Kuchyňa

Rádio: Klady a zápory kremeňových dosiek


Uvažujete o kremeňových doskách pre vašu kuchyňu? Nie si sám. Kremeň patrí medzi najobľúbenejšie voľby v protikusoch už niekoľko rokov az mnohých dôvodov. V krátkosti si prečítajte tento krásny odolný materiál.

Počúvaj NA KARTÁCH QUARTZ alebo prečítať nižšie:

Kremeň obsahuje 90 až 94 percent mletého kremeňa a 6 až 10 percent polymérnych živíc a pigmentov. Kombinácia vytvára dosku, ktorá je na jednej strane rovnako tvrdá ako žula, na druhej strane mramorového vzhľadu.

To znamená, že pri nakupovaní buďte opatrní. Kremeň sa často zamieňa za kremenec - pieskovec vystavený intenzívnemu teplu, kým neztuhne. Aj keď je kremeň podobný cenám ako v iných ohľadoch, má tendenciu ich vyššie udržiavanie.

Tiež si uvedomte, že ak plánujete dosky z kremeňa dlhšie ako 120 palcov alebo s výrezmi, môže byť potrebné, aby bol kameň vyrobený v sekciách. Časti znamenajú švy. Aby tieto švy vynikli menej, zvoľte si tmavomodrý kremeň.

A čo opotrebenie? Kremeň odoláva horúčave, ale nie je nezraniteľný. Špecifikácie predajcu zvyčajne hovoria, že dokážu zvládnuť teploty až do 400 stupňov Fahrenheita. V niektorých prípadoch je však známe, že nastavenie výnimočne panvy na studený kremenný povrch spôsobuje praskanie alebo zmenu farby.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staniciach na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!