Trávnik a záhrada

Ako na to: položiť umelú trávu


Umelá tráva debutovala v Astro Dome v roku 1966 - odtiaľ termín Astroturf - odvtedy je to však ešte dlhá cesta. Akonáhle sa uvažuje iba o profesionálnych športových ihriskách, umelá tráva je v súčasnosti pravou voľbou pre majiteľov domov, ktorí chcú vyzerať ako svieži zelený trávnik bez údržby, ktorá vyvoláva bolesti hlavy. Umelá tráva nevyžaduje vodu ani hnojivo, vďaka čomu je ekologická a nevyžaduje sa ani kosenie. Trávnik z umelej trávy môže trvať až 15 rokov pri silnej premávke. Jedinou údržbou je občasný postrek záhradnou hadicou, ak máte domáce zvieratá (zo zrejmých dôvodov!). Profesionálna inštalácia môže stáť kdekoľvek od 10 do 15 dolárov za štvorcový stopa. Ale položiť trávnik, ktorý stojí medzi 2 a 8 dolármi na štvorcový stopa, je na priemerne veľkej záhrade realizovateľným projektom, ak ste hrou pre nejakú fyzickú prácu. Tu nájdete osvedčenú techniku, ako položiť umelú trávu!

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Záhradný rýč alebo stroj na rezanie sodíka
- Staviteľský piesok
- Terénne úpravy hrable
- Tamper alebo preglejka najmenej 2'x2 '
- Bariéra proti burine
- Terénne úpravy svoriek
- Nôž
- Umelá tráva
- 7-palcové pozinkované hroty trávnika
- Spojovacia páska
- Lepidlo na umelý trávnik
- Gumové kladivo
- Tuhá kefa alebo kefa

KROK 1
Odstráňte akýkoľvek aktuálny trávnik, ktorý máte. Na vyťahovanie použite rýč alebo stroj na krájanie sodíka (k dispozícii na zapožičanie za približne 100 dolárov / deň v obchode na zlepšenie domova). Ak to sused alebo priateľ nemôže použiť, zlikvidujte ho podľa pravidiel na odstraňovanie organického odpadu vo vašej komunite.

KROK 2
Na položenie vašej umelej trávy budete potrebovať vodorovnú základňu. Rozprestrite okolo 1 - in palca piesku staviteľa v oblasti, aby ste vytvorili rovnomerný povrch, pomocou rovnomerne rozloženého terénneho hrable. Potom piesok zlikvidujte sfalšovaným alebo 2X2 kusom preglejky a gumovým kladivom, kým nebude pevný a vodorovný.

KROK 3
Položte prekážku proti burine, aby ste znížili pravdepodobnosť, že burina vyrastie cez trávnik. Rozviňte ho tak, aby úplne pokrýval oblasť, aby sa okraje mohli prekrývať v akýchkoľvek spojoch o niekoľko centimetrov, a orezajte ho pomocou noža, aby ste ho zaistili na mieste pomocou terénnych sponiek každé tri alebo štyri stopy.

KROK 4
Umelá tráva má „zrno“, čo znamená, že namiesto stúpania priamo nahor sa mierne ohýba. Ak chcete dosiahnuť čo najprirodzenejší vzhľad, rozbaľte ho tak, aby sa čepele ohýbali smerom k vám domov, a uistite sa, že sú všetky kusy položené rovnakým smerom. Ak používate viac ako jednu šírku trávnika, je najlepšie rozložiť koncové švy tak, aby neboli zarovnané v rade: Budú menej viditeľné a týmto spôsobom sa budú lepšie nosiť. Všetky okraje orežte obslužným nožom zo zadnej strany, pričom dajte pozor, aby ste neodrezali žiadny trávnik.

KROK 5
Umelý trávnik sa zvyčajne dodáva v šírkach 12 až 15 stôp. Ak je priestor, ktorý pokrývate, väčší ako šírka kotúča, budete musieť kusy spojiť. Aby ste tak urobili, orezajte okraje každého kusu pomocou noža na úžitkové vlastnosti (zozadu, dajte pozor, aby ste neriadili trávnik) tak, aby sa stretli bez prekrývania. Potom vráťte kúsky späť a položte spojovaciu pásku pod miesto, kde bude šev. Na spojovaciu pásku naneste lepidlo na umelý trávnik a dva kusy trávnika položte dokopy tak, aby šev zodpovedal spojom bez prekrývania.

KROK 6
Umelá tráva necháte pomocou 7-palcových hrotov trávnika pomocou gumového kladiva. Nechty rozmiestnite asi každé štyri stopy. Dbajte na to, aby ste trávnikové listy rozprestierali smerom von zo spodnej časti nechtu a až potom do nich zatĺkali. Po pribití klinca si zdriemnite vlas okolo vlasu, aby ste skryli jeho umiestnenie.

KROK 7
Akonáhle je celý trávnik nainštalovaný, vyčistite celý trávnik tvrdou kefou, aby ste mohli načechrať steblá trávnika. Ak počas inštalácie šiel nejaký piesok, trávnik vytiahnite dolu a odstráňte ho.