Ďalšie izby

Sprievodca pre kupujúcich: Matrace


Kým priemerná matraca má životnosť sedem až 10 rokov, väčšina majiteľov domov neuvažuje o nahradení spánkovej potreby, kým sa nezoslabne, nespôsobí bolesti chrbta alebo neprináša nepokojné noci hádzania a otáčania. Našťastie väčšina problémov s matracmi sa dá vyriešiť zakúpením nového matraca, ktorý je špeciálne navrhnutý na zlepšenie pohodlia a kvality spánku. Čítajte ďalej a dozviete sa, ktoré matrace najlepšie riešia bežné nočné sťažnosti, takže viete, ako si vybrať matrac, ktorý vyhovuje vašim jedinečným potrebám a preferenciám.

AKO ZVOLIŤ MATRACU

Pred zasiahnutím obchodu s matracmi zvážte tieto tipy, ako si vybrať matrac, ktorý sa vám najviac hodí.

Spoznajte žargónu. Značenie a značky v obchode s matracmi často obsahujú výrazy, ktoré sa vzťahujú na konkrétne typy matracov. Pred nákupom je dôležité porozumieť žargónu, aby ste nenatočili matrac, ktorý by nevyhovoval vašim potrebám. Pre začiatočníkov sú štyri hlavné typy matracov rozoznateľné podľa podporného systému, pre ktorý je pomenovaný: vnútorné matrace používajú oceľové pružiny, pamäťová pena používa polyuretánovú penu s tvarovaním tela, latex používa nosný systém z latexovej peny a vzduch využíva vzduchovú komoru.

• Pojem „cievky“ sa vzťahuje na pramene vloženej matrace. Cievky sú dostupné v rôznych variantoch: Bonnell a Offset (cievky v tvare presýpacích hodín), Marshall (cievky zabalené v látkových vreckách) a Continuous (jediná dĺžka drôtu v tvare viacerých radov cievok).

• Tradičné pamäťové penové matrace sa predávajú spolu so vzduchovo chladnými matracmi (ktoré rozptyľujú teplo na ochladzovanie vankúšika) a matracmi s gélovou pamäťovou penou (ktoré sú napustené gélom na zlepšenie cirkulácie vzduchu).

• Latexové matrace sú opísané ako prírodné (vyrobené z kaučukového séra), syntetické (vyrobené z ropy) alebo zmiešané latexové, čo je kombinácia prírodného a syntetického latexu.

Rozpočet zodpovedajúcim spôsobom. Nová matrac vás môže posunúť kamkoľvek od 100 dolárov až do 4 000 dolárov, v závislosti od typu a veľkosti matraca, ktorý si vyberiete. Matrace Innerspring sú najdostupnejšou alternatívou s priemernými nákladmi 940 dolárov, zatiaľ čo pamäťové peny a latexové odrody v priemere 1,370 a 1 600 dolárov. Na hornom konci stupnice sú vzduchové matrace, ktoré stoja v priemere 2 180 dolárov.

Vyhnite sa alergénom. Ak ste citlivý na latex, vlnu, prach alebo iné látky, vyvarujte sa matracov, ktoré zvyšujú riziko vystavenia alergénu. Napríklad tradičné matrace so zabudovanými matracmi s vankúšikmi alebo čalúnením, ktoré sú zošité na vrchole prachových roztočov matracov. Ak trpíte alergiou na prach, namiesto toho sa rozhodnite pre latexové alebo pamäťové penové matrace. Majte na pamäti, že nemusíte nutne zakázať všetky matrace určitého typu, aby ste sa vyhli alergénu. Napríklad, aj keď matrace Pure Green uvedené nižšie sú vyrobené z prírodného latexu, je pokrytá vlnou pokrývkou, ktorá umožňuje alergikom na latex vyhnúť sa priamemu kontaktu s materiálom.

Dôkladne otestujte. Pred zakúpením každého matraca vyskúšajte test Goldilocks. Ľahnite si na matrac v normálnej polohe na spanie, či už na chrbte, na boku alebo na bruchu. Niekoľkokrát zmeňte polohu a všimnite si, či sa matrac cíti príliš pevný, príliš mäkký alebo ideálny pre vaše potreby. Zaznamenajte tiež akékoľvek bolesti, tlak, kožné reakcie. Tento testovací chod vám pomôže určiť typ matrace, značku a model s pevnosťou, pohodlím a úrovňou podpory, ktorú potrebujete pre pokojný nočný spánok.

Dodržiavajte záruku. Typická záruka na matrac trvá 10 až 25 rokov a vzťahuje sa iba na výrobné chyby, nie bežné opotrebenie. Väčšina záruk na matrace navyše ponúka pomerné krytie počas trvania záruky, čo znamená, že počas starnutia matraca získate menej výhod. Pochopte, že nesprávny rám alebo zlý stav matraca (t. J. Zafarbenie) môže v niektorých prípadoch viesť k zrušeniu záruky. Aby ste predišli kozmetickému poškodeniu a maximalizovali životnosť svojej záruky, od prvého dňa používajte poťah na matrac.

TOP TROCH OBRÁZKOV PRE LEPŠIE SPÁNKY

Teraz, keď rozumiete základným aspektom nakupovania, čítajte ďalej a nájdite najlepšiu matraci pre vaše konkrétne potreby.

Ak matrac klesá alebo sa nosí pred časom ...

Potrebujete odolnejší matrac, ktorý dokáže lepšie podporovať vašu váhu a pohyb. Pri normálnom používaní sa u matraca očakávajú menšie telesné vnemy, ale poklesy presahujúce dva palce na výšku signalizujú, že matrac prešiel prvočíslom. Matrace so zabudovanými matracmi s mäkkými vankúšmi sú náchylnejšie na poklesy, pretože ich pružiny sa ľahko stlačia. Latexové alebo pamäťové penové matrace s pevnými vankúšikmi dokážu lepšie vydržať váhu a absorbovať pohyb, takže je väčšia pravdepodobnosť, že si v priebehu času zachovajú svoj tvar.

Najlepší typ matraca: Latex
Vysoká hustota latexu z neho robí najlepší typ matraca pre podvaly s nadpriemernou výškou alebo nadstavbou, ako aj pre jednotlivcov, ktorí počas spánku často menia polohu. Po vystavení váhe alebo pohybu sa latex rýchlo vráti do svojho pôvodného tvaru, čo minimalizuje ochabovanie matracov a ich opotrebovanie v priebehu času. Mnoho moderných latexových matracov navyše ponúka izoláciu pohybu, čo znamená, že dokážu absorbovať pohyb na lokalizovanom mieste bez výrazného stlačenia matraca alebo narušenia okolitých oblastí. To vysvetľuje, prečo matrace z prírodnej latexovej peny trvajú najmenej desať rokov, ale často aj 20 rokov alebo dlhšie.

Top Pick: Pevný matrac Pure Green Natural Latex (719 až 1 699 dolárov)
Pevný matrac Pure Green Natural Latex, ktorý má základnú vrstvu z prírodnej latexovej peny a prešívanú vlnu, je najlepšou voľbou pre pražce, ktorí hľadajú trvanlivý, ekologický produkt s dlhou životnosťou. Podľa hodnotenia recenzentov Consumer Reports je táto robustná matraca hodnotená ako 4-hviezdičková. Môže vhodne podporovať podvaly 6'2 'a 220 libier alebo viac, ako aj postranné a žalúdočné podvaly všetkých budov. K dispozícii na Sleep On Latex.

Ak váš matrac spôsobuje bolesti chrbta ...

Zvážte výmenu za stredne pevný matrac, ktorý zmierňuje tlak na chrbticu. Príliš pevné matrace vynútia prirodzené krivky chrbtice do plochého zarovnania, ktoré tlačí hore na citlivé body tlaku na chrbticu a spôsobuje bolesť. Podobne príliš mäkké matrace nútia spodnú časť chrbta, aby klesla z vyrovnania so zvyškom tela. Pamäťová pena aj matrace s vnútornou potlačou pomáhajú zmierniť bolesť chrbta tým, že poskytujú miernu pevnosť a zároveň zachovávajú prirodzené zakrivenie chrbta.

Najlepšie typy matracov: Pamäťová pena
Matrace z pamäťovej peny dosahujú najlepšiu rovnováhu medzi pohodlím a podporou, aby sa znížili bolesti u pacientov s bolesťou chrbta. Viacvrstvové penové matrace vyrobené prevažne z polyuretánu využívajú schopnosti snímania teploty, aby sa pri ležaní prispôsobili jedinečnému zakriveniu chrbta, ale keď vstanete, vrátia sa do pôvodného tvaru. Prispôsobená kontúra a pevnosť podporuje oblúk chrbta, aby sa zlepšilo pohodlie a znížila bolesť v tlakových bodoch chrbtice. Moderné pamäťové penové matrace sa tiež prispôsobujú zmenám v pohybe, aby ste si počas noci udržiavali ergonomickú polohu pri spánku.

Najlepší výber: The Casper (550 až 1 150 USD)
Casper, matná pamäťová pena s hrúbkou 10 palcov, navracia bolesť chrbta so štvorvrstvovou penovou konštrukciou zakončenou hypoalergénnym latexom s otvorenými bunkami, ktorý vás udržuje v chlade a pohodlí celú noc. Cenovo výhodné lôžko v izbe získalo 4,3 z 5 hviezdičiek od amazonských nakupujúcich, ktorí ocenili jeho pohodlie, jednoduché nastavenie a bezproblémovú 100-dňovú politiku vrátenia. K dispozícii na Amazone.

Ak váš partner môže spať, ale nemôžete ...

Vyberte si matrac, ktorý je možné prispôsobiť tak, aby vyhovoval osobným preferenciám spánku. Konvenčné matrace s vnútorným strihom obmedzujú páry na jediné nastavenie pre pevnosť matrace, pohodlie alebo podporu - čo môže byť pre vášho partnera to pravé, ale spôsobí vám noci bez spánku. Vzduchové matrace, matrace s pamäťovou penou a dvojkomorové vodné matrace sú pre páry lepšou voľbou, pretože sa prispôsobujú potrebám každého partnera bez toho, aby narušili spánok ostatných.

Najlepší typ matraca: nafukovací matrac
Vzduchové matrace sa skladajú zo vzduchových komôr potiahnutých čalúnením, vďaka svojej špičkovej technológii a prispôsobivosti sa vrátili ako možnosť trvalého spánku pre páry. Dnešné dvojkomorové nastaviteľné vzduchové matrace majú nezávisle fungujúce polovice, ktoré umožňujú každému spáčovi individuálne nastaviť pevnosť, pohodlie a úroveň podpory pre polovicu postele. Nafukovacie matrace sú tiež menej náchylné k ochabovaniu ako ich náprotivky s vnútorným tlakom, pretože vo vnútri nie sú žiadne pružiny; Namiesto toho nájdete vzduchové komory, ktoré sa dajú nafúknuť pomocou ľahko použiteľnej vzduchovej hadice.

Najlepší výber: Vzduchová matrace c2 s číslom spánku (499,99 až 1 499,99 $)
Vzduchová matrac Sleep Number c2 poskytuje párom pokojnejšie noci, pretože každý partner môže pre svoju polovicu postele použiť preferované nastavenia pre pohodlie, pevnosť a podporu. Voliteľné nastaviteľné matrace a technológia SleepIQ na sledovanie spánku umožňujú ďalšie prispôsobenie 4,2-hviezdičkového matraca, ktorý získal jedno z najlepších miest v rebríčku „Najlepšie matrace v roku 2016“ podľa spotrebiteľských správ. Matrac je navyše potiahnutý tkaninou a prešívaný pohodlnou prešívacou penou. K dispozícii na čísle spánku.