Natieranie

Ako na to: Whitewash Wood


Na rozdiel od bežnej práce s lakovaním bielenie bieli a rozjasňuje vzhľad drevených povrchov, pričom umožňuje prirodzené zrno, aby sa ukázalo. Svetlá farba a príjemne nedokonalá estetika bielenia spôsobujú, že izby sa zdajú pohodlnejšie prežívané, dokonca priateľskejšie, vďaka čomu sú populárne v modernom statku, pôvabnej chalupe a uvoľnených interiéroch pláže. Aj keď sú jeho výsledky nezvyčajné, bielenie sa líši len mierne od maľby run-of-the-mill. Takto sa to robí!

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Brúsny papier
- Motorová brúska
- Košt
- Vákuum
- Tkanina
- Biela farba
- Voda (na použitie s vodou riediteľnou farbou)
- terpentín alebo riedidlo (na použitie s olejovou farbou)
- vedro z plastu
- Štetec
- Polyuretánový tmel

KROK 1: Odstráňte existujúcu povrchovú úpravu z dreva.

Bielenie najlepšie funguje na surovom dreve. Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste odstránili čo najviac existujúcich úprav, či už je to farba, škvrna alebo lak. Urobte to dôkladným brúsením povrchu, ktorý chcete bieliť. Ručné brúsenie je jednou z možností, ale je oveľa rýchlejšie a ľahšie zvoliť si brúsku. (Ak ho nevlastníte, môžete si ho prenajať od miestneho centra na zlepšenie domova.)

Pred ďalším krokom je potrebné vyčistiť všetky piliny a zvyšky, ktoré vznikli pri brúsení. Ak je to vhodné, oblasť zametajte alebo vysajte. v opačnom prípade utrite povrch vlhkou handrou.

KROK 2: Bielu farbu zrieďte vodou, ak je na báze vody, alebo terpentínom, ak je na báze oleja.

Teraz formulujte vápno. Uisťujeme vás, že nie je potrebný žiadny komplikovaný recept; skôr je výroba bieliaceho roztoku jednoduchou záležitosťou riedenia bežnej bielej farby. Bielu farbu na báze vody riedite vodou a bielu farbu na báze oleja riedite terpentínom alebo riedidlom.

Presný pomer farby a riedidla závisí od vzhľadu, ktorý chcete dosiahnuť:

  • Pre silnejšie pokrytie použite zmes dvoch častí farby na jednu časť tenšiu.
  • Ak uprednostňujete tenšiu aplikáciu, obráťte tento pomer.

Predtým, ako začnete vybieliť celý povrch, najprv experimentujte so zmesou na nenápadnom mieste. Pred potvrdením sa vám páči spôsob, akým to vyzerá. Koniec koncov, je ľahké pridať pokrytie, ale náročnejšie ho odstrániť.

KROK 3: Naneste bielu farbu štetcom.

Vložte štetec a bielu farbu nanášajte dlhými ťahmi podľa smeru zrna dreva. Cieľ rýchlo schne, takže je múdre dokončiť jednu malú sekciu naraz. Ak dávate prednosť tomu, aby sa drevné zrno prejavilo viac ako predtým, handrou utrite prebytočný biely prostriedok skôr, ako bude úplne suchý. Výsledkom by mal byť príťažlivý vzhľad.

KROK 4: Nechajte zaschnúť medzi jednotlivými vrstvami a pred akýmikoľvek ďalšími vrstvami ich prebrúste.

Po úplnom vyschnutí prvého náteru stanovte, či je požadovaný druhý alebo tretí náter. Pokiaľ je biely povrch suchý (počkajte niekoľko hodín), môžete použiť jemne zrnitý brúsny papier na potlačenie akéhokoľvek pokrytia, ktoré podľa vás vyzerá byť hrubšie ako ideálne.

KROK 5: Bielenie sa utesní čírym polyuretánom.

Dokončite projekt natieraním čírym polyuretánovým tmelom naneseným štetcom čo najrovnomernejšie na povrch. Po zapečatení by vaše bielenie malo vyzerať sviežo po celé roky.Pozri si video: How To Whitewash Wood (Jún 2021).