Zelená

Rádio: Najlepšie tipy na vysťahovanie veveričiek


Počujete zvláštne podivné zvuky prichádzajúce z podkrovia? Nie, vaša myseľ na vás nehrá triky. Pravdepodobnejšie vysvetlenie je, že máte nejakých nepozvaných hostí - nie zlodejov, ale veveričiek!

Počúvaj O ZISTENÍ SQUIRRELOV alebo prečítať nižšie:

Ako to viete s istotou? Zaznamenajte si časy, keď počujete najviac aktivít. Veveričky behajú počas dňa. Mývalové, potkany a myši, na druhej strane, sú nočné. Ďalšie vodítko: Veveričky hľadajú útočisko najčastejšie v mesiacoch marec až október. Takže ak počúvate tieto drsné zvuky vo vašom podkroví v zime, veveričky pravdepodobne nie sú ich zdrojom.

Vyskúšajte toto: Kus z kartónu alebo múky nechajte v podkroví deň alebo dva, najlepšie v blízkosti otvoru, ktorý máte podozrenie ako vstupný bod stvorenia. Keď sa vrátite, aby ste skontrolovali kartón, nezabudnite, že stopy veveričiek vyzerajú ako malé ľudské nohy a merajú asi palec dlhé. Väčšie stopy naznačujú mývalové, zatiaľ čo menšie z nich mohli nechať myši alebo potkany.

Ak ste presvedčení, že pracujete s veveričkami, môžete podniknúť kroky odstránením všetkých kŕmnych vtákov na pozemku a postrekovaním alebo posypaním veveričky odstraňujúcou v obchode zakrivenú okolo obvodu vašej dávky. Rovnako dôležité: orežte všetky vetvy stromu, ktoré sa nachádzajú vo vzdialenosti do 10 metrov od vášho domu. Týmto spôsobom sťažujete veveričkám dostať sa na strechu a odtiaľ do podkrovia.

Zvažujete použitie pasce? Prilepte sa k jednému, ktorý ovláda jednosmerné dvere, a ak sa vám podarí chytiť veveričku, ktorá je v rozpore so zákonom, venujte čas premiestneniu najmenej tri míle od miesta bydliska. Skontrolujte miestne prírody a postupujte podľa predpísaných pokynov.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknite tu na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!