Trávnik a záhrada

Rádio: Dobré dôvody na to, aby sa vám ruky znečistili


S príchodom jari sa majitelia domov vracajú do prírody a zameriavajú sa na nové spôsoby, ako do záhrady priniesť krásu, vôňu, požívateľku a zmysel pre históriu.

Odolné rastliny odolné voči teplu a chladu, ako je bambus Vivax a divoká kolumbína, uspejú takmer v každom regióne. A zatiaľ čo živé, takmer fluoreskujúce kvety fuschií a neónových pivoniek dodávajú farbu, dvojfarebné kvety, ako sú denné ľalie a mníšsky odtieň, neposkytujú žiadne malé množstvo vizuálneho záujmu.

Voňavé rastliny, napríklad s citrónovou vôňou alebo vôňou citrónovej vône alebo šarlátový šalát z ananásu, vám spríjemnia vašu záhradu. Zvážte aj „foodie“ obľúbené položky. Výbery, ako je špenát Malabar a purslane, odmeňujú záhradníkov s inšpiráciou pre vzrušujúce nové kulinárske dobrodružstvá.

Nakoniec udržiavajte históriu nažive s dedičnými rastlinami, ako sú čierne hollyhopy a kvety vankúšov s farebnou zmesou, a nezabudnite zdieľať odmenu svojej záhrady s priateľmi a rodinou pestovaním a darovaním kontajnerov s nápadnými snapdragónmi alebo kvitnúcim kale.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!