Interiérový dizajn

DIY Lite: Zostavená pre rustikálnu drevenú lampu pre začiatočníkov


Drevené lucerny umiestnené po celom dome - na okenných parapetoch, krbových kachliach, jedálenskom stole alebo schodoch až k predným dverám - predstavujú jednoduchý spôsob, ako vytvoriť príjemný, dokonca rustikálny pocit. Aj keď ich zvyčajne nájdete naplnené sviečkami, tieto blikajúce svetlá nie sú vždy praktické (ľahko sa šnupavý tabak) alebo bezpečné (jedno nesprávne odídenie od požiaru v domácnosti) na používanie hodín naraz. Preto sme sa rozhodli vyrobiť túto modernú verziu, ktorá nebude zahŕňať štrajkujúci zápas alebo časté výmeny batérií na bezplamenných sviečkach! Stále čítajte, ako vyrobiť stolnú lampu v štýle lucerny, ktorá vyžaduje iba preklopenie prepínača, aby sa žiarila.


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Šrot dreva
- Vládca
- Akumulátorová vŕtačka
- drevené hmoždinky square palcov štvorcové (16 stôp)
- 2-palcové drevené obloženie
- Ručná píla
- Lepidlo na drevo
- Drevené svorky (4)
- Maskovacia páska
- Drevený prsteň
- Sada žiaroviek s káblom, zásuvkou, zástrčkou a spínačom
- Viacúčelové lepidlo
- LED žiarovka


KROK 1
Vystrihnite dva štvorcové tvary z vašej drevenej dosky: jedna by mala mať strany 7 palcov (základňa) a druhá strana by mala mať strany 5 palcov (veko).

Ďalej odrežte štvorcové ¾-palcové hmoždinky na požadovanú veľkosť. Budete potrebovať štyri 10'-dlhé kúsky, aby ste urobili rohy drevenej lucerny, a 24 6'-dlhé kúsky, aby sa vodorovné lišty. Snažte sa robiť rovné rezy, aby ste ich mohli ľahko zlepiť.

Všetky drevené kusy obrúste.


KROK 2
Vezmite štvorcový podstavec so šírkou 7 palcov a pomocou pravítka vyhľadajte a označte jeho stred. Vyvŕtajte otvor dostatočne široký, aby prešiel káblom.


KROK 3
Orežte 2'-šírku dreveného obloženia na štyri 9'-dlhé kúsky. Potom urobíte 45-stupňové rezy tak, aby rohy zapadli do rámu základne. Každý kus by mal mať teraz hranu 5 palcov a 9 palcov.

Vezmite jeden kus čalúnenia a odrežte ½-palcový zárez zo stredu, aby ste odišli na navlečenie elektrického vodiča.

Lepidlo na drevo naneste na hornú časť každého obloženia pozdĺž kratších okrajov. Pevne ich pritlačte okolo štvorcového štvorca so šírkou 7 palcov a prevráťte ho tak, aby lem bol úplne spodkom dreveného svietidla. Použite štyri drevené svorky, aby ste držali kusy spolu, až kým lepidlo nezaschne.


KROK 4
Ak chcete postaviť strany dreveného svietidla, položte štyri 10'-dlhé štvorcové hmoždinky zvisle na rovný povrch.

Medzi prvými dvoma medzerami je umiestnená šesť 6'-dlhých kolíkov kolmo a rovnako vzdialených od seba navzájom. (Tiež sme otočili hmoždinky tak, aby ostré hrany štyroch stredných smerovali von.) Keď ste s rozstupom spokojní, nadvihnite hornú hmoždinku a na každú stranu naneste lepidlo na drevo a vymeňte ho. Pomocou maskovacej pásky držte kusy dokopy, kým lepidlo nezaschne, a pokračujte dole po prvom dieli svietidla.

Opakujte s použitím druhých dvoch 10'-dlhých hmoždiniek, aby ste vytvorili opačný panel. Počkajte celý čas schnutia navrhnutý pre vašu značku lepidla na drevo.


KROK 5
Po vysušení obidvoch obdĺžnikových strán vašej drevenej lucerny môžete začať zostavovať krabice a vytvoriť tak krabicu.

Postavte sa a prilepte zvyšné hmoždinky pozdĺž okrajov prvého panela, šesť na každú hranu, a skúste ich udržiavať zarovnané s hmoždinkami v paneli.

Následne naneste na exponované konce hmoždinky lepidlo na drevo a naň položte druhý panel svietidla. Zakryte maskovaciu pásku okolo každého čerstvo nalepeného spoja, aby ste držali drevenú lampu v pokoji, kým vyschne.


KROK 6
Vezmite menší drevený štvorec s rozmermi 5,5 palca a pridajte rámik obloženia rovnakým spôsobom, aký ste použili pre základňu - tentokrát vyrábate veko.

Zastrihnite zostávajúce čalúnenie na štyri 7'-dlhé kusy a na oboch koncoch urobte rezy 45 stupňov. Lepidlo na drevo naneste na spodok každého rezu pozdĺž kratšej hrany a umiestnite ho tak, aby ohraničil hornú časť štvorca. Držte štyri drevené svorky.

Potom zoberte drevený prsteň a prilepte ho tak, aby stál v zvislej polohe v priamom strede veka. Najjednoduchšie je vyrovnať okraj okraja ľahkým brúsením tak, aby lepšie priľnul k viečku.


KROK 7
Vytiahnite súpravu žiaroviek. Prevlečte drôt cez zárez, ktorý ste nechali v základni, pod štvorcom 7,5 palca a cez vyvŕtaný otvor. Pripojte objímku žiarovky k drôtu podľa pokynov v súprave a spodnú časť objímky pripevnite k základni tak, aby slúžila ako univerzálne lepidlo.

Počkajte na odporúčaný čas schnutia.


KROK 8
Lepenkovú škatuľu vyrobenú zo strán svietidla nalepte na základňu a odvážte ju knihou tak, aby dobre priľnula.

Dokončite to, čo by ste chceli! Môžete sa rozhodnúť, že budete maľovať bielu, zafarbovať tmavo alebo jednoducho natrieť číry lak, ktorý bude sledovať škandinávsky trend. Akonáhle váš povrch úplne vyschne, zaskrutkujte žiarovku LED - ktorá môže trvať 50 000 hodín - a umiestnite veko na vrchnú časť, aby ste zatvorili drevenú lampu. Pretože ste urobili spodnú časť veka tak, aby bola štvorcová až 5 palcov štvorcová, mala by dobre priliehať medzi otvorom šírky 6'm bez lepidla.


Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za blogom Ohoh. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmením pre jej vážnu závislosť na upcycling.