Ako na to a rýchle tipy

Dos a don'ts miešania betónu


Betón má čestné miesto v profesionálnej stavbe, ako aj vo svete domácich majstrov. Pri správnom zmiešaní sa táto jednoduchá kombinácia kameniva, cementu a vody stáva dostatočne silnou a odolnou na to, aby vytvorila chodníky, krásne kvetináče, steny a dokonca aj základy domu. Zatiaľ čo betónové nákladné vozidlá s neustále sa otáčajúcimi bubnami dodávajú zmiešaný betón pre veľké úlohy, betónové projekty pre domácich majstrov sú zvyčajne prevádzkované v menšom meradle, pričom sa spoliehajú na suchý vrecový betón zmiešaný s vodou. Tajomstvo úspešného projektu spočíva v správnom premiešaní betónu a v tom, aké nástroje použiť. Ak nemáte prístup k prenosnému miešaču energie, staré pohotovostné systémy - trakař a motyka - sú stále dostatočnými možnosťami miešania univerzálneho betónu. Ale pokiaľ ide o betón vyrábaný za mokra, ktorý si rýchlo získava na popularite ako materiál pre dosky a iné odliatky, pôsobivý nový nástroj sľubuje urýchlenie práce: HYDE StirWhip. Ak chcete zaistiť uspokojivé výsledky, čítajte ďalej a zistite, čo by ste mali (a nemali) robiť s týmto spoľahlivým nástrojom, keď miešate betón.

Zhromaždite všetok materiál a spotrebný materiál, ktorý potrebujete, skôr ako začnete.

Skôr ako začnete, prečítajte si svoj posledný kontrolný zoznam. Keď budú vaše ruky zakryté mokrým betónom, nebudete musieť hľadať chýbajúcu položku. V hornej časti vášho zoznamu bude suchá betónová zmes a zdroj vody. Nástroje, ktoré potrebujete na miešanie, budú závisieť od vášho výberu konkrétneho:

• Pretože viacúčelový betón používaný vo väčších projektoch, ako sú chodníky, dosky alebo terasy pre vozovky, je dosť hrubý a ťažký - a bude ich veľa - je dobré pracovať s pevným kolieskom (ten, ktorý nebude prevrátiť sa pod hmotnosť) a motyku. Alebo zvážte inováciu na prenosnú miešačku betónu, ktorú si môžete prenajať z domáceho centra na vylepšenie domácnosti za približne 50 dolárov denne.

• Ak chcete, aby boli dosky, stĺpiky alebo iné malé betónové prvky s jemnejšou povrchovou úpravou, budete musieť vybičovať betónovú zmes namočenú za mokra, ktorá sa skladá z menších kúskov kameniva. Zmiešajte to vo veľkom plastovom vedre pomocou plne nabitého elektrického vŕtačky a vrtáka s prírubou StirWhip pod 10 dolárov. Pretože StirWhip má 18-palcovú, 3/8-palcovú oceľovú stopku (na rozdiel od kratších miešacích lopatiek), ľahko sa dostanete až na dno päťgalonovej vedra, takže neopustíte akýkoľvek suchý prášok nezmiešaný. Konfigurácia viacerých prstov v prílohe pomáha znížiť ťahanie vŕtačky a zároveň rýchlo narezať zmesou, aby sa dosiahla hladká zmes. Navyše, tieto otvorené prsty sa dajú ľahko vyčistiť z mokrého alebo suchého betónu, keď je práca hotová.

NESKÔRAJTE ochranné okuliare, gumené rukavice, dlhé rukávy a nohavice.

Betónové striekance môžu spáliť oči a podráždiť holú pokožku tým, že rýchlo odvádzajú svoju vlhkosť a nechávajú ju drsnú, suchú a popraskanú. Podniknite kroky, aby ste sa chránili tým, že si nasadíte vhodný výstroj.

Vedieť presne koľko konkrétneho potrebuješ.

Ak vopred vypočítate množstvo betónu, ktoré váš projekt potrebuje - a pridaním 10 percent, aby ste predišli krátkemu času, vyhnete sa „studeným spojom“, ktoré sa objavia, keď časť vášho projektu zaschne skôr, ako budete môcť zmiešať a pridať konkrétne potrebné na dokončenie projektu. Nielenže si pravdepodobne všimnete vizuálny rozdiel medzi prvou a druhou dávkou betónu, ale tie studené spoje budú slabými miestami, kde sa betón pravdepodobne neskôr rozbije. (Na porovnanie: Štandardné vrece s hmotnosťou 80 libier poskytuje betón s hmotnosťou 0,60 kubických stôp, zatiaľ čo vrece s hmotnosťou 60 libier s hmotnosťou 0,45 kubických stôp a sáčok s hmotnosťou 40 libier s hmotnosťou 0,30 kubických stôp.)


NIKDY najskôr nevyhoďte suchú betónovú zmes.

Môže to byť pre vás prekvapením, ak ste niekedy zmiešali betón v trakaři, kde ste vy robiť pridajte vodu na hromadu suchej betónovej zmesi. Tvar kolieska vyžaduje najskôr pridanie zmesi - plytké zošikmené strany kolieska uľahčujú vytekanie vody, keď sa zmes vyhodí na povrch. To však nie je ťažké a rýchle pravidlo miešania všetko betón. Keď pracujete v vedre, budete chcieť dať vodu najskôr (a môžete tak urobiť bez strachu zo straty), aby ste zabránili prilepeniu suchej betónovej zmesi k spodnej časti vedra a jej výrobe. ťažko miešať. Akonáhle naplníte vedro množstvom vody odporúčaným výrobcom betónu, postupne hladte v suchej zmesi, až kým nebudete pripravení na zmiešanie s vŕtačkou a nástavcom HYDE StirWhip.

V betónovej zmesi nenechávajte žiadne kaluže alebo suché kúsky.

Na správne nastavenie musia byť voda a suché betónové prísady dôkladne kombinovať. Dobré pravidlo: Pokračujte v miešaní s motykou alebo miešajte s StirWhip po dobu troch minút po už viac nevidíte žiadne vrecká zmesi, ktoré sú stále suché alebo sa v hornej časti zhromažďujú. V opačnom prípade by ste mohli skončiť s primiešaným betónom, ktorý by po vytvrdnutí mohol byť slabý a náchylný k drobeniu a praskaniu.


Pred začatím projektu vyskúšajte „prepad“.

Konzistencia betónu je určená „prehĺbením“ alebo tým, koľko sa mokrý betón usadí po tom, ako sa formuje do tvaru kužeľa. Ak chcete vyskúšať pokles na svojej čerstvej šarži, môžete použiť profesionálny kužeľ na zhlukovanie (k dispozícii v obchodoch pre domácich majstrov) alebo primeraný fax pre domácich majstrov vyrobený z pevného plastového kelímku so spodným odrezaním. Navlhčite vnútro kužeľa a položte ho tak, aby jeho väčší koniec bol na rovnom povrchu. Potom naplňte kužeľ cez jeho otvorený vrchol dôkladne premiešaným betónom, stlačte ho dlaňami alebo (ak je otvor príliš úzky) tyč, keď idete. Keď zdvíhate kužeľ preč, mokrý betón by sa mal prepadnúť na približne polovicu svojej pôvodnej výšky, ak ide o viacúčelový betón, alebo o jednu tretinu svojej pôvodnej výšky, ak ide o viac tekutú, mokrú zmes. Ak je pokles menší, ako by mal byť, vlejte do šarže trochu vody; väčší pokles, ako sa očakávalo, vyžaduje ďalšiu suchú zmes. Pred odovzdaním projektu vyskúšajte znova a aby ste zabezpečili jednotnosť a pevnosť hotového výrobku, nepokračujte ďalej, kým zmes nedosiahne požadovanú konzistenciu.

A teraz vyzbrojení niekoľkými praktickými informáciami a novým nástrojom - ste pripravení splniť svoje konkrétne sny!

Tento obsah vám prináša spoločnosť Hyde Tools. Jeho fakty a názory sú názory a názory.