Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Glazúrové kuchynské skrinky


Zastaraná kuchyňa kladie klapku na prípravu jedla a zábavu, ale pri kartách sa zriedka obnovuje kompletná kuchyňa. Namiesto toho, aby utratili tisíce dolárov, majitelia domov však môžu priestor transformovať jednoduchým projektom pre domácich majstrov: zaskliť svoje skrinky. Glazúra je polopriehľadný povlak, ktorý sa často nanáša na kuchynské skrinky - najlepšie na tie, ktoré boli čerstvo natreté alebo zafarbené - na zvýraznenie architektonických detailov, ako sú rohy a lišty s jemným tieňovaním. Pri výbere širokej škály farieb si väčšina majiteľov domov vyberie buď tmavú glazúru na farebných skriniach, alebo bielu glazúru na svetlejších skriniach, ktoré tlmia rustikálne vibrácie. Tmavá glazúra na svetlých skriniach skresľuje ešte dramatickejšie a starožitnejšie prvky, ktoré zvýrazňujú detaily povrchu pomocou tieňov navyše. Možno najlepšia časť práce s glazúrou je, že niet ľutovania. Začnite jemne a pracujte, kým nebudete spokojní, alebo utrite riedidlom farby a začnite znova. Prečo meškanie? Naučte sa, ako zasklievať kuchynské skrinky týmito krokmi a ako dosiahnuť tento víkend trendovú atmosféru.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Skrutkovač
- Vypúšťajte handričku
- Painterova páska
- Odmasťovací čistiaci prostriedok
- Špongia
- Vedro
- Deglosser
- brúsny papier s veľkosťou 220 g
- Miešadlo farby
- Kartón
- Olejová farba alebo škvrna (voliteľné)
- glazúra na vodnom základe alebo glazúra na olejovom základe
- Latexová farba
- handry
- Štetina s prírodnými štetinami
- Penová kefa
- riedidlo farby (voliteľné)

KROK 1
Odstráňte všetky dvere a zásuvky skrinky odskrutkovaním pántov a potom obsah úplne vyprázdnite. Zložte všetok hardvér, gombíky a rukoväte, aby ste ich ochránili pred postriekaním farbou. Zakryte okolité oblasti - podlahu, protisvetlo a dosku - kvapkami a maliarskou páskou.

KROK 2
Vyčistite kuchynské skrinky odmasťovacím čistiacim prostriedkom, aby ste odstránili zvyšky, ktoré zostanú po príprave jedla. Potom naneste odmasťovač (v podstate tekutý brúsny papier)handrou na zaistenie odstránenia všetkých nečistôt. Ak plánujete maľovať alebo zafarbovať skrinky, obrúste ich brúsnym papierom s veľkosťou 220 mm, aby ste povrch vyhladili a rovnomerne natierali.

KROK 3 (voliteľné)
Niektorí majitelia domov môžu chcieť pred zasklením vymaľovať alebo zafarbiť svoje kuchynské skrinky, aby dosiahli požadovanú základnú vrstvu pre glazúru. Ak je to tak, prečítajte si naše návody na maľovanie kuchynských skriniek a na farbenie kuchynských skriniek skôr, ako dáte glazúru. Vždy sa rozhodnite pre olejovú farbu (pretože je odolnejšia ako latexové odrody) a pri výbere farby nezabudnite na požadovaný vzhľad. Napríklad, ak sa vám páči vzhľad glazúrovanej povrchovej úpravy svetlej farby, zvoľte farbu na báze oleja v krémovo bielej farbe. Po maľovaní alebo zafarbení nechajte dvere kabinetu, zásuvky a skrinky pred pokračovaním v sušení najmenej 24 hodín.

KROK 4
Glazúra sa dodáva v dvoch rôznych formách: na báze oleja a vody. Glazúry na báze oleja vo všeobecnosti lepšie fungujú pre vitráže a glazúry na báze vody sú ideálne pre maľované skrinky. Majte na pamäti, že glazúry na báze oleja majú pomalší čas schnutia, takže sa s nimi ľahšie pracuje.

Pre najjednoduchšiu aplikáciu zvoľte vopred zmiešanú glazúru (ktorú nájdete v domácich obchodoch v rôznych odtieňoch) a pripravte ju jednoduchým zmiešaním s miešačom farieb po otvorení. Samozrejme, že môžete dosiahnuť viac vlastný odtieň glazúry, môžete si vytvoriť svoj vlastný kombináciou zasklenia zakúpeného v obchode s latexovou farbou. Presné merania budú závisieť od pokynov výrobcu glazúry a od preferencie vášho osobného odtieňa, ale bezpečné je východiskovým bodom glazúra na štyri diely na jednu farbu. Zmiešajte obe zložky spolu s miešadlom farieb, otestujte drevený šrot alebo lepenku a potom ich prispôsobte podľa svojich predstáv.


KROK 5
Do glazúry namočte handru, prírodnú štetinu alebo štetku z peny. Potom kruhovým alebo priamym pohybom voľne naneste vrstvu glazúry na jednu zo skriniek. Po nanesení by mala glazúra vyzerať chaoticky a tmavšie, než je požadovaný výsledok.

KROK 6
Pomocou kruhového pohybu stierača rýchlo utrite skrinku čistou handrou, aby ste odstránili prebytočnú glazúru. Pri utieraní si všimnete, že glazúra sa drží na rohoch a detailoch povrchu skrinky, vďaka čomu sú tmavšie a prispievajú k tomu, že vyzerajú vintage. Pokračujte v riedení glazúry handrou, až kým nebudete spokojní s hotovým vzhľadom.

Ak nie ste spokojní s výsledkom, pomocou riedidla na farby utrite všetku glazúru čistou handrou a potom znova začnite proces. Nezabudnite, že glazúra zasychá veľmi rýchlo a keď zostane na skrinke dlhšie, javí sa tmavšia. Zasklenie v malých sekciách - jedna skriňa naraz - vám poskytne viac voľného miesta na opravu akýchkoľvek chýb pred vyschnutím glazúry.

KROK 7
Akonáhle budete spokojní s vzhľadom skrinky, pokračujte v zasklievaní zvyšku skriniek a zásuviek. Nezabudnite naniesť glazúru na všetky trhliny a rohy, ako aj na vrchy a boky všetkých dverí a zásuviek. Naneste vrstvu glazúry aj na rámovanie skrine.

Ak chcete dosiahnuť dramatickejšiu povrchovú úpravu, naneste ďalšiu vrstvu glazúry na akékoľvek drážky alebo vyrezávané vložky pozdĺž rámov zásuviek, dverí alebo skriniek. Glazúru utrite obvyklým spôsobom, ale udržujte ju trochu tmavšiu ako zvyšok povrchu. Zvýraznené drážky poskytujú jedinečný kontrast k ľahším plochám skrinky.


KROK 8
Glazúru nechajte uschnúť podľa pokynov výrobcu. Väčšina výrobcov navrhuje minimálnu dobu sušenia 24 hodín, ale rýchlosť sušenia ovplyvňuje klíma a vlhkosť. Majitelia domov nemusia nanášať tmel na čerstvo zasklené skrinky, ale náter z uretánu, laku alebo laku - buď s vysokým leskom alebo matným povrchom - môže zabrániť poškodeniu a predĺžiť glazúru. Naneste vrchnú vrstvu štetcom a nechajte úplne vyschnúť.

KROK 9
Pomocou handry odstráňte všetky nerovnomerné škvrny farby alebo polevy horúcou vodou alebo riedidlom farby. Nezabudnite utrieť čerstvo zasklené skrinky a pred výmenou hardvéru ich nechajte dôkladne vyschnúť. Voila! Práve ste dokončili transformáciu kuchyne pre domácich majstrov za zlomok nákladov na renováciu!