Interiérový dizajn

6 dôvodov pre inštaláciu zapusteného osvetlenia po celom dome


Od zavedenia technológie v 30. rokoch 20. storočia sa inštalácia zapusteného osvetlenia stala skutočnosťou de rigueur v novej výstavbe a rodinných domoch, ako aj pri obnove existujúcich miestností a budov. Dnes si to sotva všimneme, čiastočne preto, že je všadeprítomné, čo sa pravdepodobne objaví v obývacej izbe ako v spálni.

Popularita zapusteného osvetlenia je do značnej miery spôsobená mnohými výhodami stolových a stojacích svietidiel, príveskov a nástenných svietnikov. Zatiaľ čo iné typy svietidiel sa najlepšie hodia pre jednu alebo druhú konkrétnu aplikáciu, či už ide o osvetlené, osvetlené zapustené svetlá pre rôzne typy priestorov, úlohy alebo prízvuky, ktoré uspokoja všetky priemerné potreby domácnosti.


Ďalšou výhodou zapusteného osvetlenia je samozrejme jeho jedinečný dizajn. Zapustené osvetlenie zaberá úhľadne medzi rámovými trámami zapustené osvetlenie a zaberá takmer nulové použiteľné štvorcové zábery, a jeho samoúčelný štýl znamená, že sa dá koordinovať s akýmkoľvek dekorom, moderným alebo tradičným.

Ak ste uprostred plánovania projektu prestavby, nezabudnite vziať do úvahy celý rad funkčných a estetických možností, ktoré ponúka inštalácia zapusteného osvetlenia. Pretože výrobcovia pokračujú v inováciách v tejto kategórii výrobkov, zapustené osvetlenie zostáva pre majiteľov domov vzrušujúcou voľbou. Tu je šesť dôvodov, prečo.


Zapustené osvetlenie s takzvaným „očným“ lemom umožňuje majiteľom domov nasmerovať jasný, sústredený lúč k akémukoľvek predmetu, na ktorý by chceli upozorniť, či už ide o umelecké dielo, rodinné memento alebo architektonický prvok, ako je krbový plášť alebo vstavaný objekt v knižnici. Upozorňujeme, že na zvýraznenie položky s nadmernou veľkosťou môže byť potrebných viac svietidiel.

Väčšinu času, s konzolovým príslušenstvom zapusteným a mimo dohľadu, žiarovky hovoria takpovediac. Dôkladne zvážte otázku, ktorý typ žiarovky sa má použiť. Počiatočné náklady sú spojené so škálou farieb, od úrovne zlého k výnimočnému a energetická účinnosť sa v jednotlivých produktoch značne líši. Predtým, ako pôjdete, budete sa chcieť zamyslieť nad kladmi a zápormi každého typu žiarovky, aby ste si mohli zvoliť múdro, ale tieto tipy by vám mohli priniesť nápady na dizajn:

  • Halogénové žiarovky oživia vaše miestnosti, žiaria trikrát jasnejšie ako iné žiarovky a dodávajú farbu farieb a výrazný farebný nábytok so zvláštnym bohatstvom a čistotou. Aj keď sú halogény vysoko výkonné, fungujú pri nízkom napätí, ktoré minimalizuje prevádzkové náklady.
  • Žiarovky LED s ešte vyššou účinnosťou sa môžu pochváliť životnosťou, ktorá presahuje životnosť väčšiny ostatných a ponúkajú rôzne farby aj biele.
  • Inteligentné LED žiarovky ovládané hlasovými asistentmi a / alebo mobilnými aplikáciami môžu zapustené osvetlenie zmeniť na stmievateľné svetlá bez toho, aby ste ich znova zapojili do skutočného náladového osvetlenia. Aj tieto prídu

Zapustené svetlá sú známe tým, že sú nenápadné, ale ľudia si môžu tieto svietidlá prezerať čerstvým okom. Mnoho novších modelov, ktoré sa dostanú na trh, má vyčnievajúci, svetlo rozptyľujúci lem v rôznych pútavých materiáloch, ktoré siahajú od skla po kryštál až po kompozitné, v priesvitných aj farebných variantoch.

Aj keď sa rozhodnete pre pravidelné zapustené osvetlenie, stále máte veľa možností. Návšteva miestneho obchodu s osvetlením alebo obľúbeného online dodávateľa by mala odhaliť prekvapivé množstvo farieb, povrchových úprav, úprav a usmernení.


Majitelia domov znovu získajú svetlú výšku, ktorú by obsadili dve až štyri stopy visiacich závesných svetiel alebo kombinácií svetla a ventilátora. Navyše nemusíte nevyhnutne venovať žiadny priestor na stlačenie do vysokej lampy - to znamená, pokiaľ nemáte radi vrstvený vzhľad.

Stále viac majiteľov domov inštaluje zabudované osvetlenie do stien a podláh. V stenách sa zapustené svetlá podobajú mini oknám a fungujú mimoriadne dobre na chodbách. V podlahách poskytuje zapustené osvetlenie dramatický úder vertikálne orientovaným objektom, ako sú črepníkové stromy.


V niektorých nešťastných prípadoch inštalácia zabudovaného osvetlenia dáva stropu nelichotivý „bodkovaný“ vzhľad, ktorému sa dá vyhnúť výberom príslušenstva s viacerými žiarovkami. Ako je tu znázornené, séria žiaroviek - až štyri a často LED - sú usporiadané v lineárnom usporiadaní v obdĺžnikových krytoch, čím sa vytvára vzhľad podobný tradičnému osvetleniu koľají, ale je oveľa menej zreteľný.