Hlavné systémy

Dajte šancu na mier: riešenie pre termostatické vojny konečne


Vyzerá to, že zakaždým, keď sa pozriete na termostat, je nastavená na inú teplotu. Existujú dve možné vysvetlenia. Jeden: Duchovia. Po druhé: Žijete s najmenej jednou ďalšou živou, dýchajúcou ľudskou bytosťou, ktorá trvá na tom, že je o niekoľko stupňov teplejšie alebo chladnejšie a obviňuje ju. vy na zmenu nastavenia. Znie to dobre? Určite nie ste sami. V domácnostiach v celej Amerike rodiny zápasili s termostatom o to, čo vyzerá navždy, a naďalej to robia z jedného jednoduchého dôvodu - rôzni ľudia dávajú prednosť rôznym teplotám. To je nevyhnutný, nezvratný biologický fakt a proste sa to nedá obísť.

Nanešťastie nútený vzduch - najbežnejší systém HVAC v Amerike - sťažuje všetkým, ktorí sa nachádzajú pod jednou strechou, aby sa cítili pohodlne súčasne. Je to preto, že v mnohých konfiguráciách reguluje teplota každej miestnosti v celom dome jediný termostat. Teoreticky je to univerzálny prístup. Ale v skutočnosti v domácnosti, v ktorej sa systém HVAC snaží (spravidla neúspešne) udržať jednu rovnomernú teplotu, sa vždy cíti skutočne pohodlne iba jedna osoba - a zvyčajne je to posledná osoba, ktorá sa dotkla ovládacích prvkov! Inými slovami, ignorovaním individuálnych preferencií vedie tradičná vzduchotechnika príliš často k vojnám nad termostatom.

Tu je to, čo ste možno nevedeli: Kým technológie vykurovania a chladenia zostali po celé desaťročia prakticky nezmenené, nedávno došlo k explózii inovácií. Možno najúžasnejší prielom? Zónovania. Jednoducho povedané, územné plánovanie umožňuje vlastníkom domu zacieliť teploty na jednotlivé miestnosti. Pomysli na dôsledky! Pri systéme so zónami už nemusíte hádať so svojimi blízkymi o správnej definícii pohodlia. Každý si môže sami definovať pohodlie a zvoliť teplotu, ktorá sa vám najviac páči, pre priestory, v ktorých každý trávi najviac času. Myslite na to ako na klimatický ekvivalent šťastného kompromisu.

Ešte lepšie je, že okrem chladenia a kúrenia šitého na mieru dodávajú tie najlepšie zónové systémy tiež výrazné zvýšenie efektívnosti. V minulosti systémy s núteným obehom vzduchu obvykle dosahovali ratingy SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio) medzi 4 a 10. Fujitsu General v skutočnosti ponúka rad systémov s hodnotením ENERGY STAR, ktoré sú schopné dosiahnuť SEER ratingy až 33-násobne viac ako dvojnásobok úrovne účinnosti stanovenej federálnou vládou! Okrem výhod prospešných pre životné prostredie vám takáto efektívnosť prospieva aj vášmu spodnému riadku, čím vám ušetrí až 25 percent z mesačného účtu za služby.

Ako je to možné? Pamätajte, že tradičné HVAC sa spolieha na potrubia inštalované v domácnosti na prenos upraveného vzduchu. Fujitsu má úplne iný prístup. Jeho „mini-split“ dizajn sa úplne vylučuje s potrubím, čo uľahčuje inštaláciu a uvoľňuje štvorcové zábery, ktoré by inak boli ošípané. Z hľadiska efektívnosti je však kľúčovým bodom to, že kanály sú známe - dokonca aj notoricky známe - pre unikajúci vzduch a v tomto procese plytvajú energiou. To je hlavný dôvod, prečo tradičné HVAC stojí viac, ako by malo, a prečo chladenie a kúrenie bez káblov je dodávané so zabudovanou výhodou účinnosti.

Ďalším dôvodom, prečo majitelia domov šetria zónovými bezduchovými rozdeľovačmi: Táto technológia umožňuje využiť príležitosti na úsporu. Premýšľajte o tom týmto spôsobom: V domácnosti s tradičným HVAC nie je možné zapnúť striedavý prúd alebo teplo iba v jednej miestnosti. Akékoľvek nastavenie termostatu sa prejaví v každej miestnosti - vrátane tých, ktoré neobývate. Prostredníctvom územného plánovania môžete zmierniť klimatizáciu (alebo ju úplne vypnúť) v častiach domu, ktoré sa nepoužívajú. Napríklad, ak mierite do postele, môžete si svoju spálňu arktický vychladnúť alebo zohriať, zatiaľ čo kdekoľvek inde doma nastavujete teplotu šetriacu energiu.

S Fujitsu je obzvlášť ľahké zarobiť každú príležitosť na zníženie, v neposlednom rade preto, že na to nemusíte byť ani doma. FGLair, bezplatná aplikácia na stiahnutie pre smartfóny alebo tablety, dáva majiteľom domov možnosť prístupu, monitorovania a kontroly systémov Fujitsu série RLS3Y a RLS3HY kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Ak je napríklad váš plán často v toku - ak to jednoducho nedáva zmysel naprogramovať systém tak, aby bežal podľa nastaveného plánu - môžete teplotu na diaľku ovládať pomocou niekoľkých klepnutí na obrazovku vaše obľúbené mobilné zariadenie. V podstate máte úplnú kontrolu.

Zjednodušená jednoduchosť riešenia Fujitsu sa začína samotným systémom - jeho dizajnom a komponentmi - a rozširuje sa na režim činnosti. Príklad: Za normálnych okolností by sa pri tradičnom vybavení dosiahnutie celoročného komfortu vyžadovalo inštaláciu dvoch nezávislých systémov, jeden na vykurovanie, ukotvený v peci a druhý na chladenie, poháňaný vonkajším kompresorom. Fujitsu však spája obe funkcie do jedného systému - to znamená, že technológia Fujitsu ductless poskytuje oba chladenie a kúrenie. Ste pripravení prepnúť z chladenia na kúrenie alebo kúrenie na chladenie? Stačí stlačiť tlačidlo. To je naozaj všetko. Vidíš? Jednoduchá.

V Európe a Ázii, ktorá je už v Európe a Ázii veľmi populárna, sa v Spojených štátoch amerických postupne rozširuje poveternostná kontrola s postupným zvyšovaním povedomia. Koniec koncov, väčšina ľudí nemyslí dvakrát na svoje HVAC a akceptuje obmedzenia neefektívneho nastavenia v jednej zóne. Ale to sa môže v budúcnosti zmeniť, pretože rastúce náklady na energiu, stres nekonečných vojen termostatu alebo oboje nakoniec motivujú majiteľov domov hľadať alternatívy. Pokiaľ ide o chladenie a kúrenie, žijeme v novom svete, kde možnosti, ako sú možnosti spoločnosti Fujitsu, posúvajú hranice všestrannosti, energetickej účinnosti a prispôsobeného ovládania. Je to len to, že si to všetci neuvedomujú - ešte nie.

Tento článok vám priniesol generál Fujitsu.