Hlavné systémy

Zimné pohodlie začína jarnou prestavbou


S veselým príchodom jari sa chladné mrazivé počasie, ktoré sme otupili prstom, ktoré sme vydržali len pred týždňom, náhle javí ako vzdialená spomienka. Ale nebuďte sa: Ak ste sa minulú zimu cítili doma nepríjemne, je len otázkou času, ako sa znova ocitnete na rovnakom mieste. Preto, ak plánujete v nadchádzajúcich mesiacoch začať s projektom prestavby domu - ak robíte rekonštrukciu vnútorností, uvedenie doplnku alebo dokonca výstavbu nového domu, máte pred sebou jedinečnú príležitosť. Máte možnosť rozhodnúť sa nielen o tom, ako bude váš obytný priestor vyzerať a fungovať, ale aj o tom, ako sa bude cítiť zo dňa na deň, pretože to bude ten pravý čas na prepnutie systému HVAC. To, čo sa teraz rozhodnete urobiť, bude mať účinok za posledné desaťročia. Váš výber systému záleží!

Dodávatelia zvyčajne zlyhávajú v odporúčaní konvenčného systému núteného vzduchu. To nie je prekvapujúce. Nútený vzduch dominuje na trhu už desaťročia, takže je to systém HVAC, ktorý profesionáli - a klienti ich majiteľov domov - vedia najlepšie. V skutočnosti bol nútený vzduch v priemysle tak hlboko zakorenený tak dlho, že len málokto dokonca zvažoval iné technológie. To je chyba. V posledných rokoch sa na scénu dostalo množstvo nových technológií a najzaujímavejšie zo všetkých môže byť sálavé vykurovanie. Sálavé vykurovanie, ktoré je populárne po celom svete, ale v USA stále relatívne neznáme, ponúka radikálne odlišný zážitok zo zimného komfortu, ktorý sa na nútenom vzduchu mnohými spôsobmi zlepšuje.

Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli viac o výhodách sálavého vykurovania a prečo si čoraz viac majiteľov domov vyberá túto alternatívu k známym, ale chybným variantom.

VYROVNÁVACIE VYKUROVANIE 101

Nenechajte sa mýliť: Sálavé kúrenie možno počúvate prvýkrát, v roku 2017, ale nie je to nič nové. V skutočnosti táto technológia sleduje jej začiatky až do domov šľachticov v starom Ríme. Je to však len nedávno, že po rokoch optimalizácie vedúcich predstaviteľov priemyslu, ako je Warmboard, sa sálavé vykurovanie stalo nielen životaschopnou možnosťou vykurovania celého domu, ale aj najlepšou stávkou, ktorá spája vysoký výkon s vysokou účinnosťou. Kľúč k tomu všetkému: Sálavé vykurovanie nefunguje ako žiadny iný systém. Namiesto toho, aby distribuovalo teplo cez vetracie zariadenie alebo samostatnú jednotku, robí tak cez celé štvorcové zábery, od zeme nahor. Ako to funguje? Vodné cykly ohrievané bojlerom cez potrubie zasunuté do sálavých panelov pod podlahou. Potrubie zahrieva panely a panely potom jemne vyžarujú teplo do miestnosti. Výsledok? Získate „všade“ teplo - veľmi odlišný zážitok od nepravidelného, ​​nedokonalého núteného vzduchu.

KAŽDÉ ZARIADENIA

Znie to dobre povedome? Počujete kopnutie vykurovacieho systému a do miestnosti vchádza príval horúceho vzduchu. Pohodlie príde, ale zmizne rovnako rýchlo, ako prišlo. To je kľúčová frustrácia núteným vzduchom. Keď sa kondicionovaný priestor dostatočne zahreje, teplo sa vypne a po ochladení teploty sa znova zapne. Týmto spôsobom nútený vzduch v dôsledku svojej opakovanej a opakovanej činnosti vytvára nepríjemné podmienky podobné tomuto roku. Skutočnosť, že stúpa teplý vzduch, problém len zhoršuje. Dajte to všetko dohromady a uvidíte, prečo nútený vzduch nedokáže vytvoriť konzistentné pohodlie. Medzitým sálavé vykurovanie vyniká tam, kde staršia technológia zaostáva. Za prvé, sústreďuje teplo nie blízko stropu, ale v úrovni podlahy, kde ho potrebujete - a cíti to - najviac. A vďaka ich umiestneniu pod podlahu panely poskytujú rovnomerné teplo na každý palec priestoru, v každej miestnosti aj od jednej miestnosti až po jedno poschodie do druhej.

VÝHODY KVALITY ŽIVOTA

Každopádne tradičné kúrenie priťahuje pozornosť, či už prostredníctvom nevzhľadných komponentov, rušivého hluku alebo zlej kvality vzduchu v interiéri. Sálavé vykurovanie však zostáva úplne bez povšimnutia. Čiastočne je to preto, že sálavé panely sú doslova mimo dohľadu. Sálavé systémy sú však skryté nielen pred okom, ale aj pred uchom: Táto technológia funguje ticho - to je pravda, ticho! Tiež si uvedomte, že zatiaľ čo nútený vzduch cirkuluje prach, klíčky a iné nečistoty znižujúce vnútornú vlhkosť v procese sálavého kúrenia, nerozširuje látky prenášané vzduchom ani nepodporuje suché, poškriabané podmienky, ktoré dokazujú nepríjemnosť (a niekedy predstavujú zdravotné riziká) počas dlhého obdobia. zimné mesiace. Premýšľajte o tom týmto spôsobom: V domácnosti s núteným vzduchom si nemôžete pomôcť, ale aspoň si len ťažko uvedomte vykurovací systém a jeho nedostatky. Na rozdiel od toho vám sálavé vykurovanie umožňuje zabudnúť na váš vykurovací systém a zamerať sa na najdôležitejšie veci, ktoré je potrebné zmeniť.

VIAC KOMFORTU, MENEJ PENIAZE

Hneď, ako sa začnete spoliehať na sálavé vykurovanie na úľavu v chladnom počasí, vaše náklady na energie klesnú. Prečo? Táto technológia ponúka niekoľko výhod úspory, nič viac než jej odstránenie hlavnej neefektívnosti, ktorá trápi nútený vzduch. Pri usmerňovaní upraveného vzduchu z pece do obytných priestorov v domácnosti môže potrubie v systéme núteného vzduchu unikať dostatok tepla na zníženie celkovej účinnosti o viac ako 25 percent. Aby sa vyrovnala strata, musí pec pracovať tvrdšie a dlhšie, čo zvyšuje náklady. Sálavé vykurovanie však tento problém úplne vyrieši, pretože nezahŕňa žiadne potrubia. Zatiaľ čo vykurovanie vášho domu núteným vzduchom často znamená zaplatiť viac za kompenzáciu základných nedostatkov typu systému, sálavé vykurovanie eliminuje zbytočnú energiu a zaisťuje, že platíte iba za teplo, ktoré ste cítili a tešili z vašej rodiny. Nie je to tak?

VYBERAJ MÚDRO

Vyberte si sálavý systém starostlivo. Všetky ponúkajú presvedčivé výhody - a všetky ponúkajú minimálne 25-percentnú mesačnú úsporu oproti nútenému vzduchu - ale iba jedna možnosť maximalizuje úspory majiteľa domu: Warmboard. Ostatné systémy zapuzdrujú ich rúry do sadry. Problém? Betón trvá naveky na zahriatie a ochladenie. Doska sa oddeľuje výmenou betónu za kombináciu dreva a, čo je dôležitejšie, hliníka. Hliník nielenže reaguje oveľa rýchlejšie ako betón, ale tiež účinnejšie prenáša teplo - a to oveľa efektívnejšie, že Warmboard dokáže vykurovať váš domov vodou o 30 stupňov chladnejšou ako iné systémy. V dôsledku toho môže kotol poháňajúci zariadenie Warmboard ušetriť dostatok energie, aby každý mesiac ušetril ďalších 10 až 20 percent. Sálavé vykurovanie v konečnom dôsledku znamená celkové pohodlie, ale s Warmboard získate pohodlie za najpohodlnejšiu cenu.

Tento článok vám priniesol Warmboard. Jeho fakty a názory sú názory a názory.