Trávnik a záhrada

Ako: Zbavte sa Boxelder chýb


Majitelia domov, ktorí majú na svojom pozemku stromy boxerov nesúcich semeno, môžu byť až príliš oboznámení s hmyzom, ktorý na nich kladie vajíčka a živí sa semennými strukmi. Polpalcové dlhé čierne chyby s červenými krídlami poškodzujú záhrady, ale môžu byť najviac nevítané, keď sa objavia vo veľkých rojoch a vydajú svoj výrazný zápach. A čo je horšie, jeseň, zimomrianky sa sťahujú na južnú stranu stromov a domov pri hľadaní teplých priestorov na prezimovanie - a ak by narušili otvory na vonkajšej strane vášho domu, môžete ich nájsť vo vnútri. Ak ste unavení z konfrontácie so škodcami vonku aj vonku, prevezmite teraz pozornosť pomocou týchto siedmich inteligentných stratégií, ako sa zbaviť škvrniek.

VONKAJŠIE ÚPRAVY

Ak spozorujete chyby vo vašom dvore alebo v okolí domu ...

Odstráňte ich vodou. Malé zhluky buľacích škvŕn sa ľahko rozpadnú silným prúdom zo záhradnej hadice. Aj keď táto technika nezabije alebo nezníži ich populáciu, dočasne odradí rast roja. Udržiavanie chýb v boxeroch na zvládnuteľnom množstve môže zabrániť potrebe podrobnejšieho ošetrenia, ktoré si vyžadujú väčšie roje.

Nasadiť kremelinu. Vyhoďte mierne až veľké roje pomocou rozsievkovej zeminy, organického mastenca podobného prášku obsahujúceho fosílne zvyšky mikro rias. Rôznorodosť potravín (ľahko dostupná v domácich a záhradných centrách) je smrteľným javom pre chyby v boxeroch, ktoré však nie sú toxické pre ľudí a domáce zvieratá. Vdýchnutím rukavíc, bezpečnostných okuliarov a protiprachovej masky rozprášite prášok v množstve odporúčanom výrobcom okolo základne boxerov, javorov alebo jaseňov pomocou ručnej prachovky alebo lopatky na podávanie plastov. Posypte ďalší prášok po obvode vášho domu so zameraním na vstupné body, ako sú parapety a zárubne. Prášok prenikne exoskeletonmi buľiek typu Boxelder, aby ich dehydratoval a zabil o niekoľko hodín. Ak dážď odstráni prášok alebo sa objavia nové roje, zopakujte ošetrenie.

Nastriekajte zvyškový insekticíd. Praskliny a trhliny na vonkajšej strane vášho domova sú na jeseň ohniskom pre chyby v boxeroch. Aplikácia reziduálneho insekticídu na báze pyretrínu vytvoreného po obvode na tieto trhliny zabije buľky typu Boxelder skôr, ako sa migrujú v interiéri na prezimovanie. Pri nasadení rukavíc a bezpečnostných okuliarov nastriekajte insekticíd podľa pokynov výrobcu na vonkajšie trhliny a trhliny na vedľajšej koľaji, oknách, dverách, odkvapoch a podkroví. Vyhýbajte sa rastlinám a trávniku (ktorý môže zničiť obvodové insekticídy) a držať domáce zvieratá a deti mimo dosahu novo ošetrených oblastí. Keď insekticíd zabije chyby, vysajte ich pomocou vákua a potom trhliny uzavrite tesnením, aby ste zabránili vniknutiu nových chýb.

Vymeňte stromy stromov, ktoré nesú semeno. Keďže škodcovia sa živia semenami samičích stromčekov, ich odstránenie a nahradenie samčími stromami bez semien (alebo inými druhmi) vám môžu pomôcť, aby ste sa bugov zbavili natrvalo. Majte na pamäti, že čím je strom vyspelejší, tým nákladnejší bude jeho odstránenie. Zvážte tiež, že výhody tienenia stromov, súkromia a obmedzení príťažlivosti môžu vyvážiť nepríjemnosti hmyzu.


Ako sa zbaviť Boxelder chýb

VNÚTORNÉ ZAOBCHÁDZANIE

Ak chyby v boxeroch prekonajú vonkajšie ošetrenie a napadnú váš domov ...

Vysajte ich. Najjednoduchší spôsob, ako vyhodiť zopár túlavých chrobákov v domácnosti, je ich vysať z podláh, stien alebo okenných parapetov a dverí, kde sa často skrývajú. Zozbierané bugy okamžite zlikvidujte, aby ste odstránili ich páchnuce zvyšky, ktoré môžu prilákať ďalšie, ničivejšie druhy hmyzu, ako sú chrobáky Dermestid. Vyhnite sa rozbíjaniu chýb; to zanechá škvrnu, najmä na koberci. Pretože chyby v boxeroch sa nereprodukujú v interiéri, nemusíte si robiť starosti s inou domácou inváziou, ak zlikvidujete tých, ktorí už sú v dome, a potom uzavrite všetky otvory.

Chyťte ich. Nie všetky chyby v boxeroch visia na očiach - niektorí sa radšej ukrývajú v suteréne, v podkroví alebo blízko stropov. Ak chcete chytiť tieto tajné popínavé rastliny, umiestnite odľahčenú pascu na hmyz do oblastí mimo cesty. Najúčinnejšie pasce používajú na prilákanie lepidlo alebo svetlo a potom zachytávajú chyby. Likvidáciu zlikvidujte čo najskôr, aby ste zabránili zápachu.

Použite domácu zbraň. Kým sú k dispozícii insekticídy zakúpené v obchode na boj proti zamoreniu bugmi v interiéroch, môžete sa vyhnúť ich chemikáliám a nákladom pomocou domáceho riešenia vyrobeného z praktických domácich prísad. Jednoducho rozrieďte jednu až dve polievkové lyžice tekutého mydla vo vode v sprejovej fľaši a potom ich priamo sprejujte do vnútorných bugov, aby ste ich zabili.

Teraz, keď ste sa zbavili škvrnitých bugov, je čas na riešenie ďalších domácich škodcov. Vyskúšajte toto video o chybách, ktoré vlastníci domov spôsobujú, že vás pozývajú na chyby: