Trávnik a záhrada

Najlepšie listové hrable na prácu na jeseň


S klesajúcou teplotou prichádza padajúce lístie. Našťastie je jedným z najpríjemnejších outdoorových prác zhromažďovanie listov z vášho dvora, pokiaľ máte správny sklon. Hrable sú robustné nástroje s trojuholníkovou hlavou v tvare ventilátora, rozdelené do viacerých hrotov (alebo hrotov ako vidlička) a dlhou rukoväťou určenou na zoškrabanie listov a iných detektívov ležiacich na trávniku, okolo stromov a kríkov, a zaplnené kvetinové záhony.

Hrable sú jednoduché, staromódne nástroje, ale vďaka silnejšej konštrukcii a pohodlnejším úchytkám sú dnešné modely oveľa vylepšené. Čítajte ďalej a zbierajte potrebné informácie o materiáli, hmotnosti, dĺžke rukoväte a funkčnosti, aby ste pre svoj dvor mohli získať najlepší hrabancový list.

  1. NAJLEPŠÍ CELKOVÝ: TRG Inc Rake The Groundskeeper II
  2. NAJLEPŠIE NASTAVITEĽNÉ HLAVY: Gardenite Nastaviteľný hrabák na listy
  3. NAJLEPŠÍ VÝŠKA: Bully Tools Bow Rake
  4. Najpohodlnejšie: Hrable na list Fiskars
  5. NAJLEPŠÍ MULTITASKER: Profesionálny EZ cestný teleskopický záhradný hrable

Väčšina hrable má hroty vyrobené z kovu alebo plastu. Kovové hroty, zvyčajne oceľ, majú tendenciu byť odolnejšie a umožňujú viac funkcií, napríklad rozšíriteľnosť (užitočné pri odstraňovaní kvetinových záhonov). Majú tendenciu byť ťažšie a drahšie ako plastové hrable. Lacnejšie hrabičky z plastu sú ľahšie-plus, ak máte pred sebou hodiny práce na záhrade, ale spravidla netrvajú tak dlho ako kov. Plastové hroty sú tiež menej ekologické; keď sa zhluk prehrá, plast sa bude rozkladať dlho. Nájdete tiež hroty vyrobené zo živice, silného syntetického polyméru s odolnosťou ocele a pružnosťou plastu.

Rukoväte hrable môžu byť vyrobené z dreva, kovu (oceľ alebo hliník) alebo zo sklenených vlákien. Drevené rukoväte zvyšujú hmotnosť, takže pri hrabaní listov sa uprednostňuje ľahší hliník a laminát. Sklené vlákna a kovové držadlá sú tiež menej vystavené hnilobe a lámaniu. Možno dôležitejšia ako materiál je dĺžka rukoväte, ktorá určuje, ako ďaleko dosiahne váš hrab a aké pohodlné je použitie. Dĺžka rukovätí sa líši v dĺžke od 36 palcov do 67 palcov. Pri rozhodovaní, akú dĺžku kúpiť, zvážte svoju výšku; vo všeobecnosti platí, že čím viac spadnete, tým dlhšia je rúčka pre optimálne pohodlie a efektívnosť. Teraz môžete tiež nájsť hrable s teleskopickými rukoväťami, takže môžete nastaviť dĺžku tak, aby vyhovovala tomu, kto robí prácu.

Hrable môžu vážiť menej ako 1 libru alebo byť také ťažké ako štyri libry, v závislosti od materiálu a veľkosti. Ľahšie zhrabovače sú ideálne na dlhé dni zhromažďovania suchých listov, ktoré nie sú ťažké, ale často sú početné - ľahším náradím nebudete unavovať tak ľahko. Ťažšie zhrabadlo sa hodí na také úlohy, ako je šírenie kompostu. Ak máte pred sebou množstvo práce na záhrade, vyberte si stredne ťažký, viacúčelový zhŕňač od dvoch do troch libier, ktorý dokáže zamiesť suché listy, ako aj mokré listy, vetvičky a iné detské záhrady.

Pozrite sa na naše výbery najväčších listových zhrabovačiek okolo!

1. NEJLEPŠÍ CELKOVÝ: TRG Inc Rake The Groundskeeper II

Tento drsný (a dosť drahý) hrable môže okrem účinného zberania listov zbierať palice, kôru a dokonca aj štrk, a to vďaka silným oceľovým hrotom, ktoré sú zaoblené a tuhé, na rozdiel od plochých a flexibilných hrotov mnohých iných hrablíc. Rukoväť zo sklenených vlákien je dlhá 55 palcov, čo z nej robí dobrú veľkosť pre väčšinu ľudí a účely (pamätajte, že hlavica a rukoväť sa dodávajú osobitne a vyžaduje pripevnenie kladiva). Aj napriek svojmu zložitému zloženiu váha Groundskeeper II váži iba 1,3 kilogramu. Jeho kvalita a zákaznícke služby zapôsobia; aby som citoval jedného šťastného zákazníka, je to „najlepší hrable, ktorý som použil.“


2. NAJLEPŠIE NASTAVITEĽNÉ HLAVY: Záhradný nastaviteľný hrabák na listy

Chceš možnosti? Máte ich s nastaviteľným listovým zhŕňačom Gardenite. Jeho nastaviteľná hlava sa zmenšuje na sedem palcov pre úzke priestory a rozširuje sa na plných 22 palcov na zhromažďovanie listov a odrezkov trávy. Pozinkovaná oceľová rukoväť je dlhá 63 palcov a hrable vážia 2,13 libier. Aj keď nie je určený pre skaly, štrk a iné ťažké záhradné potreby, je ideálny pre listy, trávniky a kvetinové záhony. Gardenite poskytuje 100% záruku spokojnosti zákazníkov.


3. NAJLEPŠIE VÁŽNEJŠIE: Bully Tools Bow Rake

Obracače lúk - ktoré majú kratšie, rovné hroty radšej usporiadané v rade ako v tvare ventilátora - sa zvyčajne používajú na rozmetávanie pôdy a mulčovanie a na vyrovnávanie záhrady. Tento model nástrojov Bully Tools je však vynikajúci aj pre listy, preto považujte za dva nástroje za cenu jedného. Extra hrubé oceľové hroty veľkosti 10 a držadlo zo sklenených vlákien sú spolu zvarené, aby sa posilnila. Pri 3,45 libier je hrable dostatočne silný na to, aby zvládol skaly a kompost, ale pri hrabaní lístia vás nepreťažuje. Môže sa pochváliť obmedzenou doživotnou zárukou.


4. NAJVÄČŠIE POHODLNÉ: hrášok na fiskars

Fiskars Leaf Rake je neuveriteľne ľahký, iba 5,9 uncí, ale prakticky nezničiteľný. Je navrhnutý s ohľadom na vaše pohodlie, aj keď máte bolesti chrbta alebo obmedzenú pohyblivosť. Jeho živicové hroty, pevnejšie ako plast a ľahšie ako kov, sa ohýbajú bez zlomenia a sú zakrivené, aby zabránili upchávaniu a zlepšili zber listov. Extra dlhá hliníková rukoväť (67 palcov) znižuje únavu zlepšením držania tela počas zhrabávania. A mimoriadne široká 24-palcová hlava pohybuje rýchlo a bezbolestne veľké množstvo listov. Fiskars poskytuje doživotnú záruku.


5. NAJLEPŠÍ MULTITASKER: Profesionálny EZ Travel Telescopic Garden Rake

Aký kôň! Profesionálny teleskopický záhradný hrášok EZ je vybavený oceľovou hlavou, ktorá sa rýchlo a ľahko rozširuje z 7,5 palca na 21,75 palca a rukoväťou s teleskopom od 37 do 68 palcov. Menšia hlava a kratšia rukoväť sú ideálne pod živými plotmi a kvetinovými záhonmi, ktoré vám umožňujú hrabať sa medzi rastlinami bez poškodenia listov a kvetov. Potom ju roztiahnite na zber listov a na údržbu záhrady. Vyrobené zo zliatiny hliníka, hrable Profession EZ sú silné a ľahké a ľahko ovládateľné. Pogumovaná rukoväť poskytuje pevné, pohodlné a nekĺzavé uchopenie.