Interiérový dizajn

Čo by Bob urobil? Zavesenie ťažkého zrkadla


Otázka: Aký by bol najlepší spôsob zavesenia zrkadla s rámom 40 libier? Mal by som nájsť kolíky v stene alebo použiť háčik na obrázky bez toho, aby som kolík našiel?

A: Zrkadlo je príliš ťažké pre samotné háčiky na obrázky, ale nástenná kotva by pravdepodobne urobila trik na ich pripevnenie k stene zo sadrokartónu alebo sadry. V týchto dňoch sú k dispozícii rôzne kotvy na sádrokartónové dosky, z ktorých každá má trochu iný dizajn; všetky sú spoľahlivejšie ako staromódne rebrované plastové zátky.

Použite krídlovú kotvu navrhnutú na zachytenie hmotnosti (alebo viac) vášho veľkého zrkadla.

Vo vašom prípade by som odporučil okrídlenú kotvu, napríklad Pop-Toggle od spoločnosti Hillman (k dispozícii na Amazone), čiastočne preto, že jej skrutku je možné kedykoľvek stiahnuť a znova zasunúť. Táto flexibilita sa hodí, ak ste presne neurčili, kam umiestniť zrkadlo. Predvŕtajte a vložte kotvu do steny, potom vložte vhodnú skrutku z plechu na zaistenie háčika na obrázok.

Okrem krídlových kotiev patria medzi ďalšie možnosti samovrtné skrutkové kotvy, pazúry a pákové prepínače. Najprv skontrolujte, či je každý z nich ohodnotený podľa druhu materiálu steny, na ktorý plánujete zavesiť vaše zrkadlo.

Ak dokážete nájsť a zaskrutkovať cvok, môžete zavesiť ťažké zrkadlo z háčika na obrázok bez ukotvenia.

Jedinou nevýhodou spoliehania sa na gombíky je to, že nemôžete ovládať ich umiestnenie; Zriedkavo sa nachádzajú na tej časti steny, na ktorej chcete zavesiť položku. Ak však budete mať šťastie a v polohe, v ktorej by ste chceli zavesiť zrkadlo, sa stane čap, použite na skrutku so skrutkou do dreva 2/2 palcovú skrutku so sádrokartónom ½ palca. V prípade omietkových stien použite 3-palcovú skrutku, aby ste sa uistili, že aspoň dva palce závitu skrutky sa zahryznú do kolíka.


Otázka: Snažím sa zavesiť zrkadlo 75 libier na tehlovú stenu. Mám drôt s rozchodom 100 libier (zdvojený), ťažké háčiky a murárske klince, ale stále sa obávam, že to padne. Prechádzajú murovacie klince do tehly alebo malty? Existuje bezpečný spôsob, ako to urobiť?

Ak chcete zavesiť ťažké zrkadlo na tehlovú stenu, je to trochu viac práce. Ale v porovnaní so sadrokartónom alebo omietkou je tehlová stena schopná uniesť oveľa ťažšie bremeno. Ako je uvedené vyššie, máte na výber rôzne nástenné kotvy.

Novšie polyetylénové expanzné kotvy sa otáčajú, keď ich vnášate do tehly, čo vedie k vyššej prídržnej sile.

Poly-Set od Red Head (k dispozícii na domácom sklade) pre ľahké použitie s policami, poštovými schránkami a rámami. Nezabudnite, že budete potrebovať vrták do muriva s priemerom určeným výrobcom kotvy. Potom vŕtajte do tehly najmenej ¼ palca hlbšie ako je dĺžka kotvy a vložte plastovú zátku, až kým nebude jej príruba zapadať do steny tehly. Skrutku prevlečte háčikom podľa vášho výberu do plastu a utiahnite skrutkovačom.

Na zabezpečenie najťažších predmetov si vyberte oceľový háčik na obrazy so silnými klincami navrhnutý pre tehly a betón.

Napríklad séria OOK na zavesenie obrazov od spoločnosti Hillman obsahuje „ohybové“ klince na murivo, ktoré držia betón alebo maltu medzi tehlami, kde normálne klince nedosahujú. Začnite s možnosťou, ktorá sa môže pochváliť hmotnosťou 100 libier pre túto ťažkú ​​prácu (k dispozícii v domácom sklade). Potom zasuňte dva tenké, mosadzované klince cez jedinečné kanály pre presný háčik do steny za nimi. Za pár minút ste pripravení zavesiť to ťažké zrkadlo raz a navždy.