Trávnik a záhrada

Rádio: Ochutnajte záhradníctvo Lasagna


Záhradníctvo lasagne, známe tiež ako mulčovanie plechov, poskytuje bohatšiu pôdu a menej buriny. Najlepšia časť? Nemusíte používať žiadne chemikálie.

Počúvaj O LASAGNE ZARIADENÍ alebo prečítať nižšie:

Záhradníctvo v Lasagne zahŕňa výživný systém podobný dažďovému pralese, kde vrstvy rozpadajúcich sa materiálov prirodzene potláčajú rast buriny a zároveň podporujú bohatú rozmanitosť rastlín.

Začnite kompostom alebo hnojom priamo na tráve. Dusík v hnojive stimuluje pôdu.

Ďalej položte na oblasť oblasť s prekážkou proti burinám (najlepšie organický materiál, ako je kartón alebo noviny). Keď ste ležali, nezabudnite dať bariére dobré namáčanie.

Teraz pridajte zmes odrezkov z kompostu a trávy (alebo rozpadajúcich sa listov), ​​pričom dbajte na to, aby sa semená burín nedostali do styku. To by len oslabilo vaše úsilie.

Dokončite to najlepšie pomocou 3-palcovej vrstvy mulčového dreva alebo borovicovej kôry. Budete ju musieť doplniť v priebehu sezóny, ale to je všetko, čo si vyžaduje údržba záhradníctva lasagne. Nie je potrebné obrábanie!

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!