Ako na to a rýchle tipy

Obnovte drevený plot v troch krokoch


Máte odlupujúci sa povrch oplotenia, ktorý trápi obvod vášho majetku? Aj keď neexistujú žiadne skratky pre kvalitnú prípravnú prácu, použitie správnych nástrojov a techník značne skracuje čas potrebný na dokončenie práce. Len o víkende môžete osviežiť oplotenie opotrebované počasím ozbrojené o niečo viac ako robustnou škrabkou, viacúčelovým nástrojom 5 v 1 a základnými nátermi.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- HYDE X2 Dual Blade Carbide Scraper
- Predlžovacia tyč
- Drevené klince alebo skrutky (voliteľné)
- Náhradné drevené háčiky (voliteľné)
- HYDE Black & Silver® 5v1 MultiTool
- Ručné brúsky s náhodným pohybom (voliteľné)
- 120gritový brúsny papier (voliteľné)
- Vonkajší základný náter s blokovacím prostriedkom
- Vonkajšia alkydová alebo akrylová farba s ochrannými prostriedkami proti UV žiareniu a plesňou
- Maliarsky pomocník HYDE
- Zásobník na farbu
- Štetec
- Jeden a dvojmiestny kontajner (voliteľné)
- Úzka kladka s predlžovacou rukoväťou
- Vypúšťajte handry


Krok 1: Odstráňte uvoľnené farby
Nezabudnite na zásadné pravidlo maľovania čohokoľvek: Nikdy maľte na peelingové farby. Uvoľnená farba pod ňou sa nakoniec opäť začne odlupovať a potenciálne s ňou príde nový náter farby a všetka vaša tvrdá práca. Uistite sa, že neskončíte s hotovým produktom, ktorý vyzerá ako facka; namiesto toho zoškrabajte všetky voľné farby na začiatku.

Široká škrabka funguje skvele na rovných povrchoch plotov, ale čepeľ je príliš veľká na odstránenie odlupujúcich sa farieb z malých medzier medzi doskami, koľajnicami a stĺpikmi. Môžete si zvoliť zváženie vreciek pomocou rôznych škrabákov - a prepínanie medzi nimi - je však omnoho ľahšie uchopiť škrabku na tvrdý karbid HYDE X2. Jeho dvojitá čepeľ sa dá rýchlo prepnúť z čepele so šírkou 2½ palca na čepeľ so šírkou 7/8 palca, ktorá je vynikajúca na dosiahnutie úzkych miest. Trojuholníkový nôž jednoducho otočíte podľa potreby.

Pracujte opatrne, najmä ak zoškrabávate staré zvetrané drevo, ktoré sa ľahko dráža. Držte škrabku proti povrchu dreva s čepeľou v uhle 20 až 25 stupňov, potom skĺznite čepeľ škrabky pod uvoľnenú farbu, dávajte pozor, aby ste sa nezachytili po dreve a nevykopali kus. Trvá to nejaký tréning, ale pamätajte: Pokúšate sa odstrániť iba vločky a nie prilepená farba.

Nemôžete úplne dosiahnuť vrchol plotu s vysokým plotom? Uchopte štandardnú predlžovaciu tyč a pripojte ju k držadlu so závitom Acme so závitom X2, aby ste mohli zoškrabať vysoké miesta a vaše nohy boli pevne umiestnené na zemi. A s X2 nemusíte príliš spomaľovať, aby ste sa vysporiadali s prasknutými klincami, ktoré môžu rýchlo opotrebovať a poškodiť karbidovú čepeľ. Ak ste vyzbrojení X2, nemusíte naraziť na kladivo, keď narazíte na prasknutý klinec. Jednoducho prevráťte škrabku a pomocou jej koncového veka kladivo upravte necht - a vráťte sa späť k škrabaniu iba v okamihoch.


Krok 2: Príprava a oprava
Po dôkladnom oškrabaní voľnej farby je čas preskúmať plot a vykonať opravu. Skontrolujte každý demonštrátor a uistite sa, že sú všetky pevne pripevnené k zábradlím. Uvoľnené dosky zabezpečte podľa potreby ďalšími klincami alebo skrutkami. Skontrolujte tiež, či na doskách nie sú známky hniloby dreva, najmä všade tam, kde sa stĺpiky oplotenia dostanú do kontaktu so zemou (toto zhoršenie sa však občas vyskytuje aj na exponovaných stĺpikoch a demonštráciách). Poznámka: Čerstvá farba bude nie držte sa hniloby, takže budete musieť odstrániť a vymeniť všetky zhnité časti plotov, ako aj tie, ktoré sú po oprave deformované.

Úzke štiepky v dreve a viditeľné otvory pre nechty je možné upevniť pomocou maliarskej latexovej výplne. Najskôr pomocou ostrého bodu na viacúčelovom nástroji Black & Silver® 5-v-1 HYDE zoškrabte triesky a uvoľnite zvyšky z medzier, pretože aj tu môže uvoľnený materiál vyčnievať a dokonca vypadávať v priebehu času, čím sa vymaľuje. s tým. Potom viacúčelový nástroj otočte, aby ste mohli použiť plochý predný koniec čepele na nabrúsenie tmelu na drevo a napravenie akýchkoľvek dier v plote. Jeho čepeľ so šírkou 2½ palca dokonale vyhladzuje tmel cez medzery a otvory.

Po dokončení týchto jednoduchých krokov by mal byť plot s hrubými zrnami, napríklad céder, pripravený nafarbiť. Ak sa však chystáte maľovať okrasné oplotenie veľmi hladkým povrchom, brúste háčiky brúsnym papierom so 120 zrnami, aby ste dosiahli dokonalejší vzhľad. Túto úlohu môže urýchliť ručná náhodná brúska.


Krok 3: Prime a Paint
Zhromaždite všetky materiály a spotrebný materiál, ktorý potrebujete, skôr ako začnete maľovať: plechovky so základným náterom a farbou, úzky valec s predlžovacou rukoväťou, zásobník na farbu, štetec, kefy a pomocník pre maľovanie od HYDE. Použite pevný spodný koniec asistenta maliara na skĺznutie okolo plechovky od farby a vyskočenie z veka, potom ju zafixujte na valčekovú podnos; magnet bude pevne držať vašu maliarsku kefu bez toho, aby ju nechal vsiaknuť do farby, až kým ju znova nebudete ponoriť.

Predtým, ako si dokonca vyberiete farbu, zakryte celý plot kvalitným vonkajším základným náterom, ktorý obsahuje blokovacie činidlo, aby prebytočný olej v drevených uzloch nemohol krvácať počas vašej práce s lakovaním. Začnite na jednom konci plota a prepracovajte si cestu k druhému. Každý príspevok maľte od seba zhora nadol. (The Painter's Assistant je ideálny pre tieto druhy úloh, pretože prichytáva na jedno- a dvoj-kvartérne kontajnery a vytvára tak rukoväť pre ľahké prenášanie, keď cestujete po dĺžke svojho plotu.) Zatiaľ čo väčšina drevených plotov môže byť natieraná štetcom. , môžete tento proces urýchliť predovšetkým prácou s úzkym valcom. Jeho úzka šírka sa používa na pokrytie jednotlivých demonštrácií a potom štetcom na opracovanie podkladu do zŕn a medzi doskami. Aj keď základný náter môže vonku rýchlo schnúť, postupujte podľa pokynov na plechovke, aby ste si boli istí, že ste mali dostatok času pred pokračovaním v jazde.

Keď je základný náter pripravený, naneste na farbu, najlepšie externú alkydovú alebo akrylovú farbu, ktorá obsahuje prostriedky na ochranu pred UV žiarením a plesniam. Skontrolujte, či je farba kompatibilná so základným náterom. Ak si nie ste istí, opýtajte sa v lakovni. Ak ste do svojho plotu investovali toľko času, nebudete chcieť znížiť rohy výberom výhodnej značky, ktorá nemusí odolať teplote, vlhkosti a tvrdým lúčom slnka, ako aj kvalitnejšej farbe. Niektoré vonkajšie farby sú navrhnuté tak, aby sa úplne pokryli iba jedným náterom, takže či si bude vaša farba vyžadovať jednu alebo dve vrstvy, môže to úplne závisieť od vybraného produktu. Naneste farbu tak, ako ste pripravili základný náter, pracujte zhora nadol na stĺpikoch a demonštráciách, aby ste mohli kedykoľvek zachytiť akékoľvek behy.

Keď je to zábal, uchopte svojho maliarskeho asistenta, aby ste vykonali krátke čistenie. Zakrivený tvar nástroja zapadá priamo do krytu maliarskeho valca a umožňuje vám vytlačiť prebytočnú farbu priamo do plechovky na farby. Vďaka tomuto namáhavému viacúčelovému náradiu nie sú zbytočné materiály ani čas, čo znamená, že čoskoro sa po jednom vysoko produktívnom víkende budete vo svojom dvore lenochať a užívať si západ slnka.

Tento obsah vám prináša spoločnosť Hyde Tools. Jeho fakty a názory sú názory a názory.