Trávnik a záhrada

Ako na to: Zbavte sa Mealybugs


Na prvý pohľad mealybugs nevyzerajú ako váš typický škodca. Ich telá s dĺžkou 1 až 16 až 8 palcov sú biele, oválneho tvaru a pokryté voskom, čo spôsobuje, že zamorenie vyzerá skôr ako bavlnené gule ako chyby. Dokonca aj pri tomto pomerne výraznom vzhľade môžu byť ťažko spozorovateľné, pretože sa tiahnu smerom k spodnej strane listov, listových listov alebo chránených oblastí na spodku určitých odrôd rastlín. Zvyčajne nájdete týchto škodcov v teplejších podnebiach zameraných na citrusové stromy a okrasné rastliny, ako sú orchidey, záhrada, anglický brečtan, fuchsie, coleus a ďalšie, a to v interiéri aj exteriéri, ale najmä v skleníkoch.

Keď zapadnú do vašej zelene, cicavce vysajú jeho šťavu (jej hlavný zdroj potravy) a poškodia rastlinu. Aj keď nízky počet nemusí spôsobiť významné škody, veľké populácie môžu spomaliť rast rastlín, takže budete chcieť dávať pozor na príznaky. Múčniky môžu spôsobiť, že existujúce listy zožltnú a nový rast zlyhá. Vylučujú vosk a lepkavú medovicu, ktorá je často sprevádzaná čiernou pálenou plesňou, ktorá je dobrým ukazovateľom toho, že mealybug môže byť vinníkom neúspešných rastlín. keď samotná chyba môže byť inak ťažko rozpoznateľná.

Po identifikácii škodcov je čas vyskúšať niekoľko stratégií, ako sa zbaviť mealybugov.

Krok 1: Odstránenie

Chemické ošetrenie zvyčajne nie je príliš účinné, pretože je odpudzované voskovým povlakom mealybugu. Vyskúšajte tieto metódy ako prvý postup.

Ručné odstránenie chýb: Ručne vyberajte mealybugs z napadnutých rastlín, ak nie je prítomný neprimeraný počet škodcov. Na vatový tampón použite kvapku izopropylalkoholu a odstráňte ho z chrobáka. Testujte roztok na malej časti rastliny jeden až dva dni vopred, aby ste sa uistili, že list nespáli. Ak sú prítomné mealybugy, postrekujte silné rastliny silnými prúdmi vody, aby ste ich z rastlín vyhodili.

Predstavenie prirodzených nepriateľov: Niektorý dravý hmyz, ktorý sa živí mealybugmi, môže pomôcť kontrolovať populáciu mealybugov v kontrolovaných nastaveniach. Cryptolaemus montrouzieri, známy ako ničiteľ mealybug, je komerčne dostupný - ak ho nenájdete vo vašom miestnom záhradnom centre, môžete si ho objednať online a uvoľniť ho do skleníkov.

Kontrola populácie mravcov: Mravce sú známe tým, že chránia múčniky od prírodných nepriateľov, takže sa môžu živiť medovou plesňou produkovanou múčnatkami. Ak zistíte neobvyklý počet mravcov vo vašej rastline, použite techniky na kontrolu mravcov.

Odstránenie zamorenej rastliny: Nakoniec je často najlepším riešením úplne odstrániť zdrojovú rastlinu, ak je silne zamorená, aby sa minimalizovalo ďalšie šírenie. Akonáhle to urobíte, skontrolujte hrnce, náradie a iné materiály, ktoré mohli prísť do kontaktu s rastlinou na múčnatky a vaječné vaky; zlikvidujte alebo vyčistite všetky predmety, ktoré vykazujú známky zamorenia.

Ak existuje príliš veľká populácia na použitie manuálnych alebo biologických metód, zvážte použitie insekticídov. Hoci celé vaše zamorenie rýchlo nevymažú, najskôr sa ich dotknú mladé múčnatky, pretože sú obzvlášť citlivé, pretože ešte nevyvinuli svoj plný voskový ochranný poťah. Insekticídne mydlá, záhradnícky olej alebo insemicídy z neemového oleja môžu poskytovať určité potlačenie. Metódy striedania vždy, keď aplikujete insekticíd na oddialenie rezistencie; na dosiahnutie najlepších výsledkov bude počas sezóny potrebné viac aplikácií. Uistite sa, že ste ich dôsledne aplikovali na spodnú stranu rastliny, pretože tam sa často skrývajú múčniky.

Krok 2: Prevencia

Teraz, keď sú preč, uistite sa, že sa mealybugy už nikdy nedostanú do vašej záhrady. Vždy si skontrolujte, či v každej novej rastline nezabudnete na múčnatky: dávajte si pozor na medovicu a čiernu pleseň na listoch - skôr, ako ich prenesiete domov. Ako pestujete svoju záhradu novými nákupmi rastlín, možno budete chcieť tiež pracovať s odborníkom na záhradné centrum, aby ste sa vyhli rastlinám, o ktorých je známe, že sú návnady mealybug.


Pozri si video: 70,000 NAJLEPŠÍCH TRIKOV AKO NA TO! (Jún 2021).