Ako na to a rýchle tipy

5 jednoduchých opráv na opotrebovaný betón


Betón je jedným z najodolnejších stavebných materiálov v okolí, ale chybná inštalácia, každodenné opotrebovanie, vystavenie chemickým látkam a dokonca aj nebezpečenstvo extrémnych teplôt môžu na mýtnych plochách spôsobiť daň. Ak váš betón začína vyzerať trochu drsne okolo okrajov, vezmite si srdce: Pravdepodobne to môžete opraviť! Či už ide o problém s rozliatím na betónovú dosku, poškriabaním na doske alebo rozdrobením hrán na schodoch, betón môžete pomocou pôvodných techník a produktov na opravu často obnoviť do pôvodného dobrého vzhľadu. Pokračujte v čítaní riešení pre domácich majstrov pre päť z najbežnejších povrchových konkrétnych problémov.


Liečba na rozpadajúce sa konkrétne kroky
Rozpadajúce sa alebo štiepané povrchy schodov, hrany alebo rohy môžu skutočne odvrátiť pozornosť od vášho domova. Nemusíte sa vyrovnať s drsným vzhľadom štiepaných poškodených schodov. Pokiaľ sú tieto kroky štruktúrne zvukové, nespúšťajú ich, neodlupujú sa ani ich neprelomia, môžete opraviť väčšinu problémov s povrchom.

Ak pracujete s trhlinami a trieskami, počítať s polymérnymi živicami vo vinylovom betóne Patik od spoločnosti Quikrete, aby ste vytvorili pevný a trvanlivý spoj s existujúcim betónom a dokonca aj na povrchu. Náplast sa môže rozprestierať po čistých a zvukovo štiepaných povrchoch do hrúbky ¼ palca a vďaka svojej hladkej konzistencii je ľahké prelievať stierkou a miešať so zvyškom povrchu schodíka. Ak je náplasť hrubšia, postavte vinylový betónový náplasť do ¼ palcových aplikácií. (Techniku ​​si pozrite v tomto praktickom videu.)

Obnovenie rozpadajúcich sa okrajov schodov na ich pôvodný svieži a ostrý vzhľad kontúry si vyžaduje úplne iný produkt: Rýchlo tuhnúci cement Quikrete. Po zmiešaní s akrylovým zosilňovačom Quikrete tento produkt poskytuje flexibilnú polotuhú zmes, ktorú môžete tvarovať, formovať a vyrezávať na presný okraj každého kroku. Ak sú opravy plytšie ako jeden palec, pridanie akrylového zosilňovača do rýchlo tuhnúceho cementu zvýši pevnosť spoja. Postupujte podľa tipov v tomto videu a pripravte betónový povrch a ľahko vytvorte nové hrany.


Vyrovnajte rozľahlú príjazdovú cestu
Nachádzajú ste vo vonkajšom betóne vločky a jamy? Tento efekt, nazývaný odlupovanie, sa často vyskytuje v betóne, ktorý bol naliaty príliš vlhký pri inštalácii, ale také faktory, ako je dlhodobé vystavenie snehu, opakované použitie chemických produktov na topenie ľadu alebo trvalé kvapkanie vody na jednom mieste (napríklad pod odkvapom v garáži) alebo pod bodom, ktorý nemá žlaby), môže tiež spôsobiť tento druh povrchového poškodenia. Našťastie, aj keď je odlupovanie určite očné viečko, v skutočnosti to neohrozí štrukturálnu integritu vašej príjazdovej cesty, chodníka alebo terasy. Môžete sa ho zbaviť tak, že vyhladíte betónový resurfacér Quikrete na drsnom poškodenom povrchu. Betónový Resurfacer je vyrobený z portlandského cementu a jedinečnej zmesi polymérov a prísad, ktoré mu dodávajú mimoriadnu pevnosť a odolnosť. A je dosť ťažké jazdiť, naštartovať!

Najlepšie výsledky dosiahnete rozdelením veľkých príjazdových ciest na menšie oblasti; Súčasná práca jednej sekcie uľahčuje aplikáciu a kontrolu resurfacingového produktu. Vyčistite existujúci povrch pomocou práčky, potom premiešajte produkt na povrchovú úpravu pomocou vŕtačky a lopatkového vrtáka a potom ju rovnomerne rozotrite pomocou stierky s dlhou manipuláciou podľa týchto tipov od profesionálov. Pomocou úžitkovej metly môžete pridať textúru, ktorá zabráni nebezpečnej klzkosti betónových dosiek, keď je mokrá.


Odstraňte škrabance a škvrny na doske
Aj keď sú na dotyk chladné na pohľad, betónové dosky ponúkajú modernú, ale tvrdú pracovnú plochu pre kuchyňu - priestor, v ktorom bude betón nevyhnutne časom podliehať škvrnám a škrabancom. Ak by sa na vašej doske objavila niektorá z týchto povrchových chýb, najlepším spôsobom, ako obnoviť povrch, je jednoducho ju zbrúsiť, potom ju znovu usadiť a znovu utesniť. Našťastie pre vás škvrny a škrabance zriedka prenikajú hlbšie ako horná vrstva betónovej dosky, takže nemusíte odstraňovať tiež veľa povrchu sa ich zbaviť. Noste respirátorovú masku a ochranné okuliare, aby ste udržali vzdušný betónový prach v šachu, celý povrch prebrúste niekoľkými priechodmi pomocou ručnej brúsky vybavenej radom diamantových brúsnych doštičiek. Pracujte s odmernými zrnami, počnúc padajúcou doštičkou s obsahom 50 granúl, aby ste odstránili akékoľvek škvrny a škrabance, potom sa presuňte k podložke tak jemnej ako 400 gritov, aby ste dosiahli ultra hladký a leštený povrch.

Potom naneste na brúsený povrch dobre prenikajúcu škvrnu, napríklad Penetračný betónový náter Quikrete, a vylepšite tak svoju prírodnú krásu pomocou jednej z mnohých bohatých odtieňov. Chráňte svieži nový vzhľad vašej pracovnej dosky pomocou tesniaceho prostriedku, ako je napr. Quikrete's Concrete & Masonry Waterproofing Sealer, ktorý zabráni poškodeniu kyslými škvrnami, ako je ocot alebo citrónová šťava. (Utesnená doska bude pravdepodobne rozvíjať v priebehu prvých mesiacov teplú a príjemnú patinu, ktorú väčšina majiteľov domov miluje.) Akonáhle je utierka suchá, pripravte si dosku na prípravu jedla dokončením vrstvy lesklého jedla. - bezpečný vosk, napríklad karnaubský.


Vymeňte opotrebované terasy a dilatačné spoje
Dilatačné škáry sú rozmiestnené vo veľkých množstvách betónu, aby sa zabránilo vzniku trhlín na povrchu, pretože sa profily v dôsledku kolísania teplôt alebo pohybu pôdy nepatrne posúvajú. Ak však tieto spoje neboli nikdy utesnené, alebo ak starý tmel odvtedy stvrdol, rozpadol sa alebo sa na miestach stiahol z miesta, kĺby nemôžu robiť svoju prácu. Po poškodení môžu tieto priestory umožňovať presakovanie vody pod betónovým povrchom, čo zvyšuje riziko pohybu pôdy a môže spôsobiť praskliny.

Životnosť terasy môžete predĺžiť odstránením starého tmelu, vyčistením kĺbov a použitím nového tmelu. Rovnako ako pri všetkých opravách betónu musí byť povrch najprv očistený od nečistôt, zvyškov a mastnoty. Na ťažko odstrániteľné škvrny na vonkajších doskách použite čistiaci prostriedok na betón a asfalt Quikrete, ktorý sa nanáša tvrdou kefou a potom sa opláchne hadicou. Vytiahnite tvrdený tmel z dilatačných škár pomocou noža. Ak je niektorý z dilatačných škár ½ palca alebo širší, vložte najprv do škáry stlačiteľnú „podložnú tyč“ stlačiteľnej peny, aby ste zabránili previsnutiu tmelu medzi doskami, pričom nad tesniacou hmotou zostane približne ¼ palca priestoru. Po vyčistení a príprave spojov vytlačte do každého škáry samonivelačný polyuretánový tmel Quikrete pomocou štandardnej tesniacej pištole. Keď ste pripravení začať, prečítajte si toto video, aby ste sa mohli dôkladne pozrieť na každom kroku procesu, od prípravy spojov až po nanesenie nového tmelu.


Stenové steny suterénu Plug
Bočný tlak z pôdy vonku môže spôsobiť, že sa v priebehu času objavia trhliny v suterénoch. Viac ako len nevzhľadné, tieto trhliny tiež zvyšujú riziko presakovania podzemnej vody do suterénu. Pokiaľ sú praskliny malé (¼ palca alebo menej) a stena nevykazuje známky štrukturálnej poruchy, môžete pravdepodobnosť navinutia mokrým suterénom znížiť okamžitým utesnením trhlín okamžite pomocou hydraulického systému na zastavenie vody Quikrete. Po zmiešaní podľa pokynov a aplikácii, ako je to znázornené v tomto návode na použitie, získa cement cementovú konzistenciu, ktorú je možné ľahko vtlačiť a formovať do trhlín. Materiál sa roztiahne a zaistí ho na svojom mieste.

Takže teraz, keď viete, aké ľahké je urobiť nejaké základné konkrétne opravy okolo domu - a ktoré produkty sú pre každú aplikáciu najlepšie - čo vás zastavuje? Vyčistite malé praskliny, neupravené okraje a drsné povrchy, aby váš dom poskytol elegantnejší a lesklejší vzhľad.

Tento obsah vám priniesol Quikrete. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.