Nástroje a dielňa

Postup: Vyberte správnu škrabku pre úlohu


Odstránenie starej tapety, vyplnenie otvorov pre nechty a vyzvednutie tvrdeného tmelu sa spoliehajú na jeden jednoduchý a mimoriadne užitočný nástroj: škrabku. Ale v závislosti od toho, na akú prácu pre domácich majstrov sa chystáte vysporiadať, pravdepodobne budete potrebovať konkrétny typ stierača, či už ide o flexibilný stierací nôž alebo stierač so skosenými plochými lopatkami. Bez ohľadu na to, ako môže byť čepeľ univerzálna, pre každú úlohu v zozname úloh neexistuje škrabka univerzálnej veľkosti. Premenné, ako je veľkosť čepele a materiál, štýl a dizajn rukoväte, viedli k ohromujúcemu počtu možností škrabky, ktoré zapĺňajú uličku vo vašom miestnom obchode na zlepšenie domácnosti.

Aj keď môžete nájsť lacný plastový škrabák na jeden dolár, ktorý zvládne príležitostnú jednorazovú úlohu, škrabka, ktorá ľahko zvládne prácu - a drží všetky budúce úlohy - pohybuje sa v rozmedzí od 7 do 20 dolárov, v závislosti od jej počtu kvalita a účel. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, do ktorých funkcií sa oplatí investovať, takže si môžete vybrať najlepší škrabku pre svoj projekt.


Výber veľkosti čepele

Rovnako ako veľkosť a rozsah projektov sa líšia, tak sa líšia aj veľkosti stieracích čepelí. Šírka štandardných nožov začína na 3 palce a beží až do 4 palcov; nože širšie ako tie, ktoré sa zvyčajne označujú ako „kĺbové nože“ a sú flexibilné na prácu so sádrokartónovou zmesou namiesto zoškrabovania. Všeobecne povedané, úlohy, ako je oškrabávanie malých plôch alebo nanášanie tmelov tmelu s presnosťou, vyžadujú použitie tuhšej, štíhlejších čepelí. Nástroj, ktorý je tenký ako 2-palcový nôž HYDE 2-palcový SuperFlexx ™ z nehrdzavejúcej ocele, je vhodný na zoškrabovanie okolo stĺpikov schodov alebo pozdĺž pásov okienka. Zatiaľ čo väčšie čepele vykonávajú rovnakú prácu a dokážu odstrániť širšie pruhy farby, čím sa znižuje množstvo času stráveného škrabaním, nemôžu sa zmestiť do úzkych miest. Z tohto dôvodu si profesionáli často skladujú svoje náradie s rôznymi čepeľami - ak nie takmer každou vyrobenou šírkou. Je to šikovný nápad robiť to isté, ak často pracujete na projektoch opravy domu.

Materiálové záležitosti

Zatiaľ čo väčšina kovových čepelí môže vyzerať rovnako, vlastnosti a pevnosť materiálov sa bude značne líšiť.

• Ekonomické stieracie nože sú často vyrobené z uhlíková oceľ, kov s príjemnou flexiou na vyplnenie otvorov pre nechty alebo nanesenie zmesi na švy sadrokartónu. Ihneď po dokončení projektu umyte a osušte tieto nože, pretože uhlíková oceľ má sklon k hrdzaveniu.

Nehrdzavejúca oceľna druhej strane kombinuje flexibilitu uhlíkovej ocele s odolnosťou proti korózii. Vezmite napríklad pružný čierny a strieborný nôž HYDE 1-1 / 2-palcový. Vďaka najmodernejšej zmesi pružnej ocele a tvrdosti Rockwell má tento malý stierací nôž - alebo dokonca čepeľ akejkoľvek inej veľkosti v kolekcii z nehrdzavejúcej ocele čiernej a striebornej - práve tú správnu mieru flexibility na vyhladenie spacklingu a tmelu do dier a nevytvára Nevyžaduje sa ťažké čistenie. Dokonca aj zaschnutý tmel spadne hneď po práci, len ohnutím čepele.

mosadz čepele sú ideálne na použitie v blízkosti horľavých materiálov, ako sú laky alebo chemické výpary. Pri zoškrabávaní farby z kovu v nepredvídateľných situáciách nebude kvalitný nemagnetický mosadzný nôž, ako napríklad noža HYDE 1-1 / 4-Inch Stiff Brass Black & Silver® Putty Knife, iskriť.

Rozhodovanie o návrhu čepele

Po prekonaní materiálu a veľkosti čepele si všimnete rozdiely v jej flexibilite a jej okraji. Keď pritlačíte čepeľ k povrchu a pokúsite sa ju ohnúť, všimnete si, že produkt s brúsenou čepeľou vykazuje určité vlastnosti a tendenciu byť vhodnejšie pre ťahací pohyb použitý pri rozmetávaní. Takéto pružné čepele sa často nazývajú tiež „putty nože“, pretože sa používajú predovšetkým na vyplnenie otvorov a hladké nanášanie zmesi cez švy sadrokartónu. Čepele stierača, ktoré zostanú počas tohto testu pružnosti pevné, neboli brúsené a sú dostatočne pevné na to, aby odstránili starú farbu a tmel.

Ak chcete dosiahnuť najefektívnejšiu škrabaciu silu, vyberte tuhý nôž so skosenou (zahnutou) spodnou hranou, ktorý sa ľahko posúva pod hrubé vrstvy starého náteru a ľahko sa nadvihne. Škrabky na dláto, ako napríklad HYDE 3-palcový škrabák na nehty z nehrdzavejúcej ocele a nehrdzavejúcej ocele, ponúkajú úplne odlišnú variantu hrán, pričom šikmá čepeľ uľahčuje zoškrabanie farby z vnútorných rohov. Umiestnením dlhšej strany čepele do rohu pri škrabaní získate optimálne odstránenie náteru bez toho, aby ste si škrabali kolená počas jazdy, a to vďaka dizajnu, ktorý drží vašu ruku ďalej od steny.

Získajte uchopenie za rukoväte

Aj keď možno poslednou vecou, ​​o ktorej si myslíte, sú rukoväte a rukoväte nožov a škrabiek na tmely vlastnosti, ktoré vám poskytujú najväčšiu kontrolu nad týmto náradím. Medzi najvýhodnejšie možnosti patrí kvalita konštrukcie, pohodlne odpružené rukoväte a robustné kovové koncovky.

• Ak hľadáte škrabku s drevenou rukoväťou, zvoľte „plný tang“Alebo„ masívna tanga “, v ktorej zadný koniec čepele zasahuje úplne do rukoväte. Vďaka tejto konštrukcii je čepeľ bezpečnejšia a menej pravdepodobné, že sa uvoľní a rozpadne v dôsledku vystavenia vlhkosti alebo namáhania škrabaním. Keď je rukoväť uvoľnená alebo zlomená, škrabka je zbytočná.

Overmold handles sú často polstrované a tvarované tak, aby sa prispôsobili vašej rukoväti pre pohodlnejšie a bezpečnejšie držanie nástroja. Úchytky ako na škrabke HYDE 4-palcový Stiff Pro z nehrdzavejúcej ocele znižujú mieru namáhania ruky pri veľkých škrabacích projektoch. Rad Pro Stainless od HYDE v prémiovej kvalite má doživotnú záruku, takže viete, že škrabka vydrží roky. Aj keď sú tieto nástroje navrhnuté pre profesionálov, šikovní majitelia domov, ktorí robia veľa nahrávok, škrabiek alebo omietok, sa s ich niekoľkými kvalitnými škrabkami v ich súprave nedajú pokaziť.

Rukoväte hlavy kladiva majú malú oceľovú koncovku, vďaka ktorej sú nepostrádateľné pre mnoho domácich majstrov. Ľahko poklepte na koncovku pomocou kladiva, aby ste pomohli pri uvoľňovaní tvrdohlavého tmelu, alebo použite koncovku na založenie nechtov. Napríklad, ak uprostred maľby na škrabanie narazíte cez vylomený klinec, môžete škrabku jednoducho prevrátiť a pomocou kladivovej hlavy poklepať nechtom späť na svoje miesto.

Z mnohých dostupných variantov stieracích úchytiek nájdete možnosti, ktoré kombinujú koncovku Hammer Head s overmold gripom, alebo Hammer Head a dizajn s plným tangom. Ak sa chcete uistiť, že v konečnom dôsledku vyberiete kvalitný nástroj, ktorý bude vykonávať túto prácu, neprekračujte: Vyberte si jeden z výhod dvoch z týchto troch kvalitatívnych prvkov.

Tento obsah vám prináša spoločnosť Hyde Tools. Jeho fakty a názory sú názory a názory.