Hlavné systémy

Old House, New HVAC: Vaša najlepšia stávka na bezproblémové vybavenie


Kedysi bývali v pôvabnom a historicky významnom viktoriánskom dome, som celkom oboznámený s kompromismi, ktoré tieto staré domy vyžadujú. Postavený v roku 1870, náš bol jedným z prvých, ktorý si osvojil Edisonove nové elektrické žiarovky, a napriek tomu mal pôvodné tri gombíky a trubicové káble. Rovnako ako elektrická energia bola premyslená, tak aj kúrenie a klimatizácia. Dom bol navrhnutý na vykurovanie početnými krby, ktoré boli väčšinou nahradené liatinovými radiátormi. Ale klimatizácia? Zabudni na to! V tom čase bola naša jediná úľava od splavujúcich leta zväzkom objemných, hlučných, energeticky pohlcujúcich okenných jednotiek, ktoré unášali estetickú príťažlivosť domu a dopadali na krásne prirodzené svetlo z okien vysokých 8 stôp.

Každý, kto sa zamiluje do staršieho alebo architektonicky citlivého domu, čelí podobnému hlavolamu: Ako dosiahnete aktuálny komfort a pohodlie pri chladení a kúrení bez toho, aby ste ohrozili architektonickú integritu stavby? Najobľúbenejšie a najrozšírenejšie systémy HVAC v Amerike - centrálna klimatizácia a vykurovanie núteným vzduchom - sa často spoliehajú na sieť objemných vzduchovodov, ktoré je ťažké začleniť do existujúceho domu. V minulosti znamenalo dovybavenie centrálnej klimatizácie do staršieho domu najatie drahého dodávateľa, ktorý otvoril steny, stropy a podlahy a smeroval systém z miestnosti do miestnosti. Tuhé, nepraktické potrubie, ktoré spôsobuje urážku na zdraví, zaberá viac miesta, ako sa môžu prispôsobiť medzery v stenách a stropoch, čo si vyžaduje podhľady, naháňačky a stropy, ktoré ukradnú priestor z interiéru domu. Nakoniec, aby ste si udržali svoju rodinu v pohode, v prvom rade ohrozíte celkový vzhľad a estetiku, vďaka ktorej ste sa zamilovali do svojho staršieho domova.


foto; unicosystem.com

Takmer neviditeľné HVACNašťastie existuje inovatívna a životaschopná alternatíva k konvenčným systémom HVAC a neefektívnym okenným jednotkám: Novšia technológia známa ako vysokorýchlostný mini-potrubný systém HVAC umožňuje, aby sa chladenie a kúrenie nenápadne miešali do dizajnu interiéru. bez maring historické kúzlo. Nízkoprofilový a univerzálny systém Unico rozdeľuje pohodlie do valcovitých potrubí, ktoré merajú priemer iba dva až dva a pol palca. Tieto malé potrubia sú malé a flexibilné a ľahko sa zasúvajú za steny a hadí sa okolo a medzi nosníkmi, kde sa tradičné kovové potrubia nezmestia, čím sa eliminuje potreba zmeniť váš domov akýmkoľvek významným spôsobom. Systém Unico sa vyznačuje tiež vysoko účinnými vzduchotechnickými jednotkami, ktoré sú dostatočne kompaktné, aby sa zmestili do stiesnených priestorov, ale poskytujú až trikrát toľko chladiaceho výkonu ako väčšie konvenčné jednotky.

Zvyšok systému je rovnako nenápadný. Zatiaľ čo väčšina tradičných systémov HVAC sa spolieha na množstvo nevzhľadných komponentov - radiátory, soklové dosky, veľké kovové vetracie otvory - systém Unico udržuje atraktívnu estetiku dizajnu vášho domu tak, že do svojich stien vytlačí aj svoje „veľké“ kúsky a pripojí sa k malým , diskrétne zásuvky. Časti, ktoré vidíte - buď 5-palcové okrúhle alebo 8-by-1/2-palcové výrezy s otvormi, môžu byť dokonca natreté alebo farbené tak, aby sa ešte viac prelínali do celkového dizajnu miestnosti. Medzitým tichá prevádzka systému zachová pokojné kúzlo vášho starého domu vďaka pôsobivej izolácii Unico: Mini potrubia sú skonštruované s nylonovými vnútornými jadrami, ktoré tlmia pohyb vzduchu, a vzduchovodníci sú umiestnení v plášti izolácia izolujúca zvuk.

Pokročilé pohodlie a pohodlie
Tým, že sa rozhodnete pre vysokorýchlostný mini-potrubný systém HVAC v staršom dome, neprinášate len to najaktuálnejšie miesto, ale pripravujete ho aj do budúcnosti špičkovou energetickou účinnosťou. Zatiaľ čo konvenčné inštalácie HVAC môžu stratiť energiu - až o 25 až 50 percent, zvyčajne cez netesné potrubia, izolované mini potrubia v systéme Unico udržujú tepelné straty takmer nulové. Okrem toho vám systém pomôže ešte viac znížiť vaše účty za elektrinu odstránením o 30 percent viac vlhkosti zo vzduchu ako konvenčný centrálny klimatizačný systém, vďaka čomu je dom pohodlný aj s teplomerom nastaveným o niečo vyššie.

Vďaka tejto kombinácii flexibility, bezbolestnej inštalácie a pokročilej energetickej účinnosti sa systém Unico stal modernizáciou mnohých historických a architektonicky významných domov v celej krajine vrátane domu a múzea Ernesta Hemingwaya a Malého bieleho domu Harryho S. Trumana, obe sa nachádzajú v Key West na Floride; Chata prezidenta Lincolna vo Washingtone, D.C., jeho sezónne bydlisko; Petersenov dom vo Washingtone, D.C., kde Lincoln zomrel po zastrelení v Fordovom divadle; a 277-ročný Orrin Hoadley House v Branforde v Connecticute, architektonický skvost postavený desaťročia predtým, ako boli USA dokonca krajinou. Ak teda chcete staršiemu domovu dodať pohodlie a hodnotu, zvážte výber možnosti, ktorú preverila služba Národného parku a ktorá získala schválenie architektonických kontrolných komisií v komunitách po celej krajine. Ak je to dosť dobré pre prezidentské sídlo, nie je to správna voľba pre váš vlastný palác?

Tento článok vám priniesol Unico. Jeho fakty a názory sú názory a názory.