostným vplyvom, guma je navrhnutá tak, aby utesňovala a blokovala nielen prievan, ale aj hluk. Aj keď nájdete niekoľko rôznych verzií gumovej pásky odolnej proti poveternostným vplyvom, najjednoduchšia z nich (a to, čo sme tu podrobne opísali) je druh s lepiacou podložkou.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Gumový pás proti poveternostným vplyvom so samolepiacou podložkou
- Miera pásky
- Tmel
- Tkaniny
- Nôž

KROK 1
Pred zakúpením gumového lepidla proti poveternostným vplyvom zmerajte hrúbku dverí a medzeru medzi rámom dverí a hornou časťou dverí. Weatherstripping je dodávaný v rôznych veľkostiach šírky a budete si chcieť kúpiť tú správnu veľkosť, ktorá sa pohodlne zmestí a nebude príliš veľká, aby bránila správnemu zatváraniu dverí.

KROK 2 (voliteľné)
Ak vymieňate starý materiál, vytrhnite starý poveternostný pás najskôr pomocou plochého nástroja (či už ide o stierací nôž alebo plochý skrutkovač).

KROK 3
Zoškriabte zvyšky starého tmelu. Potom spodok základne a povrch zárubne dverí dôkladne utrite navlhčenou utierkou, aby ste odstránili prach a zvyšky, čo zabráni správnemu prilepeniu nového lepidla. Po vysušení použite čistú handričku.

KROK 4
Zmerajte šírku zárubne a dĺžku každej zárubne a odrežte tieto rozmery z gumovej pásky. Mali by ste mať spolu celkom tri prúžky.

Prípadne môžete koniec poveternostného pásu vyrovnať s rohom základne dverí a viesť pás pozdĺž základne, až kým nedosiahnete druhý roh, a potom orezať.

KROK 5
Odlepte podložku, aby ste odkryli lepidlo, a keď sú otvorené dvere, začnite ich nanášať na rám.

Postavte sa na stranu rámu, na ktorom sa dvere otvoria, a začnite adresovaním zárubne dverí bez pántov. Prilepte jeden koniec pásika proti poveternostným vplyvom do hornej časti tejto dverovej zárubne a spustite pás proti poveternostným vplyvom nadol pozdĺž tenkej hrany smerom von; to je miesto, kde sa dvere dostanú do kontaktu s rámom. Ak gumené lepidlo zabraňuje zámke dverí v zachytení, opatrne ju zaskrutkujte alebo odrežte prebytok pomocou čepele úžitkového noža.

Na protiľahlej zárubni dverí ju prebehnete pozdĺž okraja, do ktorého sú pánty zaskrutkované.

KROK 6
Posledný prúžok preveďte pozdĺž horného okraja zárubne a znova otočte smerom von, aby sa na ňom dvere zavreli. Každým stlačením získate pevné tesnenie.


METÓDA 2: Vymeňte prahovú hodnotu

Časom môže denná premávka opotrebovať alebo uvoľniť váš existujúci prah, zvýšenú časť dverí, ktorá slúži nielen na zakrytie línie, kde sa podlaha stretáva medzi miestnosťami, ale tiež na utlmenie zvukov. Inštalácia lepšej prahovej hodnoty, ktorú môžete vyzdvihnúť v miestnom obchode na vylepšenie domácnosti, by mala zabrániť tomu, aby nežiaduci hluk prekĺzol pod dvere.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Elektrický skrutkovač
- Píla
- Pry bar
- Kladivo
- Košt
- Vákuum
- Miera pásky
- prah vnútorných dverí
- Skrutky

KROK 1
Pomocou skrutkovača uvoľnite všetky skrutky, ktoré držia existujúci prah na svojom mieste. To, ako skutočne odstránite prah, závisí od jeho polohy vo vzťahu k zárubniam:

• Ak sa prahová hodnota rozširuje z dverovej zárubne na zárubňu dverí, zaklinujte páčivú tyč pod jednu stranu a poklepte na jej koniec kladivom, aby ste ju dostatočne zdvihli na odstránenie.

• Ak dverové zárubne nenarazia na zem, ale sú krátke vyššie prahu, budete musieť prerezať jeho stred pomocou pílky a každý kus vysunúť jeden po druhom.

KROK 2Pred vložením nového na miesto dôkladne vyčistite nahromadené nečistoty a zvyšky pomocou metla alebo vákua.

KROK 3
Zmerajte ľavý otvor pre prah. (Môžete tiež dať dohromady a vziať dimenzie starý prah, ktorý môže slúžiť ako šablóna pre novú inštaláciu.)

KROK 4
Ceruzkou označte presné merania na nový prah vnútorných dverí. Potom odrežte prebytok z jedného konca pomocou pílky.

KROK 5
Zasuňte nový prah na miesto medzi dverovými zárubňami a pomocou skrutkovača a skrutiek (pravdepodobne tých, ktoré boli uložené v predchádzajúcej inštalácii prahu) ich pripevnite k podlahe pod ňou.

KROK 6
Otestujte inštaláciu zatvorením dvier, aby ste zistili akékoľvek problémy.


SPÔSOB 3: Nainštalujte zvukovú bariéru MLV

Tí, ktorí hľadajú serióznu zvukovú izoláciu, môžu nájsť pokoj a pohodu pomocou vinylovej rohože (MLV) s veľkou hmotnosťou. Aj keď sa často používa pod koberec ako vibračný vankúš, MLV visel na zadnej strane dverí významne znižuje hluk, ktorý by inak prešiel. Toto zaručené ticho prichádza za mimoriadnu cenu: predáva sa za 60 dolárov za rolku z online obchodov so špecializáciou na akustiku (asi 2 doláre na štvorcový stopa, v závislosti od hmotnosti, dĺžky, šírky a hrúbky), čo je často viac, ako potrebujete pre jediné dvere. Hrúbka sa pohybuje od 1/16 palca do ¼ palca a silnejšia je pre blokovanie zvuku. Ak nevidíte hrúbku uvedenú v popise produktu, môžete sa spoľahnúť na hmotnosť na štvorcový stopa pokrytia:

• MLV s hmotnosťou pol libry je hrubá 1/16 palca

• MLV s hmotnosťou jednej libry je hrubá 1/8 palca

• MLV s dvoma kilami je hrubá ¼ palca

Predtým, ako začnete s týmto zvukovo izolačným projektom, nájdite iného poradcu, ktorý pomôže udržať materiál na mieste - pružná penová rohož je asi tak ťažká ako olovo.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Skrutkovač s plochou hlavou
- Vypúšťajte handričku
- Role z hromadne naloženého vinylu
- Miera pásky
- Tužka
- Nôž
- Šrot dreva
- Tkanina
- Stavebné lepidlo

KROK 1
Pri zatvorených dverách ich vyberte z pántov. Zatlačte skrutkovač s plochou hlavou do spodnej časti závesu (smerujúci na koniec čapu) a na kladivo poklepte nástrojom. To by malo spôsobiť vyskočenie špendlíka, aby ste ho mohli vytiahnuť. Po opakovaní tohto procesu na všetkých pántoch pomocou otočného gombíka na dverách ho otočte a položte na pracovnú plochu pokrytú kvapkou látky.

KROK 2
Zmerajte dĺžku a šírku dverí. Potom si poznamenajte umiestnenie (ako vysoko a ako ďaleko do strany) kľučky a všetky ďalšie zámky. Vaše merania by mali umožniť, akým spôsobom sa dvere otvoria.

Vaše merania by mali umožniť, akým spôsobom sa dvere otvoria:

• Ak sa dvere otvoria smerom dovnútra (smerom k vám) a máte v pláne zakryť povrch otočený k vám, mali by byť adekvátne rozmery samotných dverí.

• Ak sa dvere otvoria smerom von (smerom od vás) a zakrývate povrch, ktorý je otočený k vám, budete musieť od horného, ​​bočných a spodných dvierok odpočítať kúsok miesta. Tieto oblasti, kde sa dvere „stretávajú“ s rámom dverí nemal by byť pokryté MLV, inak sa nezavrie správne. V tomto scenári je najlepšie zatvoriť dvere a zmerať množstvo, ktoré je vystavené.

KROK 3
Umiestnite rolku MLV na rovný povrch a preneste merania vašich dverí do materiálu vrátane presného priestoru a umiestnenia otočného gombíka a zámku (zámkov). Berúc do úvahy, ako drahý je tento materiál, dávajte pozor na staré príslovie: „Zmerajte dvakrát a raz nakrájajte.“

Použitím rozmerov dverí ako vodítka rezajte materiál pevným nástrojovým nožom. (Ak by ste tak urobili na vrchole šrotu, bolo by múdre chrániť vašu podlahu alebo pracovný povrch.) Odrežte materiál, ktorý zakrýva kľučku a zámky.

KROK 4
Vyčistite povrch dverí od akýchkoľvek nečistôt navlhčenou utierkou a nechajte uschnúť.

KROK 5
Konštrukčné lepidlo naneste na bočný panel dverí, na ktorý namontujete MLV.

KROK 6
So svojím kutilským partnerom umiestnite a umiestnite MLV na povrch dverí. Keď pomocník drží materiál na svojom mieste, vizuálne skontrolujte, či je materiál správne zarovnaný, aby zakryl celý povrch dverí, a podľa potreby ho upravte. Potom, po vyčkaní suchého času odporúčaného pre konkrétne stavebné lepidlo, znova pripevnite dvere k závesom tak, že vyložíte dosky závesu a zasuniete každý kolík späť na svoje miesto.


Zbavte sa zvyšku!

Pretože hluk môže prenikať cez tie najmenšie miesta, budete chcieť utesniť akékoľvek praskliny okolo zárubne dverí, krytu a čalúnenia. Ak pri vizuálnej kontrole celého zárubne zistíte akékoľvek praskliny, diery alebo poškodený tesniaci materiál, uchopte tesniacu pištoľ a naplňte ju novou trubicou. (Predtým, ako začnete, nezabudnite odrezať jeho špičku!)

• Pre trhliny a diery, umiestnite špičku tesniacej pištole nad ňu a pomaly stlačte spúšť tesniacej pištole, aby ste vydali primerané množstvo tesniacej pištole. Vyplňte štrbinu korálikom a uhladte prstom.

• Napríklad rozpadajúce sa staré tesnenie, urobíte to isté - pred použitím novej pečate odstráňte staré veci pomocou stierky.