Trávnik a záhrada

Rádio: vtedy by ste mali zalievať trávnik


Podmienky sucha v kombinácii so spálenými letnými teplotami môžu spôsobiť, že váš trávnik bude správne napojený. Tu je moja rada: Vykonajte prácu skoro ráno.

Počúvaj KEDY K VODE GRASS alebo prečítať nižšie:

Chladnejšie teploty pomáhajú absorbovať vodu až ku koreňom. Neaplikujte oblasť, aby ste dokončili rýchlejšie, dajte vodu čas, aby sa absorbovala, alebo ju len zbytočne vyhodíte.

Dodržiavajte pravidlo jedného palca vody týždenne, rozdelené na dve alebo tri sedenia. Čakanie asi troch dní medzi zalievaním dáva trávniku čas na dýchanie.

Dávajte pozor na známky sucha, ako je sfarbená tráva alebo čepele, ktoré sa krútia hore. Ak si to všimnete, začnite zalievanie skôr o deň dlhšie alebo trochu častejšie.

Na druhej strane hubovitá pôda alebo extra vegetácia rastúca nad trávou naznačuje preplnenie. Ak vykonáte zmeny vo svojom zalievaní, urobte tak pomaly v priebehu niekoľkých týždňov, aby sa váš trávnik mohol postupne upravovať.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine.Kliknite tu na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!