Trávnik a záhrada

Rádio: Údržba 3-krokovej plošiny Každý, kto môže urobiť


Trávite nespočetné množstvo šťastných hodín na drevenej palube každé leto? Tak prečo tomu nedať rovnakú lásku a pozornosť, akú venujete zvyšku svojho domu? Aj na tlakovo upravené drevo vyžaduje rutinnú starostlivosť. Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť a nerobiť.

Počúvaj ÚDRŽBA DREVA DREVA alebo prečítať nižšie:

Aspoň raz ročne skombinujte roztok na čistenie paluby s prúdom vody, aby sa paluba umyla zhora nadol. Pri tlakových umývačkách však buďte opatrní; keď sú nasadené vysoko, ich sila naráža na drevo, čím sa začína pleseň a hniloba dreva. Dbajte tiež na to, aby sa roztok na čistenie palúb nedostal na výsadbu v okolí. Než začnete, zakryte všetky krehké terénne úpravy plachtou.

Potom, čo budete mať dostatok času na dôkladné vyschnutie paluby, pokračujte a urobte ďalší krok: Nasaďte ochranný tmel na palubu. Ak je to možné, namiesto syntetického tmelu sa rozhodnite pre syntetický tmel; bývalý lepšie odoláva plesniam a riasam. Prečo tmel a nie maľovať? Farba má tendenciu netrvať tak dlho, aspoň nie v oblastiach s vysokou premávkou.

Nakoniec položte koberčeky, aby ste zabránili opotrebeniu posuvnými stoličkami a podobne. Vyberte si syntetické koberce špeciálne určené na použitie vonku. Prečo? Ak sú koberce z prírodných vlákien vystavené týmto prvkom, zachytávajú vlhkosť, plesnia a vyzývajú hnilobu, aby sa najedla na podložných doskách.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!