Podlahy a schody

Ako: Zmiešajte a používajte domáci čistiaci prostriedok na drevené podlahy


Drevené podlahy dodávajú každému domovu krásu a teplo, ale vyžadujú osobitnú starostlivosť. Hoci na trhu existuje veľa komerčných čistiacich prostriedkov na podlahy na drevo, môžu byť drahé. Navyše, ak máte domácich miláčikov alebo deti, môžete sa vyhýbať tým, ktorí majú tvrdé chemikálie. Prečo teda nemiešať a používať domáci čistiaci prostriedok na drevené podlahy, ktorý bude stáť oveľa menej a preskakovať toxíny celkom? Vydrhnite a použite tieto techniky ako súčasť vašej pravidelnej čistiacej procedúry a vaše drevené podlahy budú vyzerať nádherne celé roky.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Teplá voda
- Čisté kastrálne mydlo
- 16 oz. sprejová Flaška
- Voňavý éterický olej (voliteľné)
- Mop z mikrovlákna
- Ozdobná podložka na mop
- Vákuum s upevnením na soklovú dosku
- Uteráky
- Mokrá podložka

KROK 1

Pridajte dve až tri kvapky čistého kastrálneho mydla (ako je Dr. Bronnerova) do veľkej sprejovej fľaše a zvyšok naplňte teplou vodou. Trochu kastrálneho mydla ide dlhá cesta, takže fľaša so 16 uncami zabezpečí, že ju správne nariedite; plus s dávkou tejto veľkosti budete mať dosť času na to, aby ste podlahy niekoľkokrát vyčistili. Ak chcete, aby váš domáci prostriedok na čistenie drevených podláh prepožičal vôňu čerstvú vôňu, pridajte tri až päť kvapiek éterického oleja, ako je pomaranč, mäta mäta, levanduľa alebo citrónová tráva. Potom fľašu uzavrite a dôkladne pretrepte, aby sa roztok premiešal.

KROK 2

Pred rozbitím domáceho čističa drevených podláh odstráňte povrchové nečistoty. Pripojte lemovanú podložku k mopu z mikrovlákna. Okraj zachytí veľké úlomky a vytlačí ich pred mop, čím zabráni časticiam dostať sa pod podložku, kde by mohli poškriabať podlahu, zatiaľ čo podložky z mikrovlákna zachytia prach. Prejdite mop okolo základových dosiek v miestnosti bez toho, aby ste ho zdvihli. Zdvíhanie mopu by mohlo umožniť opätovné zachytenie väčších častíc pod podložkou, čo by mohlo poškriabať drevo. Potom choďte tam a späť po miestnosti bez zdvíhania mopu, mierne prekrývajte každý úder.

KROK 3

Pomocou pripojenia hadice a podlahovej dosky vysajte obvod miestnosti, aby ste odstránili všetky nečistoty, ktoré zostanú zachytené okolo podlahových dosiek.

KROK 4

Opatrne premiestnite všetok potrebný nábytok, aby ste mali prístup k celej drevenej podlahe. Pri veľkých kusoch, napríklad sedacích súpravách, zložte staré uteráky a vložte ich pod nohy, aby ste ich mohli posúvať bez toho, aby ste poškriabali podlahu.

KROK 5

Vymieňajte okrajovú podložku za čistiacu podložku určenú na mokré použitie na mop a čistiacu zmes dobre pretrepte. Začínajte v rohu miestnosti a pokračujte smerom k východu (aby ste nechodili po oblastiach, ktoré ste už vyčistili), jemne zamlžte malú časť podlahy čistiacim roztokom. Potom, obráťte sa smerom k drevnému zrnu, vyčistite oblasť do sucha. Je veľmi dôležité, aby na podlahe nezostala žiadna vlhkosť - vlhká drevená podlaha, ktorá zostane vlhká, sa dá ľahko pohnúť, zdeformovať a rozdeliť. Pokračujte v práci v malých častiach, až kým nebude hotové celé poschodie.

KROK 6

Nezastavujte sa tam! Vzorec tohto domáceho čističa drevených podláh je tiež vynikajúci na čistenie mnohých iných povrchov domácnosti. Nie je dosť silný na dezinfekciu, ale určite rozotrie dosky, smaltované prístroje a povrchy dlaždíc na dennej báze.