Zastrešenie a vlečka

Vyriešený! Čo robiť s poškodením ďateľa


Otázka: Dateli sa nedávno vrhli na môj majetok a urobili číslo na mojom cédrovom strome, vedľajšej koľaji a streche. Ako zapojím otvory, ktoré zanechali, a existuje spôsob, ako im zabrániť v návrate a vytváraní ďalších?

A: Ak pripojíte otvory zostávajúce ďateľmi na vonkajších štruktúrach bez toho, aby ste najskôr zbavili svoj majetok toho, čo ich priťahuje, okrídlené záhradné škodce sa pravdepodobne môžu vrátiť klovom na rovnakých alebo blízkych miestach. Oprava by preto mala vždy začať s eradikáciou hmyzu, na ktorom sa živia ďateľi. Potom, čo ste postupovali podľa stratégií, ako sa najskôr zbaviť potenciálnych zdrojov potravy, použite nižšie uvedené metódy na účinné odstránenie poškodenia ďatla na stromoch, vlečkách a šindľov, ako aj na zabránenie budúcim útokom.

Eliminujte zamorenie hmyzom. Preskúmajte a odstráňte z vonkajších štruktúr ktorýkoľvek z nasledujúcich druhov hmyzu, aby ste znížili pravdepodobnosť poškodenia ďatla pri vtákoch, ktoré vŕtajú jedlo na vašom pozemku.

Tesárske mravce bežne sa hrabú do vlhkých, chátrajúcich alebo mŕtvych oblastí stromov alebo vonkajšej obklady a krytiny na drevených domoch a vytvárajú hniezda. Ak máte tesárskeho zamorenia mravcov, nájdite vchod do mravcového hniezda - zvyčajne malú dieru alebo sériu dier na stromoch alebo vlečku sprevádzanú blízkymi chodbami pre mravce alebo pilinami. Naplňte vstup do hniezda prachovým insekticídom obsahujúcim karbaryl alebo pyretroidy, aby sa hniezdo zabilo spolu s kráľovnou znášajúcou vajcia. Ak nemôžete lokalizovať vchod do hniezda, alebo ak sú mravce viditeľné na strešných šindľoch alebo na iných miestach, kde je ťažké lokalizovať vchod do hniezda, umiestnite stanice návnady blízko chodníku, ktorý obsahuje jed, ktorý mravce prenesú späť do svojho hniezda. ,

Tesárske včely vo vlhkom alebo hnitom dreve vyvŕtali malé diery, ktoré sa potom v uhle 90 stupňov premieňali na dlhé chodby s komorami, v ktorých ukladajú vajcia. Ak máte zamorenie včelárom, s najväčšou pravdepodobnosťou si všimnete ich jednu až dve palce hlboké dierky na spodnú stranu vlečky, odkvapu alebo podhľadu dreveného domu. Akonáhle nájdete dieru, zamedzte zamoreniu zavesením pasca na včelára tesného priamo nad dieru alebo vyplnením (spolu s akýmikoľvek prístupnými komorami vykorenenej chodby) zvyškovým prachovým insekticídom, pokiaľ možno jedným, so zakriveným aplikátorom, ktorý ľahko dosiahne komory.

termity môžu byť špinené pomocou vyradených krídel, termitových trusov, dutých škvŕn v dreve alebo nadácii (ktoré sa dajú zistiť poklepaním na túto oblasť pomocou skrutkovača), hniezd v suchom dreve alebo podzemnými bahnami. Ak máte podozrenie na zamorenie termitmi, zavolajte certifikovaného škodcu, ktorý ho odstráni prostredníctvom ošetrenia pôdy, ako sú Termidor, návnady a monitorovacie systémy alebo fyzické bariéry termitov.

Opravte poškodenie. Zapojenie dier, ktoré ostali ďateľmi v nasledujúcich vonkajších štruktúrach, môže zabrániť ďalšiemu poškodeniu ďateľa na vašom majetku.

stromy s poškodením ďateľa, ktoré je primárne obmedzené na oblasti mŕtveho dreva, sa často dá zachrániť. Najskôr nastriekajte roztok jednej až dvoch čajových lyžičiek tekutého mydla a jedného šálky teplej vody do stromových dier, aby ste vypláchli patogény z zobáka ďateľa, potom ich opláchnite vodou zo záhradnej hadice. Malé diery stromov môžete sušiť na čerstvom vzduchu, ale väčšie diery by sa mali dočasne pritĺcť pomocou okienka alebo kusu hardvérovej látky, aby sa zabránilo ďalšiemu poškodeniu oblasti ďalšími ďateľmi. Každú uvoľnenú živú kôru zalepte späť do pôvodného stavu pomocou lepiacej pásky. Po úplnom zahojení stromu odstráňte pásku, obrazovku a hardvérové ​​plátno.

Poznámka: Závažnejšie podmienky, ako je pletenie, prsteň poškodenia ďatla po celom obvode kmeňa, môžu vyžadovať pomoc arboristu, aby sa zabránilo smrti stromov.

Vedľajšie otvory môže byť vyplnená epoxidovým tmelom, dvojdielnym lepidlom z epoxidovej živice a tvrdiacim tmelom. Za teplého dňa zmiešajte oba materiály stieracím nožom a potom rozložte zmes cez otvory v bočnej stene, až kým nebude otvor úplne zakrytý. Použite stierací nôž na odstránenie zvyšku, potom ho usušte na vzduchu a brúste tmel pred natieraním záplatovanej oblasti tak, aby zodpovedal zvyšku vašej vedľajšej koľaje.

Strešné šindle s trhlinami alebo dierami je možné vyplniť tmelom na drevo a potom ich natrieť tak, aby zodpovedali zvyšku šindľov ako zarážkové opatrenie, aby sa zabránilo ďalšiemu poškodeniu šindľov. Výmena poškodených šindľov alebo dokonca samotnej strechy (ak je poškodenie ďatla dosť rozsiahle) je však vo všeobecnosti efektívnejšia ako oprava štrukturálne narušeného šindľa. Nové pásové opony neobsahujú vizuálne stopy bývalých miest klovania, ktoré zvyšujú pravdepodobnosť návratu ďakov.

Zabrániť budúcim útokom. K dispozícii sú rôzne prostriedky na zamedzenie výskytu ďateľov, ktoré chránia ďatle od vonkajších štruktúr po ich oprave. Pre začiatočníkov ochraňte stromy pripevnením pásky odpudzujúcej vtáky k kmeňom stromov alebo zavesením starých zrkadiel na končatiny: ich lesklý odrazný povrch vystraší blízke ďatle. Môžete sa tiež rozhodnúť pre zavesenie domácich zvonkohrov alebo plastových sov alebo jastrabov z končatín stromov alebo vlečiek alebo odkvapov z domu, aby vystrašili prenasledujúcich ďatcov. Nakoniec, ak máte na dvore mŕtvy strom, zvážte zavesenie kŕmneho voza (drôtená klietka s vysoko kalorickým krmivom pre vtáky), aby ste nalákali vtáky na mŕtve drevo, a tým zachovali živé stromy.