Dvere a okná

Rádio: Vývoj energeticky účinných okien


Po celé desaťročia prichádzajú výrobcovia okien s neuveriteľnými novými spôsobmi, ako zaskliť viac ako stena, teda menej drasticky a energeticky účinnejšie.

Počúvaj O VÝVOJI OKIEN ENERGETICKEJ ÚČINNOSTI alebo prečítať nižšie:

Najprv prišli izolované okná, ktoré poskytovali nárazníkovú zónu vzduchu medzi sklom. Potom tu boli okná s mikro tenkými, vysoko reflexnými kovovými poťahmi, ktoré boli dômyselne navrhnuté tak, aby blokovali zisk tepla v lete, zatiaľ čo v zime udržiavali teplo. Niektorí výrobcovia okien dokonca idú ďalším krokom vstrekovaním hustejšieho ako vzduch argónu alebo kryptónového plynu do vrstiev medzi tabuľami ako spôsob zvyšovania izolačnej hodnoty R.

Teraz, na špici technológie, je nové plemeno prepínateľný okná, schopné jediným kliknutím prepnúť presnú úroveň svetla, ktorú si vyberiete. Takzvané „inteligentné“ okná sa dodávajú aj so snímačmi, ktoré automaticky zosvetľujú, stmavujú alebo prakticky zatemňujú okno podľa intenzity slnečného svetla alebo denného času.

Môže to trvať roky, kým sa prepínateľné okná dostanú do hlavného prúdu, ale s počtom spoločností, ktoré sa snažia dominovať na trhu, sme v najbližších rokoch povinní vidieť množstvo nových a zaujímavých výrobkov z okien.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknite tu prihlásiť sa na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!