Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Použite tesniacu pištoľ


Tuženie je jednou z najjednoduchších a najdostupnejších domácich opráv. Uzavretím nežiaducich trhlín v miestach, ako sú okná a vane, s guľôčkou z vodotesného výplne, budete môcť zabrániť domácim inváziám, ako sú plesne, netesnosti a chyby. Navyše môže zabrániť menšiemu množstvu vzduchu prechádzať trhlinami okolo neuzatvorených okien a dverí a nakoniec znížiť náklady na energiu. Celý proces vyžaduje dobrý cieľ a trpezlivosť. Aj keď niektorí začiatočníci v domácnosti by mohli byť zastrašovaní zmätkom, v skutočnosti je to jednoduchý nástroj na použitie - ukážeme vám, ako s týmto sprievodcom o tom, ako používať tesniacu pištoľ.

Predtým, ako začnete, nezabudnite si vybrať tie správne nástroje. Konkrétny typ tesnenia, ktorý dostanete, bude závisieť od typu vykonávanej práce. Pre prácu v interiéri, ktorá je vystavená veľkému množstvu vody, napríklad vo vani, budete chcieť použiť silikónový tmel, ktorý pôsobí ako tmel a odpudzuje vlhkosť - skvelú obranu proti plesniam a plesniam. Pri prácach, ktoré neuvidia toľko vody alebo slnečného žiarenia, ako sú soklové lišty okolo suterénu, by latexové tesnenie mohlo lepšie vyhovovať vašim potrebám. Odrody latexu sa rozširujú tak, aby vyplnili medzery o niečo lepšie ako silikónové odrody, ale opakované vystavenie dažďu, slnečnému žiareniu alebo vode ho rozloží oveľa skôr ako pri odrode druhej. Váš miestny hardvérový obchod vám môže pomôcť určiť, čo je pre vás najlepšie.

Venujte rovnakú pozornosť rozhodovaniu o vhodnej tesniacej pištoli. Drahé batérie napájané z batérie sú pekné, ale majitelia domov môžu dosiahnuť profesionálne výsledky pomocou jednoduchej a dostupnej rohatkovej pištole. Nie je to však miesto, kde by ste mohli ušetriť na domácich opravách. Tesárske zbrane nie sú drahé, ale tie super lacné môžu byť chabé alebo prelomené v priebehu práce. Strávte malé množstvo ďalších peňazí na spoľahlivom a odolnom modeli.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Tesnenie
- Tesniaca pištoľ
- Tmel
- Drôtená kefa
- Malé vákuum
- Ocot
- Odstraňovač tekutých netesností
- Bielidlo
- Maliari alebo maskovacie pásky
- Nožnice
- Nechty
- Dokončovací nástroj
- Plastové rukavice
- Ľadová kocka

KROK 1
Zbavte sa všetkého starého tmelu, farieb, plesní alebo hrdze v okolí oblasti, ktorú chcete tesniť. Na vyčistenie existujúceho trupu môžete použiť nástroje ako tmel alebo drôtenú kefu. Malé vákuum môže byť užitočné aj na vysávanie ťažko dostupných zvyškov. Potom ho dôkladne utrite octom, tekutým odstraňovačom netesností alebo bielidlom. Po vyčistení musíte oblasť úplne uschnúť. Toto je zásadný krok: Ak pri svojej tesniacej práci zamknete akúkoľvek vlhkosť, môže to viesť k plesniam.

KROK 2
Pripravte oblasť na tesnenie. Ak ide o prácu v interiéri, napríklad v sprche, naneste na oblasť maliarsku pásku. Urobte si čas a hladko naneste kúsok pásky nad aj pod čiarou, ktorú chcete utrieť, čím získate asi jednu osminu priestoru na oboch stranách trhliny. Vďaka tomu budú vaše tesniace linky čistejšie a estetickejšie.

KROK 3
Vystrihnite si otvorenú rúrku s nožnicami. Veľkosť otvoru bude závisieť od aktuálnej úlohy. Pre presné úlohy, ako sú napríklad vaňové dlaždice, budete chcieť urobiť jemný otvor odrezaním trubice pod uhlom 45 stupňov blízko vrcholov špičatej dýzy. Pri drsnejších úlohách, ako je nanášanie lepidla, môžete urobiť väčší priamy rez v strede alebo na spodnej časti dýzy.

Potom použite niečo ostré ako klinec alebo špendlík, aby ste prebodli otvor a vnútorné tesnenie.

KROK 4
Ak chcete vložiť tesniacu pištoľ, stlačte uvoľňovacie tlačidlo umiestnené na rukoväti a potom potiahnite kovovú tyč úplne dozadu. Každá zbraň je trochu iná, ale predpokladajte, že háčik na zadnej strane račňovej pištole musí byť pri potiahnutí dozadu otočený nadol v uhle 90 stupňov. S tyčkou späť vložte čerstvú skúmavku. Položte rovnú základňu tesniacej trubice na zadnú časť pištole a potom nechajte dýzu na svojom mieste v prednej časti pištole. Potom jemne zatlačte kovovú tyč späť na miesto až na doraz.

KROK 5
Predtým, ako začnete, urobte tesniaci test na kúsku papiera. Držte zbraň v uhle 45 stupňov a jemne stlačte spúšť, aby ste vytvorili čiaru tesnenia. Keď budete vydávať korálik, budete musieť poklepať na spúšť jemne. Stlačte spúšť a pohybujte sa stredným, stabilným tempom - príliš pomalým a tmel bude hrudkovaný, príliš rýchly a bude tenký a nerovný. Ak zistíte, že ste stlačili spúšť až naspäť a zastaví sa tesnenie, ktoré vychádza z pištole, je to v poriadku: Opatrne ho pustite a začnite znova a snažte sa nenechať príliš veľa tesniaceho bazénu na presnom mieste, kde ste. začal som znova.

Akonáhle budete cítiť prúd, opatrne aplikujte tesnenie na svoj povrch. Pokúste sa udržať svoj pohyb pozdĺž línie tak stabilný a konzistentný, ako je to možné.

KROK 6
Hneď ako skončíte s upchávaním, vyhladzujte ho pomocou upínacieho nástroja, kocky ľadu alebo prstom alebo lyžičkou s rukavicou namočenou v troche vody. Tento ľahký tlak, ktorý sa dosahuje pomocou hladkého nástroja, vám poskytne rovnomerné a hladké línie profesionálnej práce.

KROK 7
Ihneď vyčistite. Odlepte pásku veľkým, zametajúcim pohybom a nechajte korálik suchej hmoty neviazaný. Tesniaca trubica by mala konkrétne informovať o tom, ako dlho to bude trvať, ale väčšina je suchá do 24 hodín.

Pozri si video: Ako používať PROMASEAL-AG protipožiarny tmel? (Septembra 2020).