Trávnik a záhrada

Príručka pre kupujúcich: Hamaky


V letných mesiacoch nič nebije kopaním späť do hojdacej siete a jemným kývaním na teplý vánok s novinkou v podobe brožovanej knihy a ľadovým nápojom. Tieto závesné sedadlá poskytujú pohodlnú a prenosnú možnosť odpočinku a spánku. Mayovia, ktorých vyvinuli Mayovia pred viac ako tisíc rokmi, ich teraz používajú kemperi, ktorí chcú funkčný priestor na spanie, ako aj tí, ktorí hľadajú malú R&R na pláži alebo na záhrade. Pri výbere najlepšej hojdacej siete pre vaše outdoorové aktivity zvážte niekoľko kľúčových faktorov, ako je štýl, veľkosť, hmotnosť a systém odpruženia. Či už chcete robustnú platformu na spanie pre ďalšie dobrodružstvo s batohom alebo voľnú možnosť sedenia pre váš dvor, vyskúšajte nášho sprievodcu po špičkových hojdacích sieťach, ktoré sú dnes na trhu.

PORUŠENIE PODROBNOSTI O NÁVRHU

Pred nákupom zvážte nasledujúce faktory, ktoré odlišujú možnosti, ktoré sú dnes na trhu k dispozícii, aby ste si vybrali tú najlepšiu hojdaciu sieť pre vaše potreby.

rozmery:Hojdačky sú dodávané v rôznych veľkostiach a väčšina návrhov vyhovuje jednej alebo dvom ľuďom. Hojdacie postele sú zvyčajne v šírke od 48 do 102 palcov a ich dĺžka je zvyčajne 96 palcov, hoci niektoré modely kempingov sú v oboch rozmeroch menšie, aby sa ušetril priestor a hmotnosť.

hmotnosť: Ak kupujete hojdaciu sieť pre turistiku a kempovanie, dôležitým faktorom je váha. Táborníci nebudú chcieť uvaľovať nič príliš objemného alebo ťažkého. Ultraľahké kempingové hamaky vyrobené zo syntetických materiálov môžu vážiť iba sedem uncí a môžu byť zhutnené do oblasti s veľkosťou softballu. Lanové alebo textilné hojdačky, často navrhnuté pre domáce použitie, zvyčajne vážia o niekoľko kilogramov viac. Ako najťažšia možnosť môžu prešívané hojdačky pre tkaninu vážiť až šesť libier v závislosti od tkaniny. Nezabudnite vziať do úvahy aj váhu zvoleného systému odpruženia, pretože popruhy, popruhy, laná a karabíny pridajú k celkovej hmotnosti systému 10 až 15 uncí.

Hmotnosť:Všetky hojdačky majú „nosnosť“ s hmotnostnými obmedzeniami od 150 do 500 libier. Samostatné hojdačky hojdačky sa zvyčajne pohybujú okolo 250 libier, zatiaľ čo dvojičky sú určené na nosenie 350 až 500 libier. Hmotnostné limity platia iba pre statickú hmotnostnú kapacitu; skákanie, hojdanie a iná intenzívna aktivita znížia celkovú hmotnosť a skrátia životnosť vašej hojdacej siete.

Závesný systém:Mnohé záhradné alebo ležadlá majú drevené rozpery (alebo stožiare) po celej dĺžke každého konca, ktoré udržujú hojdaciu sieť otvorenú aj po jej zavesení na stromoch, stožiaroch alebo stojanoch s hojdacími sieťami so závesnými háčikmi a reťazami. Na druhej strane kempingové vešiaky nemajú rozpery; namiesto toho sú zavesené popruhy, syntetické viazacie pásky alebo nylonové laná pripevnené k hojdacej sieti pomocou karabín. Hojdacie siete s viacerými upevňovacími bodmi umožňujú väčšiu flexibilitu a nastaviteľnosť pri zavesení. Ak zavesíte hojdaciu sieť, vyskúšajte lano tak, aby mal čo najlepšiu oporu 30 stupňov.

príslušenstvo:Zamyslite sa nad tým, ako plánujete používať hojdaciu sieť a preskúmajte jej kompatibilitu s rôznym príslušenstvom. Jednou z obľúbených položiek sú voľne stojace kovové stojany na hojdanie, ktoré vám umožňujú umiestniť hojdaciu sieť kdekoľvek - dokonca aj na miesta bez stromov. K ďalším doplnkom patria podložky na spanie, ktoré zvyšujú pohodlie lanových hojdacích sietí, vankúšov, úložných alebo prepravných tašiek, hojdačky v hojdacej sieti navrhnuté tak, aby vás chránili pred slnečnými lúčmi alebo príležitostnými dažďovými sprchami, a sieťoviny proti komárom, ktoré chránia nepríjemné chyby na uzde.

VÝBER STYLOV A MATERIÁLOV

Štýl a materiál vašej hojdacej siete sa bude tiež líšiť v závislosti od vášho želaného použitia. Napriek tomu nájdu spotrebitelia v obchode širokú škálu možností. Tu sme opísali sedem populárnych štýlov hojdacej siete.

• Každý, kto vyrastal a pozeral sa na „Gilligan's Island“, pozná najbežnejší druh hojdacej siete: an bavlnené lano s otvorenou väzbou odrody. Tieto hojdačky, ktoré sú zvyčajne najmenej nákladné, umožňujú maximálny prietok vzduchu. Hojdacie siete vyrobené z bavlnených lán sú pohodlné a svieže a laná sa natiahnu tak, aby zodpovedali obrysu tela. Ale pretože bavlna absorbuje vlhkosť, je viac náchylná k plesniam.

Polyesterové lano s otvorenou väzbou hojdačky sú odolnejšie, menej náchylné k plesniam a plesniam a lepšie odolávajú vysokej vlhkosti, slanému vzduchu a ultrafialovému žiareniu. Polyesterové lano je však menej pružné ako bavlnené lano, a preto nemusí byť také pohodlné. Bavlnené a polyesterové hojdacia hojdacia sieť je zvyčajne skonštruovaná s drevenými alebo kovovými rozpernými tyčami.

Prešívané textilné hojdačky, ktoré majú tiež rozperné tyče, majú medzi sebou vložené dve vrstvy tkaniny z bavlny alebo polyesteru. Tieto typy hojdacích sietí sú obvykle reverzibilné, s pevnou farebnou tkaninou na jednej strane a vzorovanou tkaninou na druhej strane. Pretože tkaninové hojdačky nemajú na povrchu otvory alebo medzery, predstavujú bezpečnú voľbu pre rodiny s deťmi.

• Vyrobené z tenkej bavlny alebo nylonu, Mayské hojdačky nemajú rozpernú lištu. Flexibilný a ľahký dizajn umožňuje užívateľom „kokon“ sa vo vnútri látky. Mayské hojdačky sú často svetlé a farebné, keď sa narážajú na tradičné korene.

Brazílske hojdačky sú ručne tkané z bavlnených vlákien, ktoré sa vyrábajú v príjemné husté textílie zvýraznené jasnými farbami a ozdobným okrajom. Väčšina brazílskych hojdacích sietí nemá rozperné tyče. Hrúbka tkaniny je vhodná pre chladnejšie podnebie.

Hojdačky pri bazéne alebo pri mori odolávať vlhkosti, blednutiu, ultrafialovým lúčom a vystaveniu soli. Okrem toho sú odolné, dlhotrvajúce a ľahko sa čistia teplou vodou a tekutým mydlom. Spotrebitelia ich môžu nájsť s rozperami alebo bez nich.

• Typicky vyrobený z ľahkého nylonu alebo polyesteru, kempingové hojdačky Vyznačujú sa nízkou hmotnosťou a prenosnosťou. Môžu prežiť väčšinu poveternostných podmienok a niektoré dokonca prichádzajú s okami na ochranu pred chybami.

Ak chcete pohodlie hojdacej siete, ale máte obmedzený priestor, zvážte nákup hojdacia stolička. Hojdacia stolička, ponúkaná v štýle lana alebo tkaniny, sa dá zavesiť na pevný nosník, konár alebo tyč

Tri najlepšie stávky

Bez ohľadu na materiál a štýl vám môže hojdacia sieť pomôcť ochladiť, vykopnúť a relaxovať v pohodlí svojho vlastného záhrady. Tu sú tri z najlepších možností hojdacej siete na súčasnom trhu založené na spotrebiteľských recenziách a názoroch odborníkov.

Vivere Double Hammock s oceľovým stojanom šetriacim miesto (101,53 $)
Vivere Double Hammock, klasická brazílska hojdacia sieť, dostala 4,7 z 5 hviezdičiek od zákazníkov spoločnosti Amazon, ktorí ocenili jej odolnú konštrukciu, vysokú úroveň pohodlia a ľahkú montáž. Manželská posteľ meria 63 palcov na 94 palcov a hojdacia sieť je dodávaná s oceľovým stojanom s priestorom šetriacim priestor o deväť metrov a prenosným kufríkom. Hojdacia sieť Vivere pojme až 450 libier a je k dispozícii v troch tkaninách: 100% bavlna pestovaná na rastlinnej báze, tkaný polyester a Sunbrella odolná voči poveternostným vplyvom. K dispozícii na Amazone.

Konfekčné hniezda ENO Eagles Nest - DoubleNest Hammock ($69.95)Ľahká a prenosná voľba na kemping DoubleNest Hammock dostala 4,8 z 5 hviezdičiek od recenzentov Amazonu. Nylonové taftové vlákno odolné voči batohu s trojitým zámkovým prešívaním bezpečne unesie až 400 libier a zhutní do veľkosti grapefruitu. Kupujúci tiež dostanú hliníkové karabíny vodičových brán a námornú triedu pre ľahké nastavenie. K dispozícii na Amazone.

Bavlnená hojdacia lavica Algoma 11 Foot, s kovovým stojanom Deluxe Set (130 dolárov)Táto 100% bavlna z háčika z čistej bavlny sa dodáva s oceľovým rámom, polyesterovým vankúšikom, vankúšom a držiakmi na nápoje a iPad. Súprava dostala 4,6 z 5 hviezdičiek od zákazníkov spoločnosti Amazon, ktorí ocenili jej pohodlie, ľahkú inštaláciu a vysokú kvalitu. Hojdacia sieť s dvoma lehátkami meria 150 x 35 palcov a pojme až 275 libier. K dispozícii na Amazone.