Ako na to a rýchle tipy

Najlepšie škvrny na drevo podľa majiteľov domov a domácich majstrov


Morenie dreva je produkt podobný náteru pozostávajúci z farbiva rozpusteného alebo suspendovaného v rozpúšťadle alebo inom médiu. Používa sa na obohatenie vzhľadu dreva, vyprodukuje prírodné zrno a dodáva hĺbku a farbu; obyčajne sa používa škvrna na stmavenie odrôd svetla, ako je borovica, čím sa podobajú hlboko tónovaným lesom, ako je orech alebo čerešňa. Či už zafarbujete knižnicu alebo sa snažíte zladiť farbu nových drevených skriniek s ozdobou vo vašej kuchyni, výber správnej škvrny vám pomôže urobiť z projektu majstrovské dielo. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, čo treba hľadať pri nákupe morenia dreva, a zistili sme, prečo sme vybrali nasledujúcich päť vzorcov ako najlepších pre konkrétne projekty.

  1. NAJLEPŠÍ ZÁSOBNÍK NA VODE: SamaN Wood Stain
  2. NAJLEPŠIA OLEJOVÁ ZÁSOBKA: Povrchová úprava dánskeho oleja Watco
  3. NAJLEPŠÍ VARENSKÝ POBYT: Minwax Polyshades Stain & Polyurethan
  4. NAJLEPŠÍ GELOVÝ POBYT: Mincový voskový gél
  5. NAJLEPŠÍ VONKAJŠÍ POBYT: Pripravená tesniaca farba na drevo a tmel

Kľúčové úvahy pri výbere moridla na drevo

Porozumieť formuláciám

Pred zakúpením škvrny pochopte vlastnosti štyroch rôznych dostupných vzorcov.

Farbenie na báze oleja: Pretože obsahuje škvrnu, táto škvrna prirodzene odpudzuje vodu, takže je dobrou voľbou pre drevo, ktoré sa môže navlhčiť, ako napríklad kuchynská doska. Olejové škvrny tiež obsahujú rozpúšťadlá s prchavými organickými chemikáliami (VOC), ktoré pomáhajú zmesi oleja a pigmentov, ale môžu tiež vytvárať škodlivé výpary, preto škvrny na olejovej báze používajte iba v dobre vetraných priestoroch. V závislosti od značky môže trvať až dva dni, kým sa olejová škvrna dostatočne vysuší, kým bude možné naniesť povrchovú vrstvu, napríklad číry polyuretán alebo lak.

Aj keď sa olejové škvrny vyskytujú vo vnútorných aj vonkajších výrobkoch, možno ich použiť iba pri teplotách medzi 50 ° F a 80 ° Fahrenheita. Pri nižších teplotách sa môže stať hustou a nespracovateľnou a pri vyšších teplotách, najmä pri vysokej vlhkosti, má sklon tendenciu „potiť sa“ a zanechávať škvrny na povrchu. Škvrny na báze oleja sa môžu nanášať striekaním alebo kefovaním a následné čistenie nástrojov si vyžaduje použitie rozpúšťadla, ako je terpentín alebo minerálne destiláty.

Moridlo na báze vody: Pozostáva prevažne z pigmentu a vody - a niekedy aj z malého množstva škvŕn na báze rozpúšťadla - neobsahuje VOC alebo s nízkym obsahom VOC a je menej pravdepodobné, že počas aplikácie vytvorí toxické výpary. Moridlá na vodnej báze zvyčajne rýchlo schnú, často v priebehu niekoľkých hodín a zvyčajne sa používajú na projekty v interiéri, ako sú podlahy z tvrdého dreva a čalúnenie. Nevýhodou škvŕn na báze vody je, že obsah vody zvyšuje zrno dreva; pred nanesením posledného náterového tmelu nezabudnite povrch obrúsiť, aby ste sa zbavili drsnosti. Škvrny na vodnej báze je možné nanášať štetcom alebo striekaním a náradie sa ľahko čistí čistým mydlom a vodou.

Laková farba: Lakové škvrny, receptúra ​​nájdená v niektorých interiérových škvrnách a vo väčšine exteriérových škvŕn, sú kombináciou olejového moridla na drevo a povrchového tmelu. Produkt šetriaci čas, dva v jednom, obsahuje olej, rozpúšťadlá, pigmenty a živice, ktoré zafarbujú drevné zrno a tiež vytvárajú tvrdený ochranný povlak. Pretože obsahujú rozpúšťadlá, sú škvrny na laku často veľmi vysoké vo VOC a mali by sa používať iba v dobre vetraných priestoroch.

Zatiaľ čo škvrnu na laku možno nanášať štetcom alebo striekaním, kefovanie ponúka hladšiu povrchovú úpravu, ktorá je najvhodnejšia pre projekty v interiéri. Akékoľvek drobné bubliny spôsobené postrekom budú sotva badateľné na veľkých vonkajších povrchoch. Nech si vyberiete akúkoľvek techniku ​​nanášania, uistite sa, že povrch opatrne a rovnomerne natierate, aby nedošlo k vzniku škvŕn a farebných nezrovnalostí. Následné čistenie nástrojov vyžaduje rozpúšťadlo, ako je terpentín alebo minerálne destiláty.

Gélové škvrny: Gélové škvrny na oleji však nie sú také špinavé ako bežné škvrny na oleji a vode, pretože gél nebude kvapkať, postrekovať ani bežať. Gél sa vytvorí šľahaním oleja, rozpúšťadiel a pigmentov, čím sa získa hustá a hladká konzistencia, ktorá sa neoddelí. Rovnako ako u iných škvŕn na báze oleja musíte mať pri aplikácii štetcom primeranú ventiláciu (vzorec je príliš silný pre sprej), aplikujte ho iba pri teplotách medzi 50 ° a 80 ° F a na čistenie použite terpentínový alebo minerálny lieh.

Zvážte krytie a ochranu vonkajších škvŕn

Väčšina výrobkov na morenie dreva v interiéri je navrhnutá tak, aby prepožičala priehľadné farbivo, ktoré nezakryje zrno dreva. Vonkajšie škvrny, ako sú škvrny na palube a plote, však často obsahujú väčšie množstvo pigmentu, ktoré slúži na zakrytie niektorých alebo väčšiny zŕn. Pri nákupe vonkajšej škvrny skontrolujte krytie na štítku a získajte požadovaný vzhľad.

  • toner-obsahuje iba náznak pigmentu, takže je viditeľné prírodné drevené zrno.
  • Semi-transparentné- dodáva sýtu farbu, ale zrno je stále dosť viditeľné.
  • Semi-nepriehľadný- dodáva hlbokú farbu a zakrýva väčšinu dreva.
  • nepriehľadný- podobné maľovaniu. Zrno úplne zakrýva hustá farba.

Pretože exteriérové ​​drevo musí znášať aj tvrdé UV žiarenie a čokoľvek iné, čo pripravuje misa Nature Nature, uistite sa, že produkt, ktorý ste kúpili pre paluby alebo plot, obsahuje ochranu proti UV žiareniu a plesniam. (Ak zafarbíte exteriérový projekt, ďalšie informácie nájdete v našom sprievodcovi najlepším morením na palube.)

1. NAJLEPŠIA VODA NA ZÁKLADE VODY: SamaN Wood Stain (12,67 dolárov za 12 uncí)

Sfarbenie dreva SamaN s nízkym obsahom prchavých organických látok je ideálne pre všetky typy interiérových projektov, ako sú obklady, skrinky a dvere. Jedna 12-uncová fľaša pokrýva až 75 štvorcových stôp a schne už za dve hodiny. Je k dispozícii v 42 odtieňoch, vrátane kanadského javora, korenia a papriky. Môže sa nanášať štetcom alebo striekaním. Kupujúci Amazonu tvrdia, že aplikácia škvrny je „spoľahlivá“, čo jej dáva nadšenú 4,5 z 5 hviezdičiek pre skvelo vyzerajúcu farbu a jednoduchú aplikáciu. Čistenie sa vykonáva čistým mydlom a vodou. K dispozícii od Amazonu.


2. NAJLEPŠIA ZLÚČENINA NA OLEJI: Povrchová úprava dreva Watco Danish Oil Wood Finish (8,98 dolárov za pintu)

Pre bohaté, luxusné tóny dreva je Dánska olejová povrchová úprava Watco od spoločnosti Watco vynikajúcou interiérovou farbou v 14 farbách vrátane vlašských orechov, zlatých dubov a ovocných drevín. Môže sa nanášať štetcom alebo striekaním (pinta pokrýva až 85 štvorcových stôp) a schne asi za šesť hodín. Nanesením ďalších vrstiev sa zvýši hĺbka farby a lesk. Kupujúci Amazonu oceňujú škvrnu na báze oleja 4,5 hviezdy za nádhernú farbu a prepožičiavajú mu vzhľad. Čistenie vyžaduje rozpúšťadlo, ako napríklad minerálne destiláty. K dispozícii od Amazonu.


3. NAJLEPŠIA VARNÁ LIEČBA: Minwax Polyshades Stain & Polyurethan (28,36 USD za liter)

Interiérové ​​farebné / lakové kombo, Minwax Polyshades Stain & Polyurethane, je dodávané v 14 farbách - vrátane kráľovského orecha, Tudoru a misie dubového a saténového alebo lesklého prevedenia. Jeden krik pokrýva až 150 štvorcových stôp a zatiaľ čo jediný kabát zaschne asi za šesť hodín, pre najbohatšiu farbu a lesk sa odporúčajú dve vrstvy. Ak chcete bezchybný povrch, nezabudnite naniesť polystyrén s vysoko kvalitnou kefou. Kupujúci Amazonu udeľujú Polyshades výdatné 4,4 hviezdy a hovoria, že prepožičiavajú „krásny povrch“ a vytvárajú „odolný povrch“. Čistenie vyžaduje rozpúšťadlo, napríklad minerálne destiláty. K dispozícii od Amazonu.


4. BEST GEL STAIN: Minwax Gel Stain (19,70 dolárov za liter)

Žiadne starosti s kvapkaním a tečením - dokonca aj pri farbení zvislých povrchov - pomocou Minwax Gel Stain. Poskytuje jednotnú farbu v 12 odtieňoch vrátane gaštanu, kávy a hikoránu a dá sa použiť na vnútorné alebo vonkajšie drevo (vonkajšie povrchy však musia byť pokryté ochrannou povrchovou úpravou, ako je napríklad lak na lakovanie). Nanášajte štetcom, látkou alebo penovým aplikátorom (kvartová veľkosť pokrýva až 200 štvorcových stôp); môže sa pretierať za 10 hodín a úplne zaschnúť za 24 hodín. Kupujúci Amazonu ocenili toto gélové škvrny 4,4 hviezdičiek za svoju bohatú farbu a aplikáciu bez neporiadku. Na čistenie je potrebné rozpúšťadlo. K dispozícii od Amazonu.


5. NAJLEPŠÍ VONKAJŠIA KOĽAJOVÁ MODRÁ: Pripravená farba na pečatenie dreva a tmel (149 dolárov za päť galónov)

Ak chcete získať skvelo vyzerajúce paluby, ploty a exteriérový nábytok, pozrite sa na dvojzložkové moridlo a tmel na drevo Ready Seal Wood Stain a Sealer. Jeden galón tejto škvrny-a-tesniaci kombo pokrýva až 125 štvorcových stôp na väčšine vonkajších druhov dreva, ako sú céder a smrek. Toto polopriehľadné vonkajšie škvrny sa môžu nanášať štetcom, valčekom alebo postrekovačom. Odporúčajú sa dve ľahké vrstvy a produkt je možné natrieť už za 45 minút; konečný náter po 72 hodinách úplne uschne, takže neplánujte chodiť po novo zafarbenej palube. Produkt chráni drevo pred UV žiarením a znižuje riziko rastu plesní a plesní. Kupujúci Amazonu dávajú Ready Seal 4,4 hviezd, označujúc ho za „najlepšiu dostupnú škvrnu na palube“ a hovoria, že „nikdy nepoužijú inú značku“. Čistenie vyžaduje rozpúšťadlo, napríklad minerálne destiláty. K dispozícii od Amazonu.