Ako na to a rýchle tipy

Ako: Vyčistite ventilátor


Oscilujúce ventilátory sú inteligentnou voľbou pre pohodlie vďaka otočnému mechanizmu zo strany na stranu, ktorý rovnomerne distribuuje vzduch v miestnosti. V priebehu tohto procesu však môže mriežka a lopatky ventilátora nasávať a nahromadiť veľké množstvo nečistôt a prachu, čo znižuje efektivitu vášho ventilátora. Pravidelné čistenie oscilujúceho ventilátora lacnými spotrebnými materiálmi je najlepší spôsob, ako udržať mikroskopických votrelcov na uzde a udržať ventilátor v maximálnom stave.

Rutinné čistenie

Ak budete postupovať podľa týchto krokov, ako čistiť ventilátor každý týždeň, môžete potlačiť hromadenie prachu a účinne preskočiť potrebu demontáže ventilátora! Kvôli dobrému meraniu štvrťročne alebo vždy, keď vnútorné čepele vyzerajú viditeľne výstredne, pokračujte v postupe hĺbkového čistenia, ktorý nasleduje.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Vysávač s nástavcom na prach
- Sušič vlasov (voliteľné)
- Plechovka stlačeného vzduchu (voliteľné)
- handrička z mikrovlákna

KROK 1
Keď je ventilátor vypnutý a odpojený, prepnite ovládací gombík kmitania na skrini motora ventilátora do vypnutej polohy. Pripojte nástavec prachovej kefy na vákuum.

KROK 2
Vysajte vonkajší povrch prednej a zadnej mriežky ventilátora a pracujte zhora na spodnej časti každej mriežky.

KROK 3
Držte buď sušič vlasov alebo stlačený vzduch (k dispozícii v domácich centrách a obchodoch s kancelárskymi potrebami za 3 až 10 dolárov) asi 6 palcov od ventilátora a rýchlo odpaľujte nahromadené svetlo z prednej strany vnútorných čepelí.

KROK 4
Pohybujte sa za ventilátorom a rovnakou technikou vyfúknite alebo rozstrekujte vzduch cez zadnú časť lopatiek ventilátora a cez akékoľvek vetracie otvory umiestnené na kryte motora (priestor na zadnej strane ventilátora, ktorý obsahuje motor ventilátora).

KROK 5
Opatrne utrite povrch krytu motora ventilátora, tyč (ak ju jednotka obsahuje) a základňu utierkou z mikrovlákna.


HĹBKOVÉ ČISTENIE

Pred vstupom do režimu hĺbkového čistenia si pozrite pokyny výrobcu týkajúce sa konkrétnych postupov pri demontáži jednotky ventilátora. Napríklad pre niektoré modely s jedným kmitom s kmitajúcimi ventilátormi je k listom ventilátora prístup skôr zo zadnej mriežky ako z prednej mriežky, ako je opísané v tomto texte.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Skrutkovač
- Komerčný univerzálny čistiaci prostriedok
- tekuté mydlo na jedlo (voliteľné)
- Sprejová fľaša (voliteľné)
- Tkanina
- Sprchová hlavica

KROK 1
Keď je ventilátor vypnutý a odpojený, prepnite ovládací gombík kmitania na skrini motora ventilátora do vypnutej polohy.

KROK 2
Uvoľnite skrutku na spodnej časti grilu pomocou skrutkovača a potom odstráňte grilové spony okolo obvodu grilu buď ručne, alebo pomocou skrutkovača v závislosti od jednotky ventilátora. Prednú mriežku vytiahnite zo zadnej mriežky a položte ju na čistý a suchý povrch.

KROK 3
Odskrutkujte kryt čepele, ktorý zaisťuje lopatky ventilátora k krytu motora, potom vyberte každú čepeľ a položte ju dolu prednou mriežkou. Nakoniec odskrutkujte upevňovaciu maticu zadnej mriežky zo zadnej mriežky, stiahnite zadnú mriežku z krytu motora a odložte ju prednou mriežkou a lopatkami ventilátora.

KROK 4
Ak nepoužívate komerčný univerzálny čistiaci prostriedok, zmiešajte DIY roztok dvoch polievkových lyžíc mydla rozpusteného v troch šároch teplej vody v rozprašovacej fľaši. Dobre pretrepte, aby ste rozmiestnili a veľkoryso postrekovali prednú a zadnú mriežku a obe strany lopatiek ventilátora. Jemne vyperte grily a čepele čistou handričkou nasýtenou v roztoku, potom ich dôkladne opláchnite pod teplou alebo studenou tečúcou vodou vo veľkom umývadle alebo vani, aby ste odstránili penu.

KROK 5
Opláchnuté mriežky a čepele utrite suchou handrou, ktorá po sebe nezanecháva vlákna, a potom nechajte úplne uschnúť na čistom vnútornom povrchu. Keď sú mriežky a čepele úplne suché, znova pripevnite zadnú mriežku, upevňovaciu maticu zadnej mriežky, čepele ventilátora a kryt čepele na kryt motora v opačnom poradí, v akom boli vybraté. Zaistite prednú mriežku na zadnej mriežke, potom znova pripevnite príchytky grilu a dotiahnite skrutku grilu na spodnej časti grilu pomocou skrutkovača, aby ste dokončili opätovnú montáž ventilátora.


ČISTENIE INÝCH CHLADIACICH PROSTRIEDKOV ČISTENIE

Akonáhle ste sa zbavili nečistôt a zvyškov z lopatiek na vašom oscilujúcom ventilátore, urobte ďalší krok smerom k čistejšiemu vzduchu adresovaním svojich chladiacich zariadení.

• Stropný ventilátor často pracuje v spojení s inými ventilátormi na pohybe vetra v miestnosti a do iných priestorov, a preto rovnako ľahko zhromažďuje prach. To, že je mimo dohľadu, neznamená, že by to malo byť mimo myseľ. Vypnite stropný ventilátor a potom môžete tieto čepele ventilátora vyčistiť pomocou špeciálnej tyčovej prachovky alebo navlhčenej handričky z mikrovlákna - dokonca aj obliečky na vankúš, ak chcete lepšie udržiavať prach každý týždeň.

• Vytiahnite klimatizačnú jednotku z okna, aby ste ju na začiatku a na konci sezóny dobre vyčistili, aby ste zaistili špičkový výkon a dlhú životnosť. Táto kúsok údržby AC zahŕňa utretie prednej časti jednotky mierne navlhčenou handričkou, vysávanie akýchkoľvek nečistôt alebo zvyškov zakrývajúcich vnútorné výparníky alebo cievky kondenzátora, potom dôkladne vysušte celú jednotku pred jej zapojením. filtrujte ešte častejšie (raz mesačne počas leta) pre najlepšiu kvalitu vzduchu!