Kuchyňa

Vyriešený! Najlepšie farby pre kuchynské skrinky


Otázka: Naša kuchyňa je pripravená na osvieženie a začína v novej farbe skriniek. Aký je najlepší náter pre kuchynské linky? Potrebujem radu, ako si vybrať správny základný náter, farbu a povrchovú úpravu.

A: Čerstvý náter farby nielen premení vaše skrinky, ale dá celej kuchyni čistý, svieži vzhľad a určite vám ušetrí peniaze za celú výmenu skrinky. Takže kudos pre vás, aby ste si predĺžili životnosť vašej drevárskej práce tým, že to sami sami vystríte! Sprievodca nižšie vám pomôže pri výbere produktov pre skrinky z masívneho dreva a pri správnom brúsení bude pracovať aj pre preglejkové dosky, drevené dyhy a skrinky MDF.

Vyberte najlepšiu farbu. Budete chcieť, aby nová farba skrinky doplnila vaše dosky, podlahy a celkovú farebnú schému, ale v žiadnom prípade nebudete cítiť tlak, aby všetko, čo je v protiklade, mohlo byť zaujímavé. Pri výbere farieb zvážte aj svoje podnebie: Ak bývate niekde v teple a do kuchyne prúdi veľa prirodzeného svetla, možno budete chcieť zostať ďaleko od tmavej farby, ktorá môže pôsobiť ako magnet slnečného tepla. Nezabúdajte tiež na to, že veľmi bledé a veľmi tmavé odtiene vykazujú striekance opotrebenia, roztrhnutia a varenia rýchlejšie ako široká škála odtieňov medzi nimi.

Pokiaľ ide o interiéry kabinetu, môžete ich vynechať úplne, ak ich spojíte s kontaktným papierom - lacná a atraktívna možnosť, ktorá môže chrániť a predlžovať životnosť vašich policov.

Pripravte sa skôr, ako začnete maľovať. Základný náter udrží odfarbenie, škvrny a viditeľné uzly v lese na uzde. Základné nátery spadajú do dvoch hlavných kategórií - svetlé a tmavé - preto si základný náter zvolíte podľa farby farby. Ak redundujete svoje skrinky v bielej, krémovej alebo pastelovej farbe, použite základný náter vhodný pre svetlú farbu, a ak ide o tmavú farbu, získajte základný náter, ktorý neprepadne. Väčšina výrobcov jasne uvádza na etikete vhodnosť farby každého základného náteru, takže by malo byť ľahké nájsť, čo potrebujete. Nakúpte dostatočný základný náter na to, aby dve vrstvy prešli cez hotové skrinky (alebo menej pravdepodobné iba jeden náter na surové drevo alebo matne maľované skrinky).

Zamerajte sa na diskusiu o oleji proti latexu. Dva základné rozdiely medzi olejovou farbou a latexovou farbou na kuchynských skriniach sú konečná textúra a doba schnutia. Olejová báze je tradičnejšia a obľúbenejšia u puristov, ktorí majú radi „maliarsky“ vzhľad značiek kefiek, zatiaľ čo latex poskytuje konzistentnejšiu úpravu. Natieranie farby na báze oleja však môže trvať až celý deň, na rozdiel od latexu na pár hodín. Navyše, ak si vyberiete latexovú farbu s nízkym alebo žiadnym obsahom VOC, zápach bude počas liečby podstatne menej nepríjemný.

Choďte na lesk. So všetkými otvoreniami, zatváraním, čistením a inou manipuláciou, kuchynské skrinky vydržia omnoho viac opotrebenia ako iné povrchy - na čo treba pamätať pri výbere povrchovej úpravy farby. Vysoko lesklé povrchové úpravy vynikajú lepšie na každodenné použitie a oveľa jednoduchšie sa čistia bez toho, aby sa farba časom zmenšila. Vynechajte matný, saténový a škrupinový povrch v prospech pololesku alebo vysokého lesku.

Ak sa rozhodnete maľovať interiéry, použite povrchovú úpravu škrupiny, ktorá vyniká až do hmotnosti ťažkých jedál. Lesklé povrchové úpravy, aj keď sú ideálne pre exteriéry kabinetu, sa pri použití na policiach môžu mierne prepadnúť a dokonca prilepiť na spodnú časť riadu. Keď ste si vybrali základný náter a farbu a vzali si niekoľko doplnkov, ako sú napríklad zásobníky na farby, handry na kvapky, štetec so šikmými krídlami (ideálny pre drážky skrinky) a možno malý valec, ktorý vám uľahčí cestu cez široké a rovné povrchy, vyskúšajte si tento tutoriál o tom, ako maľovať kuchynské skrinky, a vy sa vydáte na cestu k jasnejšej a čerstvejšej kuchyni v rozpätí jedného víkendu.