Zelená

Rádio: 3 skryté škvrny, ktoré sa vyplatia udržiavať čisté


Všetci chceme, aby boli naše domovy pohodlné a príjemné. Nanešťastie, ak sa často alebo komplexne nevyčistíte, je pre vás doma ťažké stať sa jednou z týchto vecí.

Počúvaj NA MIESTOCH ZAHÁJETE ČISTÝ alebo prečítať nižšie:

Majte na pamäti, že na niektoré časti domu sa často zabúda, a to dokonca aj pre tých, ktorí sa považujú za usilovných členov domácnosti. Pridanie týchto „slepých miest“ k vašej rutine vám pomôže udržať vašu rodinu zdravšiu a vaše prístroje budú pracovať dlhšie.

Prvé veci ako prvé: Dostaňte sa dovnútra akýchkoľvek vzduchotechnických otvorov, ktoré môžete mať vo svojej domácnosti. V priebehu času tieto grilované registre nevyhnutne zhromažďujú prach, vlasy a nečistoty - a čím dlhšie problém ignorujete, tým väčšia je pravdepodobnosť, že nahromadené častice recirkulujú späť do vzduchu, ktorý dýchate prostredníctvom vykurovacieho a chladiaceho systému.

Ďalej: Ponorte sa do skriniek. Verte tomu alebo nie, odevné vlákna podstatnou mierou prispievajú k problémom s domácim prachom - a prach nie je pre skrinku šatstva prínosom. Keď vysávate zvyšok domu, urobte z neho miesto na vysávanie podlahy v každej skrini. Potom raz alebo dvakrát do roka odstráňte všetok obsah skrine a utrite police a ostatné povrchy navlhčenou handrou.

Nakoniec sa chladivo špecificky vinutie chladí na zadnej alebo spodnej strane jednotky. Tieto cievky vysajte jedenkrát mesačne. Dvakrát alebo trikrát do roka choďte o krok ďalej a utrite ich vlhkou handrou. Nemusí to znieť ako veľa, ale pomáha to maximalizovať životnosť chladničky a zároveň minimalizuje náklady na jej prevádzku.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staniciach na 75 trhoch v celej krajine. Kliknite tu na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!